Гобленарска седянка - 149

  • 77 037
  • 939
# 270

И третият мъник е готов. Stuck Out Tongue Winking Eye Wet boulevard
Виж целия пост
# 271
Здравейте момичета. Издирвам схемата на този гоблен на Ланарте. /имам си още една внучка, овенче/


Преди повече от десетина години уших от тази серия element  "air " и "water ". Тогава ги поръчвах от Аксиома -М. Сега обаче се оказа че ги няма, май вече не ги произвеждат. Worried
Оригиналната панама е много ситна - жената при която ходя да рамкирам, каза че има такава, остава да намеря схемата. Конци - бол...
Иначе съм се ровила и откривам същия при  Egobleni, 16 каунт, екрю. 21/31 см.
 Оригиналния е 23/32 см. Нищо не са 2 см, притесняваме схемата им при такава панама.
Виж целия пост
# 272
от тук ще се оправиш ли?
https://gallery.ru/watch?ph=3HR-duuyf
Виж целия пост
# 273

Благодаря ти!!! Успях да ги принтирам, е не е като оригинала, но колкото можах ги уголемих.
Виж целия пост
# 274

Благодаря ти!!! Успях да ги принтирам, е не е като оригинала, но колкото можах ги уголемих.

когато ги сваляш си избери най-големия размер "оригинал" Wink
Виж целия пост
# 275

Благодаря ти!!! Успях да ги принтирам, е не е като оригинала, но колкото можах ги уголемих.

когато ги сваляш си избери най-големия размер "оригинал" Wink


Точно така направих Hands Plus1
Виж целия пост
# 276
Да покажа и тук Ягодовата фея.
Скрит текст:
Историята на този гоблен е дълга. Много отдавна в Холандия, на една гаражна разпродажба, за 1 евро купих парче панама с нашито на него едно краче и три листенца. Взех го заради панамата, за да си я ползвам за нещо друго. Прибрала съм го някъде и съм забравила за него. Минаха около 5-6 години, аз се върнах в България, родих първата си дъщеря и един ден съвсем случайно открих парчето панама. Дотогава обаче, бях започнала да се интересувам много от изобразително изкуство и разпознах в това краче и трите листенца картината на С. М.Баркър. Хубаво, ама без схема и конци ! Тогава в този форум издирих схема, наместих конците и го довърших. Първата му рамка беше със зелено паспарту. Реших да я сменя, защото гобленът направо си плачеше за дорисуване.  И ето крайният резултат! На мен много ми харесва, ще стои чудесно в зелената стая на малката ми дъщеря.

докато търсех по-едро розовото бебе, попаднах на това Simple Smile
https://sini4ka.gallery.ru/?p=albums&parent=ebu1
може да си намериш другарче за ягодката
Виж целия пост
# 277
Здравейте! Възрастната ми майка по погрешка е поръчала гоблен, който нв може да шие. Казва че панамата не е разграфена, не знае кой конец за къде е, както и не разбира от цветната схема. Моля за помощ! От сайта не искат да го заменим, а тя е много разочарована. Ще ви покажа част от красотите и вкъщи, обещавам.
Ако някой реши да ми обясни как да и помогна да го ушие ще направя подробни снимки.

Тя не харесва кръстат бод, а явно този е само за такъв.
https://milenastyle.com/produkt/riolis-1333-2/
Виж целия пост
# 278
st.Dobri да, аз ги знам феите на С.М.Баркър - цяла поредица са и всички много красиви.
Може да подхвана нещо някой ден...
Виж целия пост
# 279
Здравейте! Възрастната ми майка по погрешка е поръчала гоблен, който нв може да шие. Казва че панамата не е разграфена, не знае кой конец за къде е, както и не разбира от цветната схема. Моля за помощ! От сайта не искат да го заменим, а тя е много разочарована. Ще ви покажа част от красотите и вкъщи, обещавам.
Ако някой реши да ми обясни как да и помогна да го ушие ще направя подробни снимки.

Тя не харесва кръстат бод, а явно този е само за такъв.
https://milenastyle.com/produkt/riolis-1333-2/


Не се виждат схемите и не мога нищо да кажа за нея.
Аз пък обичам неразграфени панами/няма нужда от фон и често не на всякъде се шие/ и кръстат бод...мое мнение.
Не знам колко е възрастна майка ви, но на времето в училище шиехме разни малки карета/пристигаха с панамата, конците и ушито мотивче, което трябваше да се повтаря/ и то с кръстчета, кой ти беше чувал за гоблени и гобленов бод. Rolling Eyes

За панамата, как процедирам аз. Прегъвам я веднъж, например на ляво и после на горе, за да намеря средата/е + - 1-2 нишки не е проблем/. Гоблена го започвам от средата. Когато  схемите са няколко   има стрелки които показват средата.Често схемите се застъпват с няколко реда.
Дано сте ме разбрали.

П.П. Май схемата е една. Покажете само нея.
Виж целия пост
# 280
Здравейте! Възрастната ми майка по погрешка е поръчала гоблен, който нв може да шие. Казва че панамата не е разграфена, не знае кой конец за къде е, както и не разбира от цветната схема. Моля за помощ! От сайта не искат да го заменим, а тя е много разочарована. Ще ви покажа част от красотите и вкъщи, обещавам.
Ако някой реши да ми обясни как да и помогна да го ушие ще направя подробни снимки.
Скрит текст:
Тя не харесва кръстат бод, а явно този е само за такъв.
https://milenastyle.com/produkt/riolis-1333-2/

гобленчето е много нежно, но в никакъв случай не е лесно Simple Smile има украсителни бодове, има и декорация с панделки.

там, където са намотани конците, има номер.
под схемата за всеки номер пише какъв е знака в схемата и как се шие - кръстче, полукръстче, контурен бод... и с колко ката конец.

за да ѝ помогнеш, можеш с конец да "разграфиш" панамата. може и с молив, маркер за бродиране... но рискувате да не се изпере добре след това.

няма фон и това е супер. избягва се досадната част на бродирането.
кръстчетата и полукръстчетата не са проблем, но трябва да внимава как ги шие, за да ѝ стигне конеца.

в интернет има клипчета как трябва да се шият кръстчета и полукръстчета. вижте ги и ако нещо не е ясно можете да попитате.
всички ще помагаме на мама. Simple Smile

къде живеете, катеричке?
може някой да живее близо до вас и да има желание да покаже наживо. Simple Smile
аз съм е Египет, но част от април ще съм в София и бих могла.
Виж целия пост
# 281
Търся шрифт, малък, опростен. Искам на картичка да напиша нещо за едно бебе. От първа страница не се отваря дава грешка.
Виж целия пост
# 282
Леле, Добри, кога забягна чак там?
Винаги мила и отзивчива, голям фен съм ти и винаги се радвам да прочета твое мнение Hug
Простетв лирическото ми отклонение, но не се стърпях!
Виж целия пост
# 283
Търся шрифт, малък, опростен. Искам на картичка да напиша нещо за едно бебе. От първа страница не се отваря дава грешка.



Леле, Добри,
Скрит текст:
кога забягна чак там?
Винаги мила и отзивчива, голям фен съм ти и винаги се радвам да прочета твое мнение Hug
Простетв лирическото ми отклонение, но не се стърпях!

Simple Smile Благодаря, стана ми много мило. Simple Smile
само временно е. българската ми душица не би позволила да емигрирам.
Виж целия пост
# 284
Добри, мерси, но ми трябва да е на БГ. Simple Smile
Яд ме е, че затрих моите шрифтове, нали отдавна не шия както преди....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия