Нашите кухни - тема 92

  • 48 487
  • 735
# 285
Привет, извинявам се ако някъде вече е обсъждано но да питам - каква е стандартната дълбочина на долния ред кухненски шкафове? Има ли шкафове с дълбочина 60 см от модулните системи и кои по-точно ако има, благодаря предварително
Долният ред шкафове обикновено е 52 или 56 см с вратичката. Това е защото плотовете за масово ползване са 60 см. Шкафовете трябва да са поне 1 см навътре под плота. За да не се уливат.
Отзад шкафа не ляга директно на гладка стена и производителите са помислили за 5-10 см (някои) празно място, защото има тръби, контакти и т.н.
От модулите на Ирим са от по-дълбоките като корпус.
Виж целия пост
# 286
Дойде днес кухнята
Един час я разтоварваха и качваха
Майсторите почнаха да я сглобяват
И нов проблем изскочи с тръбата за вентилация, може да се наложи горните шкафове да се дръпнат леко надолу

В петък ще взимаме мерки за плотове и гръб
Докато дойдат ще сложат нещо временно

Много обмисляхме дали да не вземем готови плотове
Заради заобления кант и заради размера на плота към стаята се спряхме на такива по поръчка
За гърба - казаха, че ако плотове и гръб са по поръчка можело да се гарантира същия нюанс бяло иначе можело да има разминаване

Ужасна разправия се оказа този ремонт, хем момчетата работят бързо и са разбрани
Но за съжаление беше належащ
Да ви изместят отвора за вентилация.  Ако скъсите много гърба, то горните шкафове ще ви пречат в лицето.
Виж целия пост
# 287
При монтажа на нашата кухня имаше проблеми, грешка в планирането. Двата шкафа в ъглите трябва да се преправят, понеже някой не е видял шахтите… надяваме се да ги доставят преди Коледа, но и след това да е, не е проблем

Виж целия пост
# 288
При монтажа на нашата кухня имаше проблеми, грешка в планирането. Двата шкафа в ъглите трябва да се преправят, понеже някой не е видял шахтите… надяваме се да ги доставят преди Коледа, но и след това да е, не е проблем


Какъв цвят са плотът и вратичките? Много ми харесват.
Виж целия пост
# 289
Вратичките са бели, за плота трябва да видя в документацията, но вероятно нещо като дъб ще да е. Може би на тази снимка се вижда по-добре

Виж целия пост
# 290
В България ли е правена кухнята?
Виж целия пост
# 291
Много е симпатична, дали можете да споделите къде сте я поръчали и кой я монтира, благодаря
Виж целия пост
# 292
В България ли е правена кухнята?

Не, Nobilia e кухнята, правена е в Германия
Виж целия пост
# 293
Тео, много красива кухня
Със здраве да си я ползвате

При нас вентилационната тръба не може да се махне
Била с азбест (старо строителство, на 60 год)
Трябва да се иска разрешение за саниране и да се поръча специална фирма за саниране
Не бяхме подготвени за този проблем и не е планиран
Та ще се санира на по-късен етап
Временното решение е боя и изграждане на шкафовете до тавана (ако се наложи сваляне на шкафове надолу ще е 2-3 см, което ще е почти незабележимо надявам се)

Много проблеми изскочиха
Дано този да е последният, достатъчно е сериозен


Привет, извинявам се ако някъде вече е обсъждано но да питам - каква е стандартната дълбочина на долния ред кухненски шкафове? Има ли шкафове с дълбочина 60 см от модулните системи и кои по-точно ако има, благодаря предварително
Долният ред шкафове обикновено е 52 или 56 см с вратичката. Това е защото плотовете за масово ползване са 60 см. Шкафовете трябва да са поне 1 см навътре под плота. За да не се уливат.
Отзад шкафа не ляга директно на гладка стена и производителите са помислили за 5-10 см (някои) празно място, защото има тръби, контакти и т.н.
От модулите на Ирим са от по-дълбоките като корпус.

Метод на ИКЕА са по 60 см
Плотовете са 63,5 см
При гръб около 1,5 см плотът стърчи 2 см пред шкафа
Виж целия пост
# 294
Нобилия се предлага в бг от Айко, но цените са замайващи, особено ако трябва да се прави нещо непасващо на модулите им.
Виж целия пост
# 295
Нобилия се предлага в бг от Айко, но цените са замайващи, особено ако трябва да се прави нещо непасващо на модулите им.

Да, скъпички са. На нас ни излезе към 12к € без електроуредите 😫 ако бяхме взели по-обикновени вратички щеше да е по-евтина, но решихме да си угодим.

Valkyrian, благодаря ти, и на нас много ни харесва и нямаме търпение да се нанесем и да започнем да си я ползваме ☺

Стискам палци и при вашия ремонт да не изскачат повече неприятни изненади и скоро да сте готови!
Виж целия пост
# 296
Здравейте!
В голяма дилема съм и се надявам да помогнете! Има ли някакъв механизъм (аз не откривам) за ъглов шкаф, когато не е с еднакви дълбочини? Какви биха били вариянтите на отваряне и оползотворяване на пространството там?


Намерих в нета и един пример, но предполагам изработката по този начин, може да е проблем.


или просто така с две вратички, макар, че и тук са шкафове с еднаква дълбочина.
Виж целия пост
# 297
Такъв механизъм НО в реда на мивката и миялната.
Ширината обаче трябва да я дръпнете с едни 15 см наляво с хладилника, механизмите са за по-големи шкафове обикновено.
https://meritbg.com/mehanizmi-za-kuhnq/mehanizmi-za-aglov-shkaf/ … -plavno-pribirane

Другия вариат е просто да си го оставите глух шкаф с рафтове.

П.с гледам ви проекта и тия малки долни шкафченценца ме побъркват. Знам че сте ги направили заради фурната- да е отделена от миялната. А фурната там заради абсорбатора.
АКО беше моя кухня, щях да си направя пълна дълбочина в късата част под прозореца, за да си сложа там фурната. Щях да уедря малко шкафовете за да са практични. Двойка котлони могат да се нагласят под абсорбатора всякак.
Виж целия пост
# 298
Аз също бих попроменила малко проекта. Бих дръпнала хладилникът максимално възможно към вратата. Бих направила шкафът между хладилникът и мивката 60 см и съдомиялната също да е 60 см. След котлоните и фурната, ако много се държи на това, бих сложила изтеглящ се механизъм за бутилки от най-тесните (15 см мисля, че има). Ъгловият бих го направила глух.
Виж целия пост
# 299
Благодаря за отговорите! Прави сте!    Ще питам утре дали фурната може да се премести,  заради контакта и ще помисля. Частта под прозореца я добавих, за да има още малко работен плот. Беше без него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия