Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 72

  • 41 708
  • 739
# 450
Дали не греша темата, но мисля че тук бяхте коментирали приема на ашваганда, и някакви неприятни ефекти от нея 🤔 Може ли да ми припомните 😁
Любимият ми Симпатил, към когото прибягвам понякога от време на време, е изчезнал от аптеките, сега гледам някакво с маточина и лавандула но в него има и ашваганда 🙄
Виж целия пост
# 451
Ох, и аз имам ашваганда у дома, но още не съм я почнала, че приемам 100 други неща. Simple Smile

Млечните и глутенът във всеки случай е най-добре да бъдат напълно изключени, ако човек има волята. При мен излязоха проблемни.

Изследване за непоносимости се предлага в "Genica".
Виж целия пост
# 452
Аз съм пила ашваганда, много добре ми беше.
Но си спомням наистина, че някой беше споменал нещо негативно за ашвагандата във връзка с ЩЖ и че било по-добре да се пие сибирски жен-шен като адаптоген.
Виж целия пост
# 453
Ашваганда доколкото помня (тук сме все едни "паметливи" хаха) не беше ок при нисък кортизол.

Аз много харесвам лекциите на Барбара О`Нийл https://www.youtube.com/playlist?list=PLVYPzB4Uygi-adl0GwumTKFevDLuwjfDn
И по повод глутена в лекцията си за - Дабета обяснява много добре защо сега той е проблем, просто в генно-модифицираните сортове е в пъти в повече, от колкото е бил преди години, когато нашите баби и дядовци са го консумирали
Виж целия пост
# 454
Tочно това си размишлявах вчера как пък нашите баби нямаха проблем с глутена, а сега изведнъж масово, но от такава храна какво да се очаква, то да беше генномодифициран само глутена да го спреш, а то всичко…
А говорейки и за лактоза се чудя в пресните млека по магазините дали изобщо има такава, толкова са изкуствени…
Никога домашно мляко няма да ти седи по над 2 седмици без да се развали..
Виж целия пост
# 455
Tочно това си размишлявах вчера как пък нашите баби нямаха проблем с глутена, ...

Според мен, обаче, съвсем не е ясно с какво са имали и с какво са нямали проблем хората от предишните епохи...
То, и в моето детство никой не обръщаше внимание на тези неща, та какво остава за по-стари времена.
Виж целия пост
# 456
Здравейте, току-що излезе изследване на дъщеря ми, пуснах щитовидни хормони по свое усмотрение /заедно с други изследвания/, т.к. докторката искаше да я праща на ендокринолог, нещо гушата й не й харесва ...
Ето изследването:
Скрит текст:

Ст-стта на МАТ не е отбелязана като висока, но всъщност е. Притеснително ли е? Иначе хемоглобинът е нисък, това беше и поводът за изследването.
Виж целия пост
# 457
Това означава, че за жалост, има Хашимото, т.е. автоимунен процес. Но има и хипофункция на щитовидната жлеза, т.е. тя не функционира достатъчно добре.

Като следваща стъпка, трябва да направите ехография. Нивата на тестваните витамини също трябва да се повишат чрез суплементи.
Виж целия пост
# 458
Мерси за бързия отговор. Много жалко наистина.

За витамините ми е ясно, с ИР съм и се следя вече втора година, затова и ги пуснах. Връщам се да чета темата.

От месец съм с нов ЛЛ и тя забеляза нещо по гушата и каза, че ще праща на ендокринолог, та оттам и моята самоинициатива за изследване на щитовидните хормони. Добре, че смених джипито.
Виж целия пост
# 459
Да, наистина, лекарката е постъпила много адекватно. Повечето не реагират толкова правилно.
Виж целия пост
# 460
Резултатите от днес. ТСХ за първи път ми е под 1, обяснявам си го с приема на Т3, но ФТ3 и ФТ4 не са оптимални. На Тирозинт150 мкг. 5 дни в седмицата и 125 мкг 2 дни и Т3 по половин до една таблетка на ден на няколко приема съм. Не знам какво друго да направя. Имам консултация март месец с д-р Недялкова, ще видим какво ще коментира.

Виж целия пост
# 461
Резултатите от днес. ТСХ за първи път ми е под 1, обяснявам си го с приема на Т3, но ФТ3 и ФТ4 не са оптимални. На Тирозинт150 мкг. 5 дни в седмицата и 125 мкг 2 дни и Т3 по половин до една таблетка на ден на няколко приема съм. Не знам какво друго да направя. Имам консултация март месец с д-р Недялкова, ще видим какво ще коментира.


Правите ли нещо във връзка с антителата?
Останалите не изглеждат чак толкова зле, освен че ТСХ-то е на път на стане прекалено ниско.
Виж целия пост
# 462
Не правя нищо за антителата, не знам и кой знае какво може да се направи. Такива са от 13 години вече.
Виж целия пост
# 463
Резултатите от днес. ТСХ за първи път ми е под 1, обяснявам си го с приема на Т3, но ФТ3 и ФТ4 не са оптимални. На Тирозинт150 мкг. 5 дни в седмицата и 125 мкг 2 дни и Т3 по половин до една таблетка на ден на няколко приема съм. Не знам какво друго да направя. Имам консултация март месец с д-р Недялкова, ще видим какво ще коментира.




А някакви оплаквания имате ли? ФТ4 може още да се качи. Т3 е с кратък живот и, ако изследването е правено 12 ч. след последния прием, не е много достоверно.
Виж целия пост
# 464
Catty, добри са ти изследванията (като се изключат антителата, разбира се). На път си да предозираш. А къде ти е т4 в приема?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия