Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖 (Тема 4)

  • 20 970
  • 721
# 345
Меджик, а защо ще го захранваш? Кърменето / млякото не е ли по-лесно, дори на път?
Виж целия пост
# 346
Аз също съм на Лактана и доста се пени, особено ако съм го направила малко по-топло.
Тези, които давата Панда, образува ли ви се в млякото едно, като каймак, което остава по шишето после?
Виж целия пост
# 347
Меджик, а защо ще го захранваш? Кърменето / млякото не е ли по-лесно, дори на път?
Exsberry, аз искам на 5 месеца. Но точно тогава ще сме на " турне " в БГ. Като се върнем ще е на 6 месеца. Ако имате идея как се захранва в движение,ще се радвам да чуя.
Не мога да взема решение.
Започна да яде на 2часа и половина, изключвам вечерта, където пропуска малко. Понякога и през деня не иска, де. Странно хранене като цяло. Не искам в БГ да поиска сам, като гледа, или тотално да стане каша с млякото... И да се чудя какво да правя. Незнам Thinking
Виж целия пост
# 348
Забравих да кажа, че и аз не мога приспивам Никола сама. С ММ го играем отборно - първо той го приспива на ръце тананикайки Jingle bells , после го оставя на леглото му , аз лягам като половината ми тяло е в неговото легло а краката ми остават в нашето, долепям чело до неговото и така заспива. После седя докато хубаво ми изтръпне тялото и остана без воля за живот, на този етап вече ми е все тая дали ще се събуди

Разсмя ме от сърце Simple Smile все едно описваш моят случай. Докато ми изтръпва тялото се чудя дали няма да падне легълцето с детето и да стане беля. Да се чудиш да ревеш ли, да се смееш ли?!
Виж целия пост
# 349
А защо да не захранваш в движение? Купуваш готови пюрета и си ти.
Виж целия пост
# 350
Меджик, препоръчвам ти д-р Мирослав Живков за детски ортопед във Варна. Записването на часове върви за месец напред, така че ако решиш се обади тези дни.
Ава има навъртяни над 1000 километра, понеже ние пътуваме често, особено лятото, държахме да я научим и нея. Първите пъти като пътувахме към нашите, които са на 250 км нямаше месец, спеше през целия път. Сега имаме една пауза за хранене, но няма никакви драми със самото пътуване, на мен ми се отразява по-изморително 😄
Аз май хванах цаката на следобедното приспиване, лягам на нашата спалня с нея. Бонус е, че и аз заспивам 😄😄😄 следвам непоискания съвет "спи, когато детето спи", не е лошо 😄😄 за нощния сън също я приспивам на нашата спалня към 8. Ние лягаме към 12, тя е заспала дълбоко и просто я местя в нейната кошарка. Ако случайно си отвори очите я кърмя и не се разбужда.
Виж целия пост
# 351
М. Angelova записано!
Чувала съм го и преди, благодаря!
Вече имаме ортопед и кардиолог Blush
Златни сте - скоро не съм го казвала.
Педиатър трябва ли ми за общ преглед, ако ще ги посещавам по отделно специалисти?

Охх днес една жените ми каза, да съм завела на очен че присвивал очички като иска да види надалеч Disappointed сега и това да мисля.
Те не виждат още много на далеч нали. Бях на 1.5 от него.
Знам че първите седмици, виждат колкото от гърдата до лицето на майката, Около втория месец на 60-70см и после така постепенно се увеличава.

Започвам да звъня наистина, че и Декември месец, че и генеколог ми трябва за мен. Последно ходих при Петинка Цветкова във Варна. Ама май не е трябвало...

Познайте защо пак съм толкова активна...

На мама "перчемчето" много му е удобно. И моето тяло е без воля за живот вече  ... Disappointed
Виж целия пост
# 352
Има много добри отзиви за д-р Евгения Георгиева във Варна. Аз съм ходила при нея за потвърждаване на бременост и трите пъти и веднъж на контролен преглед. Тя е и в родилното на Окръжна болница. Като цяло имам много добри впечатления от нея. Единия път като исках да ходя при нея, тя беше отпуска и ходих при сестра й, те имаха по него време заедно кабинет, сега не знам дали е така. Но не съм имала проблеми, ходих на рутинни прегледи. Бременностите си ги следях при друг.
Виж целия пост
# 353
Забравих да кажа, че и аз не мога приспивам Никола сама. С ММ го играем отборно - първо той го приспива на ръце тананикайки Jingle bells , после го оставя на леглото му , аз лягам като половината ми тяло е в неговото легло а краката ми остават в нашето, долепям чело до неговото и така заспива. После седя докато хубаво ми изтръпне тялото и остана без воля за живот, на този етап вече ми е все тая дали ще се събуди
🤣🤣🤣няма такова описание🤣🤣🤣Ти си герой след толкова премеждия всяка вечер🤣🤣
Виж целия пост
# 354
Ох, каката ну е болна. Аз хвърча, като линейка между стаите. Мама дойде са гледа Никол докато я заведа на лекар. Антибиотик ѝ изписаха. После Никол имаше час за нефролог про доц. Гайдарова. Отиваме и изненада с 2 часа изостава с часовете. Изчакахме някак. Хубавото е, че задръжакъа на урина в бъбреците намалява драстично. Тя смята, че ще го изтасте изцяло. Ще ходим пак след 6м. Прибираме се и каката пак повръщала. Ама то нищо, като не яде и давам лекарства нали....
За вечеря нямах сили да готвя. Хепи достави за нас. На каката поръчах 4 неща, които харесва, само и само да яде нещо. Без особен успех. Никол пропусна банята тази вечер. Нямам сили. Яде и я оставих да си зяпа лампите и да записва.
Виж целия пост
# 355
Като не вляза известно време в темичката и после немога да ви изчета.За кг.Митко сигурно е вече към 6кг и нещо 60см на 3месеца и 9дни.На 15.11сме на консултация.Био лактана -да много се пени , особено с по гореща вода като е.ММ ще излиза отпуск и най-накрая го  убедих да идем някъде с малкия.Като се ослушва докато бях бременна сега ще ходим.Та за няколко дни ще отидем в района на Пловдив.Ние обичаме да се разхождаме и да събираме печати от 100национално исторически обекти .Сега с малкия ще видим как ще станат нещата.Меджик не си само ти така с приспиването.Вече и аз трудно приспивам .Усещам се ,че доста често взех да приспивам на спалнята.Дори две вечери след банята ,друг път веднага заспива ,сега не рева ,рева. Пуснах бял шум заспа.Но днес преди банята въобще не спа ,аз се изморявам по 1час да приспивам .и го оставих без да спи ,Добре че поне след банята си изяде млякото.Че някой път заспива без да го изяде цялото.
Виж целия пост
# 356
Не знам дали тук съм го чела или някой ми го е казал, но ме предупредиха, че след 4-ят  месец сънят става като на големите-не е вече в две фази лек и дълбок. Та ако детето се преспи на ръце и след това се премести или заспи на място  на което няма да се събуди има по-голяма вероятност да плаче, да е кисел след събуждане.
Не знам да ли е вярно ...въпреки, че моите хубавци заспиват в кошарата, предната седмица та и сега се събуждат с писък, стряскат се. След като ги успокоя заспиват пак.

Този петък сме на фото сесия. Исках да снимат само тях и то есенна да е тематиката, но не намерих фотограф на сносни цени който да се съгласи. Били малки и ще трябва да ги държим...Имам сценична треска. Не ми е комфортно чужд човек да ме снима, а и не съм подготвена с коледни тоалети . Имам 3 дни да намеря за децата и за нас нещо Sad .
Измрънках рано сутринта, но пък малките ядоха последно в 20.30ч и сега в 1.30ч огрооооооооомен напредък.  Това са си 5 часа сън. А и днес се разхождахме на морската алея и имаше голям прибой. Спаха и там 4 часа чак ги събудих да ядът.
Виж целия пост
# 357
i.skela скорошно оздравяване на детенцето.
Joy вие сте от Вн, нали? Как ми липсва морската градина и плажа....
Я, да попитам - давайте " рецепти" за пюрета. Ние мисля ще започнем от другият месец ( тогава започва 5м). Вчера детската каза не е проблем. Докато въведем едно хранене мисля така или иначе ще мине време.
Та аз мисля и готови пюрета да купувам, но може и сама да " сготвя" нещо. Помня, че се добавяше капка мазнина - вие какво бихте добавили - зехтин или друго. И май можеше малко мляко/кърма да се добави също в пюренцето.
Относно мерките - 5684гр( 3675гр родена на 50см) , 60 см. На 3ти направи пълни три месеца. Изцяло на АМ сме и се храни нормално на три и половина/четири часа.
Magic  ти като ще захранваш из Бг като сте защо не купиш готови, а като се приберете си прави домашно. То в началото по лъжичка- две ще изяжда/ще му се дава.Пък знае ли човек ... Ама то пък винаги можеш едно картофче, морковче или парченце тиква да свариш и да дадеш.
Виж целия пост
# 358
Честит празник и имен ден на всички ваши именници! Да бъдат здрави! Flowers Four Leaf Clover
Аз нямам познати именници, но празнувам друго днес. Миналата година на този ден беше оплождането на Божидар и той пое пътя си към нас, за да бъде най прекрасното нещо в живота ми днес! Heart
Виж целия пост
# 359
Ancho, аз съм с първо дете и досега не се е налагало да правя пюрета.
Мисля в началото да варя 1 картоф (или друг зеленчук), да го пасирам и да добавя 30-40 мл кърма - поне така пише из разни бумаги, които имам вкъщи. Решила съм с пюренца в началото, а не ЗВБ, но да видим де 🙂
Не знам дали е правилно, нека по-опитните мами споделят те как действат.

Йоанна от две нощи се буди към 05:00 - 05:30 и не заспива, а плаче. Ескалира много бързо. Сложих я в слинг и заспа.. Нямам идея защо прави така. През деня си хапва доволно, има си ги дремките.. дано е временно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия