КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 644
  • 981
# 675
Мисля, че с това приключих, донякъде съжалявам, че ги започнах, ама страшно са хубави и страшно сложно ги оформям, скъсах си нервите и така е всяка година, не знам защо толкова сложно се оформят и до момента не им намерих цаката.
Утре само ще ги потопя  в шоколад, пускам ги да не кажете, тази само си измисля и слагам стари снимки

ще се превърнат в ето това

Може би след като ми мине нервата още веднъж да направя онези прекрасни квадратни бисквитки на Мики, защото почти свършиха, но не е сигурно, има дни и за напред.
Виж целия пост
# 676
Момичета, питате за филирани бадеми - препоръчвам тези много са пресни и на добра цена. Аз имам и код за намаление в сайта им 5% - GABI12 . Аз не печеля нищо от него, но пък се радвам когато е от полза на някого. Лично аз също си купувам с кода ми за намаление.


От мен Кръгла кето торта със звезди
Виж целия пост
# 677
Вчера направих опит за белгийските бисквити. Стана вкусни, но направо се разпаднаха във фурната и се стопиха. От формичката няма и следа, станаха тънки като лист. Подозирам, че може да е от маслото (на Била), но не съм сигурна. Портокаловите бисквити с парченца шоколад станаха от първия път (даже вече ги няма), линцерите също (само ми се струват супер крехки за слепване). Пробвах и мока кантучините, станаха доста хрупкави.
Остава меденки и за рохлички се чудя. Но май трябва да сменя маслото…
Виж целия пост
# 678
Вчера изпекох лешникови линцери, обаче съм им направила малки отворите и много ме е яд, а не ги правя за първи път. Иначе това са ми едни от любимите сладки и мога да ги ям непрекъснато, само да има кой да ми ги прави, но уви! Днес сутринта майка ми ме пита "Ти къде скри сладките?"... Rolling Eyes

Виж целия пост
# 679
Вчера направих опит за белгийските бисквити. Стана вкусни, но направо се разпаднаха във фурната и се стопиха. От формичката няма и следа, станаха тънки като лист. Подозирам, че може да е от маслото (на Била), но не съм сигурна. Портокаловите бисквити с парченца шоколад станаха от първия път (даже вече ги няма), линцерите също (само ми се струват супер крехки за слепване). Пробвах и мока кантучините, станаха доста хрупкави.
Остава меденки и за рохлички се чудя. Но май трябва да сменя маслото…
Освен мазнината, няма какво да им се разтопи. Или маслото не е било хубаво, или не са били достатъчно изстудени, когато си ги сложила за печене.
Виж целия пост
# 680
И да не са били прекалено тънко разточени.
Виж целия пост
# 681
https://ipeychev9.blogspot.com/2022/12/pracny.html
Виж целия пост
# 682
Аз пекох сладки с маслото на Била, нямах проблем. Маслени сладки със сушени боровинки, и канелените бисквитки на Мики. Много ми харесаха и всички ги удобриха.
Виж целия пост
# 683
Здравейте, аз тези дни изпълнявам поръчки за шоколади и се подготвям за Коледния базар в моето малко градче, но много искам да направя целувки във формата на коледна елха, малки на пръчка. Изгледах много клипове, как се шприцоват, но ако имате изпитана и лесна рецепта за целувки ще се радвам да споделите, защото никога не съм правила. Благодаря🎅
Виж целия пост
# 684
Извинявайте за лаишките въпроси, но имам няколко питанки относно белгийските бисквити.  Бисквитите направо върху килимчето ли се разточват и изрязват или само  се подреждаг готови?
Колко време след като са нарязани да ги охладя за да не се разлеят?
Виж целия пост
# 685
Здравейте, дами и Пейчев! Неуморни сте, хей! Голямо разнообразие и красота виждам! Страхотни сте! ❤️

От мен малко меденки с ръчно рисуван витраж и свещник и 2 фенера за подаръци.









Виж целия пост
# 686
Колко време съхме айсинг върху меденки. Айсингът е от тубички от Лидл, рисувани е предимно върху шоколадова глазура, но не е от глазурата, защото едни прасчовци( релефни печати) пак им лепнат очите и зурлата, рисувани с айсинг
Виж целия пост
# 687
Наталина, след твои красоти ми иде да се скрия под масата. Heart Eyes


Вчера направих опит за белгийските бисквити. Стана вкусни, но направо се разпаднаха във фурната и се стопиха. От формичката няма и следа, станаха тънки като лист. Подозирам, че може да е от маслото (на Била), но не съм сигурна. Портокаловите бисквити с парченца шоколад станаха от първия път (даже вече ги няма), линцерите също (само ми се струват супер крехки за слепване). Пробвах и мока кантучините, станаха доста хрупкави.
Остава меденки и за рохлички се чудя. Но май трябва да сменя маслото…
Няма да е от маслото, както и други са ти писали. Днес с него правих меденки и станаха идеални.
Не го разточвай прекалено тънко 4-5мм са идеални. И го охлади добре преди да го разточиш. Да не е било много топло в кухнята? Масленото тесто, ако омекне много е добре да го пъхнеш с тавата в хладилника за 20-30 минути и така да ги изпечеш. Ако имаш място къде да я събереш. Grinning Съжалявам, че не са се получили.

Извинявайте за лаишките въпроси, но имам няколко питанки относно белгийските бисквити.  Бисквитите направо върху килимчето ли се разточват и изрязват или само  се подреждаг готови?
Колко време след като са нарязани да ги охладя за да не се разлеят?
Върху килимчето ги нареждам когато са готови изрязани. Ако е много топло в стаята, ги охлади. Ако не е омекнало много тестото, т.е си ги изрязал бързо, не е задължително. Ако ще ги охлаждаш - 20-30 минути, после директно печеш.

Може да разточиш тестото върху леко набрашнен лист хартия за печене, по-удобно е. Или върху друго силиконово килимче, ако имаш.

Не разбрах дали белгийските бисквити биха се поддали на печат? Нямам подходящ резец за бисквити и се чудя как да ги оформя? Мислех си с точилка с печат и да оформя кръгчета или звездички. Какво бихте ме посъветвали?
И един много новашки въпрос - какво използвате за да стане долната част на бисквитата грапава като купешка? Simple Smile
Благодаря на всички за споделените рецепти и трикове.

Поддават се на печат, не се раздува много тестото. Марчева показа нейните преди 1-2 страници, и Мими на тази или предната страница. Може да ги видиш.
Може да ги оформиш във всякаква форма, каквато имаш, звезда, снежинка, елха, кръгче, квадратче.

Грапавата страна става със силиконово килимче на Силикомарт, което е на дупчици. Като това: https://zmeeborets.com/shop/dekoraciq/kilimi-za-dantela-i-makaro … lim-air-mat-small

Днес приключих с меденките и хърватските сладки (орехови розички)






Имаше няколко дефектни розички и мм, като някой котарак се присламчи към тях. Joy За утре съм си оставила щолен курабиите, лешникови линцери и един елзаски бриош с щройзел, който вече втасва в хладилника. Част от меденките мисля да украся с карамелов кувертюр.
Виж целия пост
# 688
natalyna, това не са меденки, това са бижута!
Mikkey, бъди милостива и не вади повече, че всеки път като постнеш и аз хуквам да правя все нови  и нови сладки !
Виж целия пост
# 689
natalyna, това не са меденки, това са бижута!
Mikkey, бъди милостива и не вади повече, че всеки път като постнеш и аз хуквам да правя все нови  и нови сладки !
Joy Joy Joy Ох как ме разсмя! Мисля да приключвам утре със сладките, минавам на солени предложения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия