Есен златолиста вън настава, ЯНУАРЧЕ в мама неуморно шава (2023) - 4

  • 49 194
  • 741
# 555
При гестационен диабет и голямо бебе в България гледат при влизане в 9я месец да извадят детето, защото е опасно за самото бебе. Колко е голямо и в коя седмица си?
Не напускай групата, ще има и други януарчета, които ще се родят декември, нормално е.
Виж целия пост
# 556
Боратино, събери още някое мнение :/
И не си помисляй да напускаш редиците Heart чакаме новини и стискаме палци, независимо кой месец сме!
Виж целия пост
# 557
Little Miss, не знам защо док иска да го изкара чак в 39г.с.+. Аз до тогава ще си родя, хаха. Синът ми е роден в 38г.с.+3 и беше едва 2950кг (знам, че са нормални кг), та док реши да поизчакаме с това бебе да се развие достатъчно и да наддаде. По принцип всички лекари при които съм ходила са ми казвали, че матката ми е малка и големи бебета няма да родя. Надяваме се това бебе да е поне 3кг и малко. Утре ще ходя на видеозон и ще го измерим.
Иначе аз изобщо не мога да спя. Лягам си навреме към 22ч, но ММ ляга в 24ч и почва да шава. Съответно ме разсънва. Снощи освен , че ставах 10 пъти до вц накаря и някакви газове ме почнаха и висях в тоалетната буквално през 1ч. Е нямаше заспиване и това е. Отделно, че ме тревожат всякакви мисли за раждането, гледането и т.н. За капак тая сутрин бях с 500гр по-малко от вчера, но това го дължа на засилената ми перисталтика вчера. По принцип съм със запек откакто съм бременна. Знам, че ако се засили ходенето до вц по голяма нужда това може да е предвестник на скорошно раждане. Дано не е така, защото още съм наникъде- 33г.с.
Виж целия пост
# 558
Tъп въпрос - ако помпата се използва за стимулация и кърмата се изхвърля / докато мама и бебе са разделени няколко дни и кърмата няма да може да се ползва, а майката ползва лекарства, тоест се ползва за поддържане на лактация/ не е нужно да се стерилизира след всеки път нали?
Виж целия пост
# 559
При гестационен диабет и голямо бебе в България гледат при влизане в 9я месец да извадят детето, защото е опасно за самото бебе. Колко е голямо и в коя седмица си?
Не напускай групата, ще има и други януарчета, които ще се родят декември, нормално е.


36 седмица съм а според лекарката 37-38 седмица зависи кога реши доктора трябва да се вади.Иначе термина ми
беше за 10.01.2023 Бебето е 3.550 замерено днес на ехото
Виж целия пост
# 560
Tъп въпрос - ако помпата се използва за стимулация и кърмата се изхвърля / докато мама и бебе са разделени няколко дни и кърмата няма да може да се ползва, а майката ползва лекарства, тоест се ползва за поддържане на лактация/ не е нужно да се стерилизира след всеки път нали?

На мен ми се струва ненужно. Все пак устата на бебето не е стерилна. Вода и сапун преди и след ползване и хубаво подсушаване ми се струва достатъчно. Може все пак да се пита в болницата?
Виж целия пост
# 561
Боратино, на същия хал съм, с диабет, бебе 3.600 кг. в 36 седмица. Терминът ми е на 5.01, превантивно са ми насрочили секцио за 3.01 (2 дни преди термин). А то ще е секцио, ако бебето ще стане над 4.500 (което ще се случи според мен).

Но при мен германците отказват да вадят бебе или да предизвикат раждане преди 39 седмица, цитират "проблеми с адаптацията".
Виж целия пост
# 562
Аз питам, защото ще съм в болница малко след раждането, надявам се да цедя и замразявам, и да има за бебето преди да вляза, но за да не ми спира кърмата в болницата ще взема и помпата. Та щом ще се хвърля кърмата не смятам че е нужно дс се стерилизира докато съм там. 
Tъп въпрос - ако помпата се използва за стимулация и кърмата се изхвърля / докато мама и бебе са разделени няколко дни и кърмата няма да може да се ползва, а майката ползва лекарства, тоест се ползва за поддържане на лактация/ не е нужно да се стерилизира след всеки път нали?

На мен ми се струва ненужно. Все пак устата на бебето не е стерилна. Вода и сапун преди и след ползване и хубаво подсушаване ми се струва достатъчно. Може все пак да се пита в болницата?
Виж целия пост
# 563
Боратино, на същия хал съм, с диабет, бебе 3.600 кг. в 36 седмица. Терминът ми е на 5.01, превантивно са ми насрочили секцио за 3.01 (2 дни преди термин). А то ще е секцио, ако бебето ще стане над 4.500 (което ще се случи според мен).

Но при мен германците отказват да вадят бебе или да предизвикат раждане преди 39 седмица, цитират "проблеми с адаптацията".

Явно всяка страна медиците са с различно мнение.Точно това я е страх моята АГ защото било опасно и каза че иска по рано да го извадят.
Виж целия пост
# 564
Elleonore, наложи ми се предния път да претърпя дълго лечение след като родих и чрез цялото време цедих и изхвърлях. Не съм стерилизирала помпата. Миех и суших.
Виж целия пост
# 565
КруелаДеВилДа, ходих при местно светило да ги гори, тъй че не се съмнявам.

Боратино, гледай да се успокоиш. Януари или края на декември, важното е и ти и малчо да сте добре! От 35 седмица нататък бебоците са горе долу готови за навън, а от 37 съвсем. Ще се справите, но иди и на друг АГ с различна апаратура. Чувала съм за разлики в меренето до над 500 гр в зависимост от апаратурата и лекаря.

Правят микробиология и цитонамазка, но не мисля, че двете ги улавяха. И аз си мислех за фемофлор като вариант, но то почти дойде време за раждане докато го измисля 😃
Сигурна ли си, че са ти махали папилом, а не полип?
Виж целия пост
# 566
Здравейте,  и моята бебка мислят да я вадят 39 седмица. Ако тръгне по-рано ще видим.Ако издърържим до тогава, се пада първата седмица на Януари. Не ни дават право на избор на дата тук, когато има свободен ден-тогава.

Аз все още съм на тема пране,  как мислите да сушите дрехките, навън или в сушилнята? На ме н ми се иска навън, но не знам колко чисти ще си останат .

А как почиствате мебелите на бебето?
Виж целия пост
# 567
Всичко се пере и суши в сушилнята. Не съм гладила, и не гладя от години. Даже не знам къде ни е ютията 😂
За препарат за мебелите - Frosch, Friendly и Nuk имат бебешки препарати за повърхности.
Виж целия пост
# 568
Нищо не суша навън, в тази мръсна София не съм сигурна дали ще ги прибера чисти.
Всичко минава през сушилнята.
Мебелите не чистя с нещо специално.
Виж целия пост
# 569
Aз също няма да гладя, а ще минавам всичко през сушилнята. Със сина ми нямах сушилня и гладех, но беше бая работа и адски досадно. По принцип мразя да гладя, дори не бих казала, че мога особено, но гладя ризите на ММ и сина ми. Те почти никога не са доволни от резултата, но толкова мога Grinning.
Моето секцио също не искат да го правят преди 39 г.с. и ще бъде съвсем близо до термина. Надявам се да не тръгне по-рано, но няма да се учудя. Днес го измериха 2,014кг в 32 г.с.+4. Казаха, че е нормално тегло, но приложението на телефона ми го дава, че трябва да е 1,900кг. Естествено всяко бебе е различно. Изобщо не искам да раждам със спешно секцио ама...Днес на снимките от видеозона , устните на бебка ми се видяха бая големи. Просто на мен ми направи впечатление след като си тръгнах и ги гледах, а док не каза нищо. И предния път така по-големи изглеждаха. На какво може да се дължи това?
Да се оплача, че освен ставането по хиляда пъти на вечер, снощи ме метна и някакъв мъдрец, който е порастнал, но нещо венеца около него се е възпалил и не мигнах от болка. В 2ч вече не издържах и пих парацетамол въпреки, че мразя и не искам да пия лекарства, но не се издържаше. Ще пробвам днес с жабурене с тетра. Значи тия моите бременности ще ги запомня с проблемни зъби и венци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия