Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 365
  • 969
# 270
Някой успя ли вече да пробва новите Mandarine Basilic Forte и Rosa Rossa Forte? Много се вълнувам за тях. В един от сайтовете подаряха миниатюра с поръчка от марката, но я изпуснах...
Виж целия пост
# 271
lorem_ipsum, благодаря за този коментар, дори не съм разбрала, че има и форте версии, и че аз ги имам даже 🤣. Дори не съм ги отворила, сега ще ги тествам.
Виж целия пост
# 272
Изпуснах аз Forte мандарината подарък....

Къде зачезна Al Georgieva... 🤔 Така се надявах да разкаже малко повече  за Quelques Fleurs Jardin Secret Houbigant. Някой друг познава ли го?
не е при мен мострата, като мога ще се парфюмирам и пиша впечатления. Нежен и лек е.

Darura Amaretti ми е адски на мен, горчивите бадеми в началото ми идват много, мисля че silver pearl има проба и може да разкаже повече.
Има голяма прилика с Magda на Lubin, който също не мога да нося.
И двата си приличат по настроение и нотки с Datura Blanche, но само последният ми пасва
Виж целия пост
# 273
Ал, тъкмо навреме, че заглеждах Датура Амарети. И аз чакам описанията на форте версията!
Хваля се с Мелиора на Марли, голям кеф, най-реалистичните боровинки и касис, и развитие има, обаче моят флакон е малко зле откъм трайност сякаш и след първите 2 часа някак не го усещам, а Ориана и Делина ми ухаят до следващия ден.... Странна работа....
Виж целия пост
# 274
Аз купих Ориана и съм много щастлива.
Виж целия пост
# 275
Мен ме разубедиха даже да го пробвам Ориана, отнесе як хейт по групите.Може би е било грешка, че не го потърсих за проба, ще се поправя.Цялата съм обляна в J'adore Parfum d'Eau Dior, за мен е прекрасно булчинско ухание. От към трайност засега се представя много, много добре, на мен обаче не ми прилича много на първият Жадор да не кажа изобщо.Ухае на скъп крем за лице и много цветя, консистенцията му е като мляко, мисля да си го подаря.Харесах и Фем на Пако, много е сочен, плодов, жизнерадостен бих го носила с най- голямо удоволствие.Чак му беше свършил тестера, че ходих да го пробвам другаде.Не харесах никак Jimmy choo i want choo forever, не прилича изобщо на първия издаден и не ми е изобщо секси.
Виж целия пост
# 276
Ех, колко и се чудя, вече втори месец, а колко пъти я изтървавам.... В крайна сметка реших, че Синтра е поинтересният аромат,но пак я мисля...
Виж целия пост
# 277
Sintra / Memo е интересна, но невъзможна за носене.
Но аз не се разбрах с нито един аромат на Memo Paris, така че мнението ми е малко крайно.
Виж целия пост
# 278
И аз в началото изобщо не я хресах, но колкото повече я нося толкова повече я разбирам. Сега ми прилича на Ориана с добавено нещо сладко-търпчиво, схванах най сетне и портокалът в портокаловия цвят. А когато сложих повече пръскания , се разкриха и едни прелестни лактонни нотки, които не откривах преди. Днес сутринта! остатъчният аромат също ме изненада. Изобщо, поради липса на опит доста аромати на първо четене са ми непонятни, а после се харесваме. И Синтра и Ориана имам още да разнасям, а ако някой има и двата, пробвайте микс от Ориана и Мелиора, страхотно се получава,много си пасват
Виж целия пост
# 279
Солена Луна, aко искаш да направиш от дилемата трилема Grinning, може да погледнеш този парфюм, явно търсиш вариации на тема портокалов цвят с лек гурме елемент: Guimauve de Nöel 31 Parle Moi de Parfum - много е лесен и приятен за носене за моя нос/вкус, определено е по-въздушен и мек от Sintra например.
Може да тестваш и Rouge Smoking BDK, aко не си, при мен е доста силен портокаловият цвят, съчетан с пудра и сладка розова дъвка-цигара от едно време.
Иначе най-любимият ми парфюм в тази стилистика е Mon Precieux Nectar Guerlain, но мисля, че го спряха и в момента не знам дали може да се купи отнякъде. Sad
Виж целия пост
# 280
Много благодаря, непременно ще потърся и тези предложения! Имам някъде смоукинг, трябва да го тествам пак ...
Виж целия пост
# 281
По темата Том Форд. Simple Smile

Днес си сложих тестера Rose Prick и много ми напомня на Midnight Poison Dior, с който Атти ме зариби някога, без да иска. Simple Smile

Друга прилика, която ми направи впечатление L'Instant Magic с пчеличките и Mon Guerlain Eau de Parfum Intense. Вторият сякаш е същата розово-пудрена база, с повече цветни листенца, киселинки и къдрички. Честно казано, и двата са разкошни. Мон Герлен интенс - необичайно траен! Случайно опръскания ми часовник ухае трети ден. Блотърът в чекмеджето - вече седмица. Усещам го от разстояние при затворено чекмедже. Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 282
Сега доста часове по- късно в J'adore Parfum d'Eau започна да се прокрадва прилика с Жадор първообраза.Все повече ми харесва, излезе най- траен от всичко, което пробвах днес.Определено ще си го поръчам.Отвсякъде днес усещах Бакара.
Виж целия пост
# 283
Здравейте, някой може ли дa ми каже впечатление за парфюмите на Cartier? Или по-специално за La Panthère Simple Smile Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 284
Моля за мнение - Tokyo Shibuya Karl Lagerfeld става ли за покупка без тест? Мисля, че когато излезе четох много добри отзиви,а сега е с много изгодна цена?
Абсолютно! Очаровах се при проба, купих, прибрах и... още не съм стигнала до него. Но беше хубав, със сигурност! Grinning

Имам един въпрос към опитните. Разбирам, че зависи от времето и настроението, но кога горе-долу сменяте парфюмите за сезона? Ето, свършва лятото, кога мислите да извадите есенните? Flowers Fallen Leaf
И другите преходи - есен/зима, зима/пролет, пролет/лято - кога ги правите? Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия