Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 34 725
  • 799
# 615
Здравейте момичета! Бях на 2ра фетална и доктора, каза че всичко е наред. След прегледа се загледах в тези стойности и ми се струват високи, вие какво мислите? На фраксипарин съм само всеки ден от 0.4
Виж целия пост
# 616
Момичета, в 14 седмица съм, вече втори триместър, пуснах коагулация, но този път не съм в норми с фибриногена и д-димера. Чак другата седмица съм на птеглед. Слагам само клексан от 0.4, друго не приемам. Да настоявам ли да погледнат изследванията още тази седмица, може ли да се обърка нещо.
Виж целия пост
# 617
Май само фибриногенът е висок за втори триместър.
Виж целия пост
# 618
Повтори изследването на фибриноген, да не би да е лаб. грешка, след това обсъди със следящия те АГ. Много странни референтни стойности на д-димер.
Виж целия пост
# 619
Гледах няква табличка за d-димера, той пък е нисък май за втори триместър. И аз незнам.
Виж целия пост
# 620
Danaesd, дясната маточна артерия изглежда над нормата, т.е. че не провежда добре. Пускал ли ти е снимка от доплера на кръвотока през нея? Плодът в норма ли се развива? Анти Ха как е?
Имах подобна случка, бях спряла клексана и бързо го върнах. За 3 седмици от 66 перцентил бебето беше отишло на 33. Самата артерия трудно я уловиха с доплера, казаха че е спастична. Включи аспирин, който пих някакво време, и флебодия.
Ако бебето нараства добре е възможно другата артерия да компенсира. Не е много над нормата. Какво каза АГ?


Здравейте момичета! Бях на 2ра фетална и доктора, каза че всичко е наред. След прегледа се загледах в тези стойности и ми се струват високи, вие какво мислите? На фраксипарин съм само всеки ден от 0.4

Виж целия пост
# 621
Danaesd, дясната маточна артерия изглежда над нормата, т.е. че не провежда добре. Пускал ли ти е снимка от доплера на кръвотока през нея? Плодът в норма ли се развива? Анти Ха как е?
Имах подобна случка, бях спряла клексана и бързо го върнах. За 3 седмици от 66 перцентил бебето беше отишло на 33. Самата артерия трудно я уловиха с доплера, казаха че е спастична. Включи аспирин, който пих някакво време, и флебодия.
Ако бебето нараства добре е възможно другата артерия да компенсира. Не е много над нормата. Какво каза АГ?


Здравейте момичета! Бях на 2ра фетална и доктора, каза че всичко е наред. След прегледа се загледах в тези стойности и ми се струват високи, вие какво мислите? На фраксипарин съм само всеки ден от 0.4



Каза, че всичко е наред, нараства добре и артериите са ок. Нищо повече не е коментирал, но аз се загледах в този резултат след като излезнах от кабинета.
Чак др седмица съм при моя АГ и не знам дали да не си включа сама натаспин или аспирин…. Само на фраксипарин съм. Sad
Виж целия пост
# 622
Здравейте момичета,

на клексан 0,4 съм като до момента не е имало проблем в изследванията ми, но се разболях в началото на месеца от грип А и съответно промяната в изследванията е следната:

03.01.2023 г.

Д-димер - 0,5 mg/l

16.01.2023 г.


Виждам, че Д-димера отговаря за 3ти триместър, но АГ е обезпокоена от рязкото покачване и срива на аPTT.
Предложи да мина на клексан 0,6 или да остана на 0,4 и да добавя натаспин 3х1 табл. И  на 24.01. отново да пусна хемостаза.
Спряхме се на варианта да бия 0,6 сега и да видим дали има промяна.
Не мога да намеря назад в темата, но се обсъждаше за 2 пъти използване на 1 инжекция. Знам, че не е окей, но не искам да се презапасявам преди да видим резултатите на този етап.
Въпросът ми е как точно преценявате половината на инжекцията (няма разделения както на Зарзиото), и дали по-високата доза на Клексан би дал бърз резултат или по-добре щеше да е да включа Натаспин?

Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 623
По принцип за да се мине на по- висока доза е добре да имаш анти ха и кръвоток видян. Аз бих отишла на хематолог, АГ не е такъв специалист.
Виж целия пост
# 624
Кръвотокът от 03.01. беше добър... За съжаление не мога да пътувам до София на този етап, за да направя анти-ха, а тук не се изследва... 😔
Виж целия пост
# 625
Лошо ....Ами както решиш тогава,ако ние изберем вариант вместо теб ,носим отговорност някаква...щом тя ти е дала да избираш...нямате ли хематолог в града?
По принцип д димера пада от Натаспин и ядене на чесън..
Виж целия пост
# 626
Оф и аз от разболяване най-много се притеснявам, че предния път точно в такъв момент приключиха нещата при мен. Разбира се, тогава не бях и на терапия. Детето днес се събуди с температура и сега тръпна Sad
Виж целия пост
# 627
Здравейте, момичета,

Пуснах си основен пакет за тромбофилия чисто профилактично, като подготовка за бременност, по ваш съвет.

Може ли да ми помогнете малко в тълкуването, знам, че не сте лекари, ще се консултирам и с такъв в бъдеще.
Доколкото виждам нямам тромбофилия и трябва да пусна още два типа гени, за да видим какво се случва и има ли риск. Освен това явно трябва да следя нивата на хомоцистеин и предполагам да пия само метилирани форми на б12 и фолат (което така или иначе правя, само хомоцистеин не съм изследвала).

Има ли някой с подобни резултати, трябва ли да се притеснявам? Благодаря ви!

Виж целия пост
# 628
Здравейте, момичета,

Пуснах си основен пакет за тромбофилия чисто профилактично, като подготовка за бременност, по ваш съвет.

Може ли да ми помогнете малко в тълкуването, знам, че не сте лекари, ще се консултирам и с такъв в бъдеще.
Доколкото виждам нямам тромбофилия и трябва да пусна още два типа гени, за да видим какво се случва и има ли риск. Освен това явно трябва да следя нивата на хомоцистеин и предполагам да пия само метилирани форми на б12 и фолат (което така или иначе правя, само хомоцистеин не съм изследвала).

Има ли някой с подобни резултати, трябва ли да се притеснявам? Благодаря ви!



Здравей, пусни си АСЕ и Фактор 13 както са ти писали в бележката. Според мен каквото и да излезе, направи си една консултация с Хематолог. Ако имаш и АСЕ и Фактор 13 - ще си на терапия по време на бременност. Поздравявам те за отговорността и информираността ти! Възможно е да си спасила един живот! ❤️❤️ Желая ти всичко да е наред!
Виж целия пост
# 629
Здравейте! Бременна съм съвсем в началото, приемам натаспин н, а от 8г.с. минавам на фракси 0,4. Витамините от Б група също трябва да са в метилирана форма. Въпросът ми е какви витамини да започна, иска ми се да са комбинирани. Защото сега приемата само метилирана форма на ФК и спрейчетат D+K и Б12
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия