Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 10

  • 64 870
  • 757
# 135
И това последното е толкова вярно ... но нещата и хората са свързани и ако нищо не притежаваш се изолираш социално.
Виж целия пост
# 136
„Понякога самотата е най-добрата компания.”

„Умът може да направи от ада рай и от рая – ад.”
                                                                 Джон Милтън
Виж целия пост
# 137
Започвай деня си с чувство за благодарност. Благодари за леглото, в което си спал, за покрива над главата си, за килима или за пода под краката си, за течащата вода, за сапуна, за четката за зъби, за дрехите си, за обувките, за хладилника, който запазва храната ти, за колата, която караш, за работата си, за приятелите си. Бъди благодарен за близкия магазин, откъдето толкова бързо можеш да си напазаруваш, за ресторантите, за всички улеснения, услуги, за електрическите уреди, които правят живота ти толкова по-лесен. Бъди благодарен за книгите, за списанията, които четеш. Бъди благодарен за стола, на който седиш, за паважа, по който ходиш, за времето, за слънцето, за небето, за птиците, за дърветата, за тревата, за дъжда и за цветята.

Благодаря, благодаря, благодаря!

"Тайната за всеки ден" - Ронда Бърн
Виж целия пост
# 138
Успехът не се преподава, всеки живот е единствен по рода си, всяка съдба - неповторима, без
образци в миналото и копия в бъдещето......
....Ако имаш амбицията да се издигнеш до завидно положение в обществото, мога само да ти препоръчам
да не допускаш никакви грешки. Предпочитай сянката пред светлината - на тъмно погрешните стъпки се
забелязват по-трудно; и падай възможно най-рядко, но ако ти се случи да паднеш, не се натъжавай:
вайканията са загубено време, което би могла да използуваш по-добре, за да се изправиш.
Защото ще грешиш. Човек никога не достига до върховете, такъв какъвто е тръгнал. Трябва да се
нагаждаш към всякакви обстановки, да бъдеш гъвкава, винаги находчива, да променяш когато е
необходимо, маниери, приятелства, дори миналото си, и накрая, рано или късно, да продадеш частица
от душата си на дявола.
Бъди честолюбива, щом трябва. Съгласна съм. Изменяй на приятелите си, на любовниците си, на
принципите си. Но заклевам те да не изменяш на себе си. Уважавай представата, която имаш за собствената
си личност, и нека наклонностите ти към лошата слава, щом не можеш да ги победиш, не пропъдят напълно
стремежа, който имаш към доброта. Пази се най-вече да не отиваш твърде далеч в онова унижение, което при
честолюбивите без добър произход е предпоставка за постигане на благоволението.
Свеждай поглед, но дръж високо глава.

"В сянката на краля слънце"
Франсоаз Шандернагор
Виж целия пост
# 139
По-трудно е да се бориш с горчивината в бедност, отколкото с гордостта в охолство.

Конфуций
Виж целия пост
# 140
Първото нещо, което правя сутрин е да си измия зъбите и подостря езика.
Дороти Паркър
Виж целия пост
# 141
„Заниманието с вещи е това, което повече от всичко друго, ни пречи да живеем свободно и достойно.“

Бъртранд Ръсел
Виж целия пост
# 142
"Понякога смелостта означава да изкачиш планина, понякога - да останеш у дома. Понякога смелостта означава да създадеш нещо голямо и впечатляващо. А друг път - да разрушиш изграденото, защото хвърля сянка върху нещо много по-важно."

Шона Никуист
Виж целия пост
# 143
"От дъждовното време се обаждали старите болки. Затова тия дни все си мисля, че може да ми се обадиш."

Мария Донева
Виж целия пост
# 144
"Превърнали сме се в първобитни саможивлеци.
 Очакваме любов, а бягаме от нея.
 Знаем как да отключим животинското, но не и човешкото.
 Не се срамуваме да търсим секс, но се срамуваме да търсим любов.
 Колко жалко...
 А сме родени за толкова повече.
 И можем толкова повече.
 А се задоволяваме с толкова малко..."

 Силвия Крумова
Виж целия пост
# 145
че можем повече и по-хубави неща, можем .
но че сме родени за повече и за какво точно сме родени не съм съвсем сигурна.
Виж целия пост
# 146
„Ролята на изкуството е да създаде един свят, в който може да се живее.“
У.Сароян
Виж целия пост
# 147
Алиса:
– Човек не може да вярва в невъзможни неща.
– Смея да ти кажа, че не си се упражнявала достатъчно, каза Царицата.
„Алиса в огледалния свят" – Луис Карол
Виж целия пост
# 148
"Всичко започва с една малка лъжа.
 После идват още няколко, които да я подкрепят.
 Идва ред на изкривеното мислене, за да се избегне срамът, породен от лъжите.
 И още няколко лъжи, за да се прикрият последиците от изкривеното мислене.
 И тогава идва най-страшното..."

Джордан Питърсън
Виж целия пост
# 149
"Няма да ставаш мост, хората да минават по тебе. Ще стърчиш"

проф. Иво Христов
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия