Звездни компромати - Декември'22

  • 297 324
  • 2 616
# 2 115
И нямат омръзване старите ни филми. Мога да ги гледам по цял ден и пак да ги почвам от начало. В тези филми и играта на децата където ги има е уникална.. Как са играли тези деца тогава, как са разбрали какво се изисква от тях, как са го изиграли....
Виж целия пост
# 2 116
Една от причините е, че преди десетилетия в НАТФИЗ (тогава ВИТИЗ) кандидатстваха 3-4-5 хиляди, подготовката беше изключително сериозна и с години. Сега кандидат-студентите в Академията са максимум 200-250 души на година, в процеса на обучение липсват основни дисциплини като правоговор... Обърнете внимание колко от съвременните ни актьори имат нужда от логопед... Самият Мариан Вълев е пример за това.
Виж целия пост
# 2 117
Съгласна съм с Наивница, голяма част от новото поколение БГ-актьори си играе една и съща роля във всеки филм, независимо от сценария Confused И наистина не са научени да говорят ясно и разбираемо, или навикват, или си мрънкат под носа.
Има три вида сценарии, които се прекрояват и ползват за всички филми и сериали - мафиотско-полицейски, гъзарско-богаташки, или семейни отношения. Няма друго. Аз нямам нищо общо с киноиндустрията, но си мисля, че сценариите се пишат от стажанти през лятната ваканция, безплатно Grinning
Наскоро гледах постановка само с двама актьори, един от старите и един от по-новите. Разликата в играта и във въздействието над публиката е потресаваща.
Виж целия пост
# 2 118
Аз умея да пиша, да  взема да им напиша един сценарий безплатно. Grinning Тотална липса на креативност виждам аз у съвременните бг писачи. 

Последният елитарен филм, който гледах беше "Анет" на френския режисьор Леос Каракс. Да, не е за всеки, не на всеки ще се хареса сюжета, но пък едва ли някой би оспорил играта на актьорите. Та само в БГ елитарните филми с малко публика предполагат кофти игра...
Виж целия пост
# 2 119
Почти всичко от старото българско кино е шедьовър. Сюжет, реплики, атмосфера, актьори...А сега Ники Илиев снима филми... и Саня Борисова в главната роля на един от тях - ''Чужденецът''. Тя е абсолютно дърво. Махагон. Ми то цялата рода участва:
Скрит текст:
Режисьори   Николай Илиев
Продуценти   Александър Менкаджиев
Михаил Менкаджиев
Николай Илиев
Мирослава Кадурина
Ян Янев
Сценаристи   Николай Илиев
В ролите   Любомир Ковачев
Саня Борисова
Николай Илиев
Катрин Готие
Асен Блатечки
Елен Колева
Кристоф Ламбер
Музика   Димитър Величков-Шмидт
Оператор Григор Кумитски

Ники Илиев е преподавател по кинорежисура в НБУ. Каквито преподавателите - такова и киното...
Саня в ''Чужденецът''
Скрит текст:
Виж целия пост
# 2 120
А гледала съм го този. Май Елен беше ок😄
Виж целия пост
# 2 121
Изгледах последно *55 стъпки* с Хилари Суонк и Хелена Бонъм Картър. Без думи съм, въпреки че не съм се и съмнявала в таланта им.
Но и целият филм е на това ниво, а нашите през кадър ги хващаш в неадекватност.
Или ще мънкат под носа си; или нелепи диалози/ като споменатите днес - Какви са плановете ви?в сюжет за средновековието//; нестиковки в сюжет, сцени, отсъстваща дикция.. Пълна скръб са филмите ни.

От новото кино само *Урок*, *Тилт*  и *Посоки* ми допадат..


Виж целия пост
# 2 122
Аз съм на обратното мнение, Ники Илиев прави малкото забавни БГ филми. За актьорска игра има какво да се желае, ама поне се е опитал със сюжет да разчупи малко стандартните БГ сценарии. На мен ми бяха забавни. Саня не става много, да, вуйчо му например личи, че е от старата школа и играе по-добре от всички, но като сценарии поне му признавам, че са забавни за мен.
Май имаха и комерсиален успех, така че му се е получило.
Виж целия пост
# 2 123
Някой освен мен да се е прежалвал да гледа Вила роза на луизиния мъж навремето? Чак ме беше срам да го гледам 😄
Виж целия пост
# 2 124
Аз го гледах, никога няма да го забравя. Не филма, а точно неудобството, което почувствах, докато го гледах. Не обичам да гледам как някой се излага.
Виж целия пост
# 2 125
Аз съм на обратното мнение, Ники Илиев прави малкото забавни БГ филми. За актьорска игра има какво да се желае, ама поне се е опитал със сюжет да разчупи малко стандартните БГ сценарии. На мен ми бяха забавни. Саня не става много, да, вуйчо му например личи, че е от старата школа и играе по-добре от всички, но като сценарии поне му признавам, че са забавни за мен.
Май имаха и комерсиален успех, така че му се е получило.

Извини ме, но забавен филм особено на Н.  Илиев ми е тъждествено на тъп филм. Къде ги виждате тия забавни моменти, направо ми иде да ги сритам на екрана, особено флегмата Саня...
Вероятно моите филми пък ще са ти тъпи, ама вкусове, какво да се прави.
Виж целия пост
# 2 126
Луизиния мъж създаде и друга повърня - С река на сърцето. Толкова бездарен сценарии, писан в почивките между сцените и с едничката цел да уредим повече снимачни часове на съпругата.

По кой канал са давали Чичо Коледа снощи?

Няколко сутрини поред хващам на БНТ "Войната на таралежите" и ми е много мило да гледам как играят децата. Незнам дали им е било трудно да ги режисират, но разликата със сегашното поколение подрастващи в киното е огромна.

Донков с майка си, сестра си и децата във Видин на корабчето.
Скрит текст:

Бела Хадид яде спагети с ръкавици докато е на ваканция в Аспен.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 2 127
От сериалите харесвам “Дървото на живота” , може би най-добрия бг сериал. От филмите -  “Love.net” и “ Вездесъщият” , помня че и “Дзифт” ми хареса. На Макариев филмите и сериалите не си ги причинявам, мъка е голяма.
Виж целия пост
# 2 128
"Източни пиеси " много ми беше харесал, а турската гост актриса-уау.
От комедиите- Мисия Лондон. Толкова пъти съм го гледала и винаги много се смея. ( а когато го гледах след посещение в нашето посолство в лондон още повече)
Виж целия пост
# 2 129
Дървото на живота и за мен е най-добрия БГ сериал от съвременното кино.
Играта обаче, която няма да забравя никога е тази на Христо Петков в Дяволското гърло когато удуши майка си в болницата.

Биби Рекса и коледното й парти - забележете и майка й на заден план
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия