Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 390
  • 969
# 495
Densi Heart Чудесен Пост!!! Присъединявам се- важи за парфюми и много други неща и хобита. Опознаването е по- голямото щастие. Не е нужно да притежаваме всички красиви парфюми, гледки или вещи които сме видели и харесали. За да не съм голосовна, аз чета от много години, престраших се да пиша съвсем скоро. Притежавам около 10 парфюма средно, през времето- понякога повече, понякога по- малко. Свързано донякъде с професия и образование се интересувам от състав и биоактивност- казано накратко абсолютното различното звучене върху всеки. Което за някои може да не е романтично, в стил защо всеки се поти и мирише различно..хахаа, но ние сме си това, взрив от реакции и метаболити. Изключително ми е интересна парфюмната история около 1800 и 1900 и винаги си имам 1-2 ретрота, които са за моя наслада вкъщи и са абсолютно ужасяващи при идеята за парк с деца и колела. Както ти каза има много трудни и тежки неща в живота, над част от тях нямаме никакъв контрол и трябва да се радваме на всеки полъх красота. Като с книгите, удоволствие е да я прочетеш и опознаеш, не е нужно да притежаваш задължително хартията е етикет "моя" на шкафа. За съжаление съм личен свидетел, и всички сме били на кисели дами с парфюм от висок ценови клас, а също и цъфтящи от щастие жени с нов дезодорат. За мен е важно да се подхожда с отворени сетива, напоследък наблюдавам пресищане, и едно чувство за недоволство, което е тъжно- и не само за парфюми. Много дълъг монолог ми се получи Sad
Днес се носим с Narciso for her..мил и леко розовичък ми е, очертава ми се дълъг и доста труден ден, трябва ми дзен усещане.
Виж целия пост
# 496
Чудесен пост, Денси, но има едно голямо НО.
За живеещите в София сигурно е много лесно пробването и опознаването на непопулярни и ниш парфюмни брандове. Все по-малко сайтове предлагат мостри, изключая Монтал и Мансера (даже те за мен не са ниш), а в темата за размените все по-малко потребители са склонни да правят отливки. Та понякога въпреки голямото желание за опознаване и проба на нещо различно, възможностите това да се случи са ограничени.
И това е вярно. Аз живея в малък град в Централна България, няма къде да пробвам парфюми. Обаче, може би просто съм късметлийка, често успявам да си намеря мостра или отливка преди да купя пълен размер парфюм (дали от някой сайт, или от съфорумка).
Виж целия пост
# 497
Чудесен пост, Денси, но има едно голямо НО.
За живеещите в София сигурно е много лесно пробването и опознаването на непопулярни и ниш парфюмни брандове. Все по-малко сайтове предлагат мостри, изключая Монтал и Мансера (даже те за мен не са ниш), а в темата за размените все по-малко потребители са склонни да правят отливки. Та понякога въпреки голямото желание за опознаване и проба на нещо различно, възможностите това да се случи са ограничени.
Няма такова нещо. Има фейсбук групи и вече изградени други приятелски групи. Подаряват се, разменят се, продават се проби и отливки от всичко на този свят. Много са и много купуват. Има всичко, само човек да пожелае. Едно време беше много трудно, разменяхме с чужденци и се чудехме откъде да вземе проби, но сега е нужно желание, време за разхождане по куриери и някакви пари или отливки за размяна.
Виж целия пост
# 498
Аз съм много "за" така наречените унисекс аромати.

Самата аз нося такива доста, както и откровено мъжки. Dior Homme Intense и Valentino Uomo Intense визирам на прима виста. Последният го подарих на приятеля си с идеята да му го взимам чат-пат, а и за да оправдая още един брой парфюм Grinning

С уточнението, че някои унисекс аромати категорично не са подходящи за мъже. Intense Cafe Montale например. Същото важи и в обратната посока. Не познавам жена, която би сложила Cuir Intense Guerlain например. Себе си се изключвам, защото аз съм малко извратено-смахната и го обожавам.

Но при положение, че масово днешните мъже се поддържат повече от доста жени, имат по-хубави веждички от така актуалните микроблейдинги и прочее, защо пък парфюмите да не се споделят?!
Виж целия пост
# 499
Чудесен пост, Денси, но има едно голямо НО.
За живеещите в София сигурно е много лесно пробването и опознаването на непопулярни и ниш парфюмни брандове. Все по-малко сайтове предлагат мостри, изключая Монтал и Мансера (даже те за мен не са ниш), а в темата за размените все по-малко потребители са склонни да правят отливки. Та понякога въпреки голямото желание за опознаване и проба на нещо различно, възможностите това да се случи са ограничени.
Няма такова нещо. Има фейсбук групи и вече изградени други приятелски групи. Подаряват се, разменят се, продават се проби и отливки от всичко на този свят. Много са и много купуват. Има всичко, само човек да пожелае. Едно време беше много трудно, разменяхме с чужденци и се чудехме откъде да вземе проби, но сега е нужно желание, време за разхождане по куриери и някакви пари или отливки за размяна.
Права си, но това е по темата за времето, дори чисто психологически. Отделно трябва и да познаваш, за да знаеш какво да търсиш. Аз примерно не знам. А да събирам десетки проби,  не е моето- ще се откажа лесно. Понякога хората предпочитат просто да поръчат, при наличие на поне 3 сайта с пълна опция за връщане.
Аз не съм критерий, защото по никакъв начин нямам нищо против мейн стийм. Уважавам положените усилия, а и чисто молекулно те са най- изчистени и безопасни. Като се замислиш, че непрекъснато, системно сме с парфюм, реално си е фактор 1, 2 ml си циркулират с нас ежедневно. От там и реформулациите и новите изисквания инициирани от щатските агенции. Новите Dior нано формули и тн, са директен инжекцион. Аз не слагам на дрехи, коса многоо рядко, те основно съм на кожа. Бест селър от типа LVEB е отнел 3г и над 250 демо фланкъра. Мразен, обичан, но е труд.  Всеки със страностите си Simple Smile в размишленията.
Исках да кажа, че всеки обича парфюмите по различен начин Heart
Виж целия пост
# 500
Ооооо, LVEB като излезна бях зашеметена от красотата му и го взех Коледен подарък за няколко приятелки 💜
А после стана масов.
Виж целия пост
# 501
Проблемът с провинцията и парфюмите за мен също е реален.
Последно си взех 3 отливки на VCA от OLX, за които дадох около 40лв с доставката и реално само Santal Blanc ми допадна. Да не говорим, че куриерите бяха успяли да счупят едното шишенце и последва едноседмична разправия за рекламацията и обезщетението. В момента вече не съм склонна да инвестирам в този начин на изучаване на ароматите, защото ми идва прекалено скъпо и безрезултатно. Според мен, просто не става за начинаещи като моя милост. Подходящо е за по-опитни любители, които знаят какво търсят и могат по пирамида или описание в интернет да се ориентират какво за очакват.
По съвсем друг начин щяха да стоят нещата, ако имаше парфюмерен магазин, където спокойно и със собствен темп мога да изследвам различните парфюми и нотки. Надеждата ми за Стара Загора е, че пак ще отворят BeautyZone, когато ремонтът на стария мол приключи. Simple Smile
Виж целия пост
# 502
Понякога обикновените неща са по-впечатляващи.
Тука ако си говорим още за парфюми... не съм съгласна. Класовият парфюм личи от километри. Евтиното, обикновено си е....евтино. Аз съм скептична вече към всичко, защото толкова скъпи парфюми не ми правят впечатление вече, че се съмнявам да се прехласна по нещо евтино. А дори и да се прехласна, историята помни, че след време много бързо ми втръсва и го оставям.
Виж целия пост
# 503
Ооооо, LVEB като излезна бях зашеметена от красотата му и го взех Коледен подарък за няколко приятелки 💜
А после стана масов.
Даааа, нали, мен не ме отблъсква, даже се чувствам част от историята Simple Smile и ми е мило, че имам приятелка, родина, с която сме си го носели заедно. Знам, че може да е смехотворно, но аз пък бягам от нов дизайнер, ниска регулация, корейски внос и тн за всякакви продукти. Моя си лудост, поне е икономично /донякъде.
Виж целия пост
# 504
Подкрепям поста на Денси, наистина има много групи, отделно и съседната тема. Даже и за финанси не иде реч, подарявали са ми, и аз съм подарявала отливки, а някои аромати предпочитам да имам не в бутилка, защото знам, че няма да ги изразходвам, "втора ръка аромати се продават на символични цени.... Да не говорим, че поне при мен про6а парфюмерия не върви изобщо.
Но е нужно време-основния ресурс за това хоби според мен.... Четене, опознаване и контакти, ако няма с кого да обсъдиш е голяма скука.....
Просто си поръчвам от един човек аромати на различни брандове в мин. количество. Примерно 10 по 1 мл. Така и финансово е по изгодно, после взимам цяла бутилка или по-голяма отливка от олх не взимам предпочитам фейса и съседната тема
Относно мъжки и женски аромати, лично моето делене е на меки и агресивни.
Виж целия пост
# 505
Подходящо е за по-опитни любители, които знаят какво търсят и могат по пирамида или описание в интернет да се ориентират какво за очакват.

Всъщност няма гаранция. Има парфюми, които на практика ухаят различно от това, което се очаква по пирамида.

kopche, не говорим за евтини и некачествени парфюми, а по-скоро за такива, които като аромат не са нещо уникално, но пак могат да носят радост.
Виж целия пост
# 506
С уточнението, че някои унисекс аромати категорично не са подходящи за мъже. Intense Cafe Montale например.
Мъжът ми го носи (носеше, защото аз не го понасях върху него) и си го харесваше, но аз го разкарах. Непоносим беше за мен!

Не обичам унисекс с мъжки уклон, но явно и това е до индивидуално усещане, а не до каквото пише на кутията, защото аз не нося парфюми, които имат и само намек за мъжки, но явно само в моя нос такъв намек. Тук Ani Nishane беше описан от някого като "твърде мъжки", а аз го обожавам и не намирам една мъжка молекула в него. Видя ми се странно точно този парфюм да е мъжествен за някого, но ето че е факт.
Унисекс парфюмите по-мога да приема, че се носят успешно от двата пола, но мъж да ми се пръска с LVEB, примерно, ми е... необяснимо.
Абсурд е да се напръскам с Valentino Uomo също, но то е защото не го харесвам особено и върху мм. Може би ми харесва само в много студено време, пак само върху него.

Относно отливките - Имам купища парфюми, повечето са по 100 мл. но преди ден попаднах на пост за отливки, в който се смята, че предлагащите такива основно търгуват с парфюми. За да е автентична отливката, трябвало да е в стъклено шише, но те и тия шишета са по лев-два вече и трябва отделен капитал да се предвиди и за тях. Съответно да се поръча по-голям брой, за да не се набутва излишно човек. Ама един иска отливка 10 мл, друг 20... Значи и асортимент от бутилчици за отливки трябва. Пък като кажеш цената на отливката + 2 лв бутилка, на хората не им харесва. В един момент може да се окажеш с 30 бутилки за отливки и никой да не иска отливка. А аз не членувам в 10 форума или групи, за да си пласирам стоката, просто съм луда маниачка на парфюми и имам излишества от несъобразено с нуждите ми количество и обикновена лакомия. Изобщо, отливката е сложно нещо май и честно да ви кажа, предпочитам да пръскам и въздуха вкъщи, за да ми мирише на хубаво, но не и да смятат, че търгувам или недай си Боже някой да ме обвини във фалшивост на отливките.
Аз не харесвам и не ползвам отливки. За мен удоволствието се губи, ако парфюмът не е в оригиналния си флакон, но не всички имат възможност да купуват цели флакони. Моята парфюмна лакомия ме кара да трупам количества, които практически е невъзможно да бъдат употребени и нямам нищо против да отделя от тях под формата на отливка за някой, който иска и ползва такива, но положението е такова, че май ще предпочета изобщо да не споменавам, че мога да предложа.
Виж целия пост
# 507
Проблемът с провинцията и парфюмите за мен също е реален.
Последно си взех 3 отливки на VCA от OLX, за които дадох около 40лв с доставката и реално само Santal Blanc ми допадна. Да не говорим, че куриерите бяха успяли да счупят едното шишенце и последва едноседмична разправия за рекламацията и обезщетението. В момента вече не съм склонна да инвестирам в този начин на изучаване на ароматите, защото ми идва прекалено скъпо и безрезултатно. Според мен, просто не става за начинаещи като моя милост. Подходящо е за по-опитни любители, които знаят какво търсят и могат по пирамида или описание в интернет да се ориентират какво за очакват.
По съвсем друг начин щяха да стоят нещата, ако имаше парфюмерен магазин, където спокойно и със собствен темп мога да изследвам различните парфюми и нотки. Надеждата ми за Стара Загора е, че пак ще отворят BeautyZone, когато ремонтът на стария мол приключи. Simple Smile
Rocket, във Feerie пробвала ли си?
И аз много не искам да влизам там да тествам, защото се притеснявам, че ще ме изнудят веднага да купя нещо.
Виж целия пост
# 508
Понякога обикновените неща са по-впечатляващи.
Тука ако си говорим още за парфюми... не съм съгласна. Класовият парфюм личи от километри. Евтиното, обикновено си е....евтино. Аз съм скептична вече към всичко, защото толкова скъпи парфюми не ми правят впечатление вече, че се съмнявам да се прехласна по нещо евтино. А дори и да се прехласна, историята помни, че след време много бързо ми втръсва и го оставям.
Ами..сложен въпрос, не че намирам еквивалент на примерно класики като Шанел или Диор, но който няма възможност, да се чувства долна класа ли. Не харесвам деленето евтино и скъпо, класификациите. Опитвам се да дам точно clear mind и на децата си. Без цени, имена, опаковки, за всичко, просто се надяваме на щастие.
Виж целия пост
# 509
Аз нарочих Ани за мъжки заради много острата нотка в него , мисля, че наистина много мъже го носят,но е възможно да ти стои различно.
Днес получих чак от немско кееp glazed house of oud
https://www.fragrantica.com/perfume/The-House-of-Oud/Keep-Glazed-54849.html
Все така сочен портокал и все така адски грозна бутилка, на живо е ужасен ужас.....

За ЛВЕБ, помня, че когато го подуших за пръв път бях очарована. Сега-бррр. Или е ррформулиран!? Помня го скучен, ама чак такъв сладък  сякаш не беше
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия