Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 332 319
  • 5 133
# 4 995
Колко дни ви боля гърлото с последния вариант? Боледувала съм и преди, но по-леко. На третия ден най-сетне ми спряха мускулните болки и температурата падна под 38гр. Обаче се появи този гърлобол, от който не мога да заспя. Боли само като преглъщам, но имам чувството,  че го правя на всеки 30сек. Смуча тантум верде без ефект.
Виж целия пост
# 4 996
Не ме е боляло. Но уточнявам, че нямам сливици. Само ми драскаше и усещах сухота. 2 - 3 дни.
Виж целия пост
# 4 997
И при мен от Ковид не ме боли силно гърло, но от други вируси и бактерии да. Много ми помага Грануфорин, даже вече е на една година и онзи ден пръсках, защото се разкашлях, а последното разкашляне ме доведе до 2 антибиотика. За два дена спря кашлицата, не подозирах, че и за нея може да подейства.
Виж целия пост
# 4 998
Аз и двата пъти (доказано) карах Ковид с адски болки в гърлото. По същия начин както го описвате. Имах и бели налепи. Може би около 3-4 дни. Каквото и да смучете все тая. Няма да помогне, нито да ви облекчи. Минава си, когато тялото ви се справи с болестта.
Виж целия пост
# 4 999
Аз се мазах с Гранофурин, но ЛЛ каза, че няма смисъл. И го спрях.
Виж целия пост
# 5 000
На мен гърлото ми минаваше само от Парацетамол.
Нищо за гърло не действаше, но Парацетамол-а облекчаваше веднага.
Виж целия пост
# 5 001
Да, парацетамола донякъде облекчава болката, но не лекува проблема. Аз пиех вечерта за да мога да заспя.
Виж целия пост
# 5 002
Аз бях с налепи, бели и адска болка. УНГ ми изписа Орофар и на 3-ден бях добре.
Виж целия пост
# 5 003
Да, парацетамола донякъде облекчава болката, но не лекува проблема. Аз пиех вечерта за да мога да заспя.
Ами то при този тип вирусни заболявания е баш симптоматично лечението. Почивка, обезболяващи, температуропонижаващи при нужда. Вече при по-специални случаи се вземат и други мерки.
Виж целия пост
# 5 004
Не мога да разбера какво ми се случва. В началото на седмицата си сложих противогрипна ваксина. Ходих в няколко големи магазина, носих маска. Преди два-три дни през нощта усещах, че ми се стича секрет в гърлото. Бях убедена, че се разболявам. Когато се събудих ми нямаше нищо. Снощи изведнъж ме втресе, явно вдигнах и температура, секрет в гърлото и самото гърлото ме болеше, едвам преглъщах. Цяла нощ не спах, събудих се следобед - нищо ми нямаше, само бях изтощена от температурата. Не мога да разбера какво ми е, не ми се е случвало досега. Помислих си дали не е ковид, той е с такива шантави симптоми.
Виж целия пост
# 5 005
Не мога да разбера какво ми се случва. В началото на седмицата си сложих противогрипна ваксина. Ходих в няколко големи магазина, носих маска. Преди два-три дни през нощта усещах, че ми се стича секрет в гърлото. Бях убедена, че се разболявам. Когато се събудих ми нямаше нищо. Снощи изведнъж ме втресе, явно вдигнах и температура, секрет в гърлото и самото гърлото ме болеше, едвам преглъщах. Цяла нощ не спах, събудих се следобед - нищо ми нямаше, само бях изтощена от температурата. Не мога да разбера какво ми е, не ми се е случвало досега. Помислих си дали не е ковид, той е с такива шантави симптоми.
Аз така карах ковид два пъти. Точно така. През 2023 и 2024. Първия път се тествах, защото не бях карала ковид и загубих мирис. Даже не предположих, че е ковид втория път, но мъжът ми позитивира теста седмица след мен и съм почти сигурна, че и моето е било ковид. Никакви последствия след това. Дано и при теб е така. А може и да е реакция от ваксината. Щом си ок, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 5 006
Благодаря за отговора. Един път го карах доста тежко, дано този път е по-леко
Виж целия пост
# 5 007
Толкова късна реакция от грипна ваксина не ми се струва възможно.
Сегашния КОВИД и при мен беше с внезапно втрисане и Т. Но и на следващия ден имах Т, без втрисане.
Вируси има всякакви, не е само КОВИД.
Виж целия пост
# 5 008
Такива леко неразположени, дето не могат да си седят няколко дни на г@за, разнасят заразите. А и кашлящите от смяна на цигарите, щото ние не пушим и не знаем, че от цигари не се кашля.
Виж целия пост
# 5 009
Ей на, една такава седи около мен сега-"много работа има " и нищо и няма-гърло,хрема кашля.Не и се седи в тях. И ми писна да слушам същите глупави приказки-колко е полезно да се боледува -за имунитета. Направо се чудя как ги раждате такива! Ама знам де-за да не се кротне някой за 2-3 дни в къщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия