Боледуване на децата ни-тема 69

  • 75 108
  • 1 465
# 390
И аз точно това си мисля.
Ама той не кашляше в последните 2 дни.
Сега какво стана незнам. И е често, но не отхрачва. Това значо, че не е излекуван или че започва наново? Или просто е някаква остатъчна кашлица?
Утре ще го водя на пулмолог.

Аз пак ще питам - лекарите ли са нещо негодни или тея вируси са много страшни?
Нещо чак започвам да се ядосвам много.
Виж целия пост
# 391
Ох ,бързо оздравяване на всички ,ние закрепихме 4 ти ден ксимеб@к ,припомням кашлица и температура от мораксела плюс гъби в гърлен секрет ,много кашля от гринтус сироп ,кажете с кой да сменя ,проспан? И се чудя колко дни да давам аб за 5 или 7 дни ,и дали да не почна инхалации за кашлицата ,тези гъби ме притесняват , да не станат по зле...
Виж целия пост
# 392
Дани, педиатърката я чу на слушалка, като рентгенът след това обаче показа чиста пулмография, кръвните също бяха сравнително добре, с CRP в норма, само левкоцитите бяха понижени. Това - миналата сряда. В петък го заведох на контролна слушалка - пак чу находка, но вече редуцирана. В неделя пак го заведох в частната клиника - лекарката там също чу хрип, но го записа като бронхит. Та не е ясно точно бронхит или пневмония е било, факт е, че в неделя още беше с 37.2. Утре вероятно също ще го заведем, ще му е 5-и ден от втория АБ, да видим как да процедираме нататък.
Виж целия пост
# 393
Кашля още детето, при нас казват ,че е алергично. Почти винаги след вирус с червено гърло се започва една кашлица, която понякога минава бързо, но има случаи и две три седмици се влачи. Едни педиатри казват асма , други отричат. Водих детето на алерголог, не беше сигурна ни за астма, ни за Ал. ринит. Водих и на пулмолог. Тя пък като я чу каза алергична кашлица. На кого да вярвам не знам. Тук в Бургас въздухът е мръсен и влажен, но и алерголог и пулмолог читави няма. Препоръчват Пловдив или София.
Виж целия пост
# 394
Дани, много гадно, вашата педиатърка сърце няма ли?! Хем го знае как боледува, хем не можеш да разчиташ на бележки и болнични. Иначе за снимка, не знам. Доста ви се събра. Но те нали покриват слабините с оловна престилка, уж по-малко облъчването...
Виж целия пост
# 395
Зизу, нашата пулмоложка ми каза, че деца до към 6г правят нещо като астматични прояви, но не е точно астма. Освен това ми каза, че тест за алергия на дете до към 6-7г си е загуба на пари. 🙄 Ние пуснахме на голямата на 6г тест и не излезе нищо кой знае какво. За въздуха те разбирам напълно - във Варна е същата гадория - влага и мръсотия.
Не знам вирусите ли се изродиха или какво, но е факт, че много деца се влачат недоизлекувани.
Виж целия пост
# 396
То моето преди 5 дни направи 8 г. Изследванията ги правихме на 7 г.
Виж целия пост
# 397
Нехе2021, какви са страничните ефекти на тамифлуто ?
Момичета , виждам че му разбирате . Как да се помъча да премахна остатъчното хъркане и с какво ?
Виж целия пост
# 398
То моето преди 5 дни направи 8 г. Изследванията ги правихме на 7 г.

Значи са набори. Моята и тя е '14г. Ако се съмнявате за астма, искайте спирометрия. Най-точно ще покаже.

Хъркане от носа или при спане?
Виж целия пост
# 399
На моето на 4г му установиха алергията.
И бих казала, че след започване на лечението за нея се разболява по-често.
Ако правилно съм разбрала антихистамините подтискат допълнително имунната система.

Аз ви чета и не смея да предложа на никои лечение за нищо - вече незнам дали действат както трябва назначените ни от нашите лекари.
Виж целия пост
# 400
Пърпъл, имунотерапия ли правите?
Виж целия пост
# 401
Не, не правим. Алерголога каза, че трябва да навърши 5г и тогава да започнем, но за това трябва да е здрав и да не е пил противоалергично. Трябва да се направят пак тестове.
Той ги навърши октомври, но оттогава все има нещо.
Алергията му е към тревни полени - цъфтят от март-април до септември.
Виж целия пост
# 402
Gigova, не се притеснявай от гъбите, те са си нормален обитател - давайте пробиотик и фунгостатин, заедно с антибиотика. Нормално е при спад в имунитета да се размножават. Ние сме стигали и да излизат извън устата (отстрани на устните и по брадичката). Важно е бактериите да изчистите.
Сложно е, изключихте ли бактерия в носен секрет, защото това е много вероятна причина за прихъркване на носа?
Purple, моето лично разбиране е, че не всички лекари са адекватни. Но има и случаи, при които просто не знаеш как ще реагира имунната система и за часове нещата се променят.
Виж целия пост
# 403
Като го водих моето на алерголог пролетта  там духаше през една тръба и лекарката гледаше на монитор нещо. Ако това е спирометрия сме правили. Коментара и беше че не я е изпълнила малката добре, но пък нямало нищо притеснително.
Виж целия пост
# 404
Моме,на Дени левкоцитите са 4,9,но СРП онзи ден беше 19,23,а СУЕ 17,моноцити и още едно има,но не помня кое под нормата.Педи каза,че за два дни може и още да са се вдигнали.А и този път ясно каза се чува,че има хрипове.Т няма,но с тази кашлица ме е страх да не направи някоя пневмония и да го изтървем.Чудя се дали в събота,ако не е спрял да кашля да го заведа на снимка на своя глава.
 Силве,тя и да ми даде болнични ме е страх от работа да не ме изгонят,че си го гледам сама,но ще видим как е и ще преценя.
Гигова,за 3 сливица даваш ли Лимфомиозот?Аз съм доволна от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия