Естетични процедури за лице и тяло – 48 тема

  • 89 716
  • 742
# 135
Не е така. Аз нямах проблеми със зрението, но имаше какво да се коригира при мен. Коментирали сме, че и доста млади жени имат нужда, т.е. индивидуално е - не е до възраст.
Съгласна съм, в този ред на мисли, дори на 25 има хора, чиято форма на клепача позволява работа, скоро гледах такова момиче в българската група за пластична хирургия, оперирана в САЩ, естествено, перфектен резултат. Момичето нямаше толкова кожа, колкото тежък клепач, генетичен, тоест и мазнини в него, не стоеше като гънка както при паднал клепач от остаряване и свличане.
Тези дни попаднах и на скандален клип как една майка убеждава 9 годишното си момиченце, азиатче като нея, че е нужно да си направи горна блефаропластика, защото красивите жени имали два клепача, или нещо такова - явно разделят часта под веждите и тази движещата се върху окото. Не го догледах докрай, но доколкото разбрах даже са й я направили, с уговорката, че и майката е минала през нея, един вид традиция - но това по възмущението в коментарите разбрах.
В този ред на мисли - при някои може да има повече работа отколкото при други, съответно повече ефект, отколкото на други, но ефект винаги има и колкото и малко да е отрязано, имах позната, на която се чудех какво са й рязали изобщо от горен клепач - ефекта е поразителен, аз очаквах, че няма да й остава кожа да затвори очи, а те се изписаха.
Виж целия пост
# 136
това се оказа голям проблем при мен, и не е нещо с което мога да се примиря. Падналият клепач автоматично добавя години. Правих неоперативна блеферо 2018 г. и много ми хареса. До преди няколко месеца, нямах нужда и..изведнъж спадна рязко. Малко преди това ми слагаха ботокс над веждите, не знам точно защо там, но нямах/нямам бръчки по челото. Имах само пачи крак и освен на него ми сложиха и над веждите. След това, спадна клепача. Не знам дали има връзка.
Виж целия пост
# 137
Мхм, аз се опасявах, че ще ми каже, че нищо ми няма и се прехласвам излишно. При мен кожата беше скрита в сгъвката на окото. Не се набиваше на очи от 100 км, но си беше там - около 1 см кожа беше изрязана. Парченцето е като триъгълник и това е ширината от външния ъгъл. Аз после си я видях в петрито - даже се беше свила. Отделно мускула и мазнините. Но на консултацията - грам нямаше приказка - "няма нужда", напротив.

При азиатките зная, че е модерна тази операция - да приличат на европейки, за да си намерят престижна работа.
Виж целия пост
# 138
Още повече започнах да се притеснявам от този ботокс сега.
Дали ще изтегля късата клечка - незнам…

За азиатките наистина е така - наскоро гледах, че това е най-търсената процедура при тях.
Виж целия пост
# 139
Още повече започнах да се притеснявам от този ботокс сега.
Дали ще изтегля късата клечка - незнам…

За азиатките наистина е така - наскоро гледах, че това е най-търсената процедура при тях.

дано не съм ти повлияла, дори ще ти кажа - в петък ходих и поднових ботокса на пачи крак, но изрично помолих само там и да не ми слагат над веждите. Тя се съгласи. Имах една бръчка отстрани на окото - силно изразена, получи се, в този период при "онзи" ботокс. Днес положението е много добре.
Виж целия пост
# 140
Аз съм казвала-Чилингирова в Дерма акт е моята.Току-що бях на пазар и дама на 32 ме оприличи на 35-6 годишна, бях даже без грим.Доволна съм като за 45г жена 😂
И аз бях на твоето мнение,но към днешна дата съм разколебана.Лятото ми "набута" едни 3мл Рестилейн,според мен напълно без ефект,който тя ми гарантира.
Опита се да ме убеди и почти успя ,че имам остра нужда от горна и долна оперативна блефаропластика,която съвсем случайно беше на промоция към онзи момент около 4000-4500лв.Миналата седмица посетих д-р Димитрина Желязкова, която категорично каза,че нямам нужда, няма да ми направи операция и да се върна поне след 2-3 години. Та занапред ще внимавам с препоръките на Чилингирова Simple Smile
Какво имате предвид под "имам нужда"? Доктор Желязкова е офталмолог и специално за горната блефаропластика от нейната гледна точка може да няма нужда, защото нямате нарушение на зрението от падналата кожа и не е толкова зле визуално.
От позицията на естетичен дерматолог, естествено, че може да има нужда - разликата в изражението и свалянето на 10-15 години при успешно извършване не могат да се отрекат и не могат да се имитират с филър или ботокс. Или с неоперативни варианти.
Точно,защото е офталмолог се доверих на нея.Защото знае какво прави с окото.За такава операция не бих се доверила на дерматолог пък бил той и много добър. Някое грешно движение и да остана незряща,но красива Simple Smile
Виж целия пост
# 141
И аз имам същият проблем с горният клепач, мисля, че се появи както от ботокса така и от точковия филър над веждата. Мислите ли, че т.нар. foxy eays ще оправи нещата?
Виж целия пост
# 142
А защо и каква е логиката при пачи крак да слагат ботокс и над веждата?
Виж целия пост
# 143
Още повече започнах да се притеснявам от този ботокс сега.
Дали ще изтегля късата клечка - незнам…

За азиатките наистина е така - наскоро гледах, че това е най-търсената процедура при тях.

дано не съм ти повлияла, дори ще ти кажа - в петък ходих и поднових ботокса на пачи крак, но изрично помолих само там и да не ми слагат над веждите. Тя се съгласи. Имах една бръчка отстрани на окото - силно изразена, получи се, в този период при "онзи" ботокс. Днес положението е много добре.

Ами точно това ме протеснява - няма как да се сложи само в гневната бръчка, без да се слага в челото.
А тези конци, които го слагат за запълване на бръчки, дали ще свършат работа?
Виж целия пост
# 144
А защо и каква е логиката при пачи крак да слагат ботокс и над веждата?
именно, точно това се чудя и аз. Направи го, много бързо и изобщо не ме попита. Тя искаше да го представи като бонус, така смятам, но ефектът беше...
Виж целия пост
# 145
+1 за д-р Михайлов, за тези които се колебаят, няма да съжаляват Heart Eyes
Виж целия пост
# 146
Слага се на цяло лице, защото мускулатурата започва да компенсира.Ако на пачи крак е спряла да бръчка, но вие , без да се усетите, ще мръщите чело, или гневна, или ще направите някъде нови.
Затова се прави пакет като златен
стандарт.А защо не ги питате тези ваши лекари?
Виж целия пост
# 147
Аз съм казвала-Чилингирова в Дерма акт е моята.Току-що бях на пазар и дама на 32 ме оприличи на 35-6 годишна, бях даже без грим.Доволна съм като за 45г жена 😂
И аз бях на твоето мнение,но към днешна дата съм разколебана.Лятото ми "набута" едни 3мл Рестилейн,според мен напълно без ефект,който тя ми гарантира.
Опита се да ме убеди и почти успя ,че имам остра нужда от горна и долна оперативна блефаропластика,която съвсем случайно беше на промоция към онзи момент около 4000-4500лв.Миналата седмица посетих д-р Димитрина Желязкова, която категорично каза,че нямам нужда, няма да ми направи операция и да се върна поне след 2-3 години. Та занапред ще внимавам с препоръките на Чилингирова Simple Smile
Какво имате предвид под "имам нужда"? Доктор Желязкова е офталмолог и специално за горната блефаропластика от нейната гледна точка може да няма нужда, защото нямате нарушение на зрението от падналата кожа и не е толкова зле визуално.
От позицията на естетичен дерматолог, естествено, че може да има нужда - разликата в изражението и свалянето на 10-15 години при успешно извършване не могат да се отрекат и не могат да се имитират с филър или ботокс. Или с неоперативни варианти.
Точно,защото е офталмолог се доверих на нея.Защото знае какво прави с окото.За такава операция не бих се доверила на дерматолог пък бил той и много добър. Някое грешно движение и да остана незряща,но красива Simple Smile
Дерматолог ли е предложил да извърши операцията Flushed
Аз реших, че дерматолог пренасочва към хирург, защото не може по друг начин да се справи с проблема, което е и практиката.
В България едни от най-големите поразии, които съм виждала, са направени от офталмолози, за съжаление риск винаги има.
Виж целия пост
# 148
В случая не е дерматолог.
И , моля, стига сте цитирали 10 мнения, че става трудно за четене и се натоварва темата.
Виж целия пост
# 149
В случая не е дерматолог.
И , моля, стига сте цитирали 10 мнения, че става трудно за четене и се натоварва темата.
Интересно, аз пък така по-лесно хващам нишката на разговора, забелязала съм и в други случаи, че ако не се цитира или се спомене само името на потребителя в отговор, следващите 10 отговора са "върнете се в предишните страници"Grinning

Ще  имам предвид, че така се усещат от другите големите цитати, но щом не е от дерматолог, не разбирам защо сравнява доверието към него спрямо доверието към офталмолог, що се отнася до операция, която първият не извършва.

Аз планирам долна блефаропластика и съжалявам, че такива "отпращания" ме забавиха с година и нещо, че даже почти се навих на процедура Агнес в зоната, добре, че разбрах в последният момент, че хем отнема същото време за възстановяване, хем ефектът не държи достатъчно дълго, ако изобщо е налице и това, което лично за мен имаше значение от първостепенна важност - аз съм със сухи очи, а след подобни RF процедури се оплакват от щипане и сухота в очите дори хора, които не са ги изпитвали преди това, при едното момиче е потвърдено от офталмолог, че това е причина, според него увредена е жлеза някаква.
А на мен тази процедура ми беше препоръчана отново от офталмолог, и то Желязкова. Този риск не е бил обсъждан с мен. Добрите резултати от работата й иначе не ги оспорвам, някой да не ме разбере погрешно!
Давам няколко гледни точки, за да може всеки да прецени кое му се струва като логичен план за действие и относно това на кого да гласува доверие, и относно подходът в тази зона около очите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия