Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 362
  • 969
# 750
Много е трудно да се намери небанален сладкишест аромат. Общо взето са банални всички, дори майсторски изработените, защото ароматът като такъв е познат.
Бакара изненада хората с ягоди със смола, но и свикнахме вече. Smile

Безхарактерен бил Мандорло....а какъв характер търсиш във фунийка топли бадеми с пудра захар? Laughing Той си е коледна глезотийка за лично удоволствие. За всеки аромат си има време, място, и обстановка.
Виж целия пост
# 751
Сега като ви чета и се замислих,  как се определя или кое определя един парфюм като зимен, за по студено време? Как го разбирате това?
Виж целия пост
# 752
Сега като ви чета и се замислих,  как се определя или кое определя един парфюм като зимен, за по студено време? Как го разбирате това?
През зимата те радва повече, и в остналите сезони не си в "настроение" за него.  Силно индивидуално е. Зависи как се развива, кои ноти ви радват, и т.н.
Много харесвам La Vie Est Belle Intensement в студ, защото си показва красотата тогава. Иначе ми е скучничък, и посягам към други неща, като Libre EdT, който на топло е прекрасен, но на хладно не го усещам така добре.

Днес ще съм със Zadig This Is Her, ще довърша бутилката през първата половина на месеца. Крем от кестени с черен пипер, който много харесах когато излезе и носих 2 седмици нон стоп, което е необичайно за мен, но после рязко ми секна ентусиазма. Вчера обаче подуших капачката, и го обикнах отново. Two Hearts

https://www.fragrantica.com/perfume/Zadig-Voltaire/This-is-Her-39358.html
Имам и 4 дневно пътуване в края на седмицата, където ще довърша малкото бутилче Madeleine, в който обаче не усещам кестени, а бадеми.

https://www.fragrantica.com/perfume/Masque-Milano/Madeleine-Le-D … Masque-64218.html
Обичам да отварям есенния сезон тематично. Миналия октомври правих Месец на Розата, и всеки ден носих различна, според главите в книгата "Една нощ през самотния октомври" на Роджър Зелазни. Flowers Rose
Виж целия пост
# 753
Сега като ви чета и се замислих,  как се определя или кое определя един парфюм като зимен, за по студено време? Как го разбирате това?
През зимата те радва повече, и в остналите сезони не си в "настроение" за него.  Силно индивидуално е. Зависи как се развива, кои ноти ви радват, и т.н.

Т.е е до усещане, а не се определя от някоя конкретна съставка в парфюма, която да го определя като зимен.
Виж целия пост
# 754
Т.е е до усещане, а не се определя от някоя конкретна съставка в парфюма, която да го определя като зимен.
Точно до усещане е, лични предпочитания и опит, донякъде.
В началото на месеца ходих да пробвам няколко Алегории на кожа, и консултантката "услужливо" ми обясни, че "сега не се мисли за летни аромати". Сега, да и обяснявам, че Босилковата Мандарина е звънлива и прекрасна И през февруари, няма смисъл. Но. Винаги ще се намери някой услужлив "експерт".
Доверявайте се най-вече на собствения си нос и усещания. Ако аромат, който по принцип обичате започне да лепне и ви дразни- пробвайте през зимата. Ако е глух, и стои близо до кожата, нищо чудно да се разгърне красиво в по-топло време.

Разбира се, има общи насоки и препоръки, климатът също е от значение. Слонът на Кензо в Чехия се носи най-вече през лятото. Представете си ще за лято е при нас. Joy
Виж целия пост
# 755
Така една моя приятелка откри, че Cloe с жълтата панделка през лятото й идва много захаросано сладък и усеща само мед. В другите сезони - зима и пролет, е свеж и лек. Има го от началото на годината и не го е пробвала през есента все още.
Малко ме изненада с това ухание на мед.
Виж целия пост
# 756
Inle / Memo първия 1/2 час е прелест, но после почва да ми дразни и не мога да го нося. Добре че в този 1/2 час нямах време, че иначе го бях поръчала

Aqua Solis е доста приятен аромат, либето изпръска едни 10 мл, мааааалко сладнееше върху него /а върху мен нещо мъжко излизаше/. Любимият ми на марката остава Aqua Sacrae - чиста, студена свежест от чай, тубероза и сутрешна роса.

Вчера вечерта бях с Prima-та на Carthusia, цяла нощ усещах тамяна, прелест. Сутринта сложих върху него Pure eVe и стана още по-голяма прелест.

Утре се чудя какво да извадя за следващите седмици - Lost Alice, Madeleine или Catch Me

А, и си паднах по White Zagora.
Al Georgieva, понеже съм забелязала, че харесваш неща, които ми допадат и на мен, сега какво, трябва и White Zagora да пробвам!!! Аз харесах доста аромати на TDC, Pure Eve го обожавам, за мъжа взех Oriental Lounge, много му ходи. Той е изцяло унисекс, не ми е нито твърде мъжки, нито твърде женски, просто като си пасне с телесната химия, става прекрасен. На мъжа ми му хареса много, а на мен - как му седи. За себе си взех насляпо Une nuit magnetique - страхотен. Има нещо малко остро от джинджифила в началото, но ти ми дава kick, а после утихва леко и става прекрасен, не е натрапчиво пачулито в драй-дауна, мек е от мускуса и пак казвам за TDC- перфектно композирани аромати, не ти взимат дъха като на 16-годишна ученичка, но така те завладяват, че можеш да забравиш за доста дълго време за останалите си 50+ парфюма в шкафа.
Виж целия пост
# 757
Има ли ги някъде във физически магазин парфюмите на Afnan, за Пловдив питам? Хвърлих око и на един розов с рози, но искам първо да го пробвам, че на сляпо не ми се рискува.
Виж целия пост
# 758
Сега като ви чета и се замислих,  как се определя или кое определя един парфюм като зимен, за по студено време? Как го разбирате това?
Принципно за по-студено време са по-плътни, сладки, тежки, ако щеш, парфюми. Обаче всъщност съм напълно съгласна с Dez.
Виж целия пост
# 759
Dez, благодаря, че ми припомни "Една нощ през самотния октомври". Ще си я препрочета.
Октомври ми е любимото време от годината - с такъв кеф си вадя тежките парфюми, шаловете, кожените якета, кубинките, тъмните червила... Heart Eyes Много уютен месец и винаги го чакам с нетърпение. После ноември и декември полека ми се охлажда ентусиазмът, а януари, февруари и март съм в зимна депресия и летаргия. В началото на април някъде всички есенно-зимни парфюми са ми втръснали до краен предел и нямам търпение да дойде пролетта, рано-рано започвам да се пръскам с разни свежаци. През септември пък вече са ми омръзнали летните и нямам търпение да дойде есента. Така е то Laughing Извинявам се за лирическото отклонение.

Днес нямам парфюмно вдъхновение, но ако излизам може би ще се пръсна с VCA Bois Dore.
Виж целия пост
# 760
Dez, благодаря, че ми припомни "Една нощ през самотния октомври". Ще си я препрочета.
Октомври ми е любимото време от годината - с такъв кеф си вадя тежките парфюми, шаловете, кожените якета, кубинките, тъмните червила... Heart Eyes Много уютен месец и винаги го чакам с нетърпение. После ноември и декември полека ми се охлажда ентусиазмът, а януари, февруари и март съм в зимна депресия и летаргия. В началото на април някъде всички есенно-зимни парфюми са ми втръснали до краен предел и нямам търпение да дойде пролетта, рано-рано започвам да се пръскам с разни свежаци. През септември пък вече са ми омръзнали летните и нямам търпение да дойде есента. Така е то Laughing Извинявам се за лирическото отклонение.

Днес нямам парфюмно вдъхновение, но ако излизам може би ще се пръсна с VCA Bois Dore.
Току-що описа мен. 😆😆😆
Днес съм с Fucking Fabulous/Tom Ford - абсолютен разкош.
Виж целия пост
# 761
That Obscure Object of Desire много добре казано 🤎
И аз обожавам октомври, от както стана студено започнах да си мечтая за този уют в топло одеало и чаша кафе.
Точно това ме и подтикна да потърся аромат за есента, надявам се Black opium все така да ми харесва. Simple Smile
А между него мога да ползвам и мострата на Crystal noir.
Виж целия пост
# 762
В това време много ми допада Линтерди, може би защото ми е нов, в топлото не го понасям.
Радвам се и на Уоманити, защото си го поднових, но него го харесвам във всички сезони.
Виж целия пост
# 763
Здравейте, парфюмни Heart Искам да пиша по-често в темата, но нямам възможност от семейни отговорности в съчетание с безкрайно много работа в службата. Днес намерих време за любимите парфюми и да ви кажа, че съм с  Nerolia Vetiver Guerlain https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Nerolia-Vetiver-71757.html От сутринта виртуално съм с утринна роса поръсила листата на смокиновото дърво в градината през есента. Смокинята усещам мн добре, чист аромат на смокиня, който правят в граските парфюми, но е само в началото, след това изпъква неролито. Почти цяла седмица носих карамели и сини сливи, така че, зеленото ми подейства добре през почивните дни.
Унисекс парфюм е и на ММ застана добре, но той харесва и носи един единствен парфюм, за оплакване e при съпруга – парфюман Simple Smile

Виж целия пост
# 764
Сини сливи много обичам.
Дайте някое хубаво парфюмче със сини сливи и захар...
И ванилия обичам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия