Септември посрещаме с вълнение, в дома ни идва ново попълнение! СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ 2022 ❤ (ТЕМА 6)

  • 47 960
  • 776
# 150
Да, добре че и на мен досега не са ми давали зор. Че трябваше любезно да отклонявам намеренията им Grinning Абсолютно ненужно е, особено преди термин.
Виж целия пост
# 151
Мен ме провериха на спешния преглед в 35гс и нямах нищо против да видят какво става, защото и аз исках да знам дали раждам. Sweat Smile Но иначе въобще не е ставало дума за такова нещо. Действително същия ден след прегледа цял ден имах болки + бонус леко зацапване (мислих че е тапа, но сигурно е било заради прегледа).
Виж целия пост
# 152
На мен преди 2 дни ми правиха втори такъв преглед вече и да, неприятно е доста, зацапване си има заради прегледа, менструални болки около 2-3 часа след прегледа имах също. Вече съм с 4 см разкритие, няма изглед сам да си тръгне малкия и в понеделник ме викат за предизвикване, ако изкарам до тогава 🙁 Мамите с повече опит може ли да споделят как преминава раждане с предизвикване? Знам, че се пуска система и почват малко след това контракции, но съм чувала за случаи, когато системата не е свършила работа и се е наложило спешно секцио 🙁 Извинявам се, ако вече е обсъдено и се повтарям.
Виж целия пост
# 153
А защо на почти всяка жена и слагат системи, с които да предизвикат раждане? Аз след 2 секцио и 1 предстоящо изобщо не съм наясно. Но все пак не ми става ясно. Да е една на 10 - ОК, има си причина. Ама то на почти всяка. Ако някъде чуя, че някоя е родила нормално без предизвикване то направо не вярвам на ушите си вече.
Виж целия пост
# 154
А защо на почти всяка жена и слагат системи, с които да предизвикат раждане? Аз след 2 секцио и 1 предстоящо изобщо не съм наясно. Но все пак не ми става ясно. Да е една на 10 - ОК, има си причина. Ама то на почти всяка. Ако някъде чуя, че някоя е родила нормално без предизвикване то направо не вярвам на ушите си вече.
Защото лекарите бързат да стане бързо. И от предизвикване често се стига до спешно секцио, защото бебето не е готово да излиза на сила. Тялото на майката също.
Аз съм от спонтанно родилите. Дано и сега пак се случи естествено.
Виж целия пост
# 155
Сестра ми роди с предизвикване, заради липса на води в 36та седмица и нямаше как да се чака до термин. Другия вариант беше секцио, но тя има 2 естествени раждания преди това и така избра.

Иначе, ако раждането е започнало, една от теориите ми за окситоцина е, че искат да забързат нещата - да не стоиш 20 часа в болницата да раждаш. Grinning Аз предишния път отидох прекалено рано с малко разкритие, но изтекли води. Беше към 6ч сутринта и ми казаха "До следобяд ще си родила". Ами не се случи точно така.. въпреки банките, пак не се роди следобяд, а го изкараха в 20ч със спешно секцио. 🤷
Виж целия пост
# 156
Момичета, случвало ли ви се е след преглед за разкритие да имате леки менструални болки ниско 😓 38+1 г.с
Бебето е на път с 4 см разкритие съм 😀😓


Видях, че си ми писала на лично, но не мога да ти отговоря, дава ми, че си забранила получаването на лични съобщения
Виж целия пост
# 157
И моя лекар вчера отказа да ме прегледа за разкритие. Аз исках от любопитство. Grinning Той каза че и да имам и да нямам не ми е гаранция дали ще родя след 3 или 13 дена и е ненужно ровичкане. Но моя приятелка, също раждала при него, ми каза че я е преглеждал, но там имаше чудене дали да е нормално или секцио и беше нужно да се разбере дали все пак има някаки изгледи бебето да тръгне нормално скоро. Може би според случая преценяват, но е факт че някои лекари си гледат наред и е станало норма да го има този преглед.
redraspberry стискам палци бързо и безпроблемно да мине всичко и те очакваме да се похвалиш и разкажеш! Simple Smile
Виж целия пост
# 158
Момичета и за мен е излишен този преглед - но след като в 36г.с лежах за задържане ако си спомняте - сега ми го правят всяка седмица 🤷🏻♀ Тъпа политика 🤷🏻♀ И аз не разбирам какъв е смисъла - дали съм с 3 см или с 4 см
Виж целия пост
# 159
И мен не са ме ровили. Чак като постъпих с изтекли води. Но не съм го усетила тогава прегледа, то вече с котнракции и адреналин явно това е малък кахър. Не ви дам нужда да ми бъркат, ако не съм пресрочила термин,а и това се вижда и с ехограф- вагинален...както и да е, явно нямаме думата в случая...
Виж целия пост
# 160
Мен с тази бременност ме проверяваха 1 път и то беше в 7 месец заради скъсена шийка. Но аз след прегледа не съм имала никакви проблеми.
С предходните бременности са ме проверявали и ще кажя само че  много зависи кои и как ти ги прави.
Аз си мислех че ще ме проверят предният Петък даже са бях настройка, обаче нищо. Сега понеделник си мисля, че ще има вече такъв преглед в предвид че съм с намалели води.
За индуцирането на раждането  може да е по различен начин. Обикновено слагат система с окситоцин след това евентуално ако няма развитие пукат околоплодния мехур.
Виж целия пост
# 161
Момичета, не можете ли да ги откажете тези прегледи? Това ровичкане е напълно ненужно. Ако е тръгнало, е тръгнало. Ако не е, най-много да тръгне преди да е време. Наистина не разбирам защо го правят. На мен не са ми го правили и моята акушерка и лекар нямат тази практика.
Виж целия пост
# 162
Момичета, понеже говорим само за нас и нашите чувства... Искам да попитам как са вашите мъже 😄 питам, защото моя е на ръба, нещо много се е напрегнал. Това ще ни е второ дете... Първото се роди преждевременно и стана толкова бързо, че никой от нас нямаше време да го осмисли. Но сега това чакане кога ще се случи... Просто е много напрегнат, повече от мен и малко или много се отразява и на мен. Работи Хоум офис и нон стоп е в нас и напрежението е на макс като сме по цял ден заедно.
Виж целия пост
# 163
Мале 😀
Моя е толкова спокоен, че чак ме ядосва 😀
За всяко нещо казва - “спокойно, всичко ще е наред”
Момичета, понеже говорим само за нас и нашите чувства... Искам да попитам как са вашите мъже 😄 питам, защото моя е на ръба, нещо много се е напрегнал. Това ще ни е второ дете... Първото се роди преждевременно и стана толкова бързо, че никой от нас нямаше време да го осмисли. Но сега това чакане кога ще се случи... Просто е много напрегнат, повече от мен и малко или много се отразява и на мен. Работи Хоум офис и нон стоп е в нас и напрежението е на макс като сме по цял ден заедно.
Виж целия пост
# 164
И моя я спокоен, като за всяко мое напрягане е "ти си въобразяваш","винаги мислиш най-лошото"...снощи беше фалшива тревога.Днес бях на тонове, прилагам снимка и с предишните,та ми се струва,че има контракции и при нея са доста високи стойности (но беше и адски активна,риташе и местеше всичко). Доктора бързаше за секцио и не ме и прегледа,каза вс я ок,но ддз...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия