Боледуване на децата ни-тема 69

  • 74 921
  • 1 465
# 45
Lana аз за такава кашлица каквато описваш, че е към днешна дата нищичко няма да дам. Кашлицата си е опашка на вирус и най-последна изчезва. Малкото ми дете се е влачило така 3 седмици. Такива опашати кашлици имат всички в нашата градина.
Голямото от всяка кашлица прави спазми и е друго.
Живея в чужбина, знаете най-вероятно, че тук секрети за нос не се пускат съответно никога не съм знаела какво имат и нямат. Един УНГ ми беше казал, че в носа има от всичко, повече са бактериите отколкото в ануса. Важното е да са под контрол, когато имунитета спадне някои надделяват и правят бели.
Малкото учудващо премина от септември до сега без лекарства въпреки, че е болна постоянно. Обаче от януари до март ми се струва, че вирусите са още по-брутални. Ще видим.
Виж целия пост
# 46
Благодаря, Рейна!
И последната УНГ, при която бях каза същото и че общо взето, ако няма усложнения, няма нужда и от АБ капки, ама личната ги изписва по подразбиране и реших да й се доверя този път. За съжаление и да има нещо в носа, то не се повлия от тези..
Ще изчакам още преди да давам други лекарства.
А и лятото пътувахме и като се изнесохме от София, рязко спря кашлицата (буквално след 2 часа не я чух повече да кашля), та и сега ще пътуваме и се надявам със смяната на въздуха да се повлияе и това...Може би наистина тези "опашати" кашлици си се задържат по-дълго отколкото ни се иска.. : (
Виж целия пост
# 47
Лана,според мен също туй е остатъчна кашлица.За нея нищо не давам.
На нас Пулмикорт ни е изписван най-много за 5 дни по 2 пъти.
Моя днес го пуснах на училище.Да видим колко ще устиска сега до поредния вирус.
Виж целия пост
# 48
kroki_kk, в цибалаб пускам аз секрети. Права си обаче, че ако става въпрос за гърлен секрет, левофлоксацина няма да се изследва. Всички ние сме я изолирали в носа и затова сме ги давали.

Lana, без лекарско предписание не бих правила Пулмикорт, вентолин съвсем. Наистина ако те притеснява кашлицата (дежурен през нощта), за да се види имали хрипове надолу, нямали. Истината е, че до сряда, ако е надолу може да стане пневмония, ако е от гърлото като че ли не може да направи беля.

Иначе, пулмикорт може да се прави често, съвсем друга тема е, че всеки един такъв вирус с ларингит, трахеит, бронхит, пневмония увеличава риска от астма и аз лично гледам по-задълбочено на такива. Аз съм давала и три пъти на ден за два дни по 1мл с 1 мл физиологичен разтвор, но всичко ми е изписвано според състоянието.

Sun_in_your_eyes, ЦРП измерихте ли? Да не се окаже вътрешно възпаление, не толкова вирусно? Ако само утайката е висока показва възпаление, но може да е примерно - апандесит или нещо подобно..

donchevaa123, прилича на коксаки. Виж длани, ходила за обрив, както и повече от една афта на устата, примерно на сливиците. Гранофоринът върши чудеса при такива случаи.

Hexe, то трябва да откашля от пулмикорта, ако няма температура, не е отпаднало, всичко е ок.
Виж целия пост
# 49
Лана, най-вероятно има още какво да отрачва, но не мисля, че трябва да те тревожи.
Пулмикорт освен да спра спазъм или ларингит не бих давала… Вентолин пък още повече.
Днес бяхме при личната ние - и тя потвърди, че всичко е чисто, но като свърши Ердомеда каза са минем на Ацц или Флудитек, дс изкара всичко, което има за чистене.
Вие давали ли сте така сироп - да доизчисти?
И да добавя - според личната всичко е на алергична основа.
Виж целия пост
# 50
Днес бяхме при личната ние - и тя потвърди, че всичко е чисто, но като свърши Ердомеда каза са минем на Ацц или Флудитек, дс изкара всичко, което има за чистене.
Вие давали ли сте така сироп - да доизчисти?
Давах Ацц точно така на ковида през м. ноември. Детето почти не кашляше по време на пулмикорта (7 дни) и с педиатърката решихме да направим същата схема и на 3-тия ден следобед така се разкашля детето, че спрях всичко и то си изкашля след това само с инхалации с физиологичен разтвор. Мен лично много ме беше страх от този сироп, не знам по каква причина.
Виж целия пост
# 51
И според мен утайката е доста висока и е хубаво да имате едно ЦРП. Другите показатели от ПКК как са? Левкоцити, неутрофили? Аз бих си дала антибиотика.
Виж целия пост
# 52
Другите показатели са наред. Пуснах и гърлен секрет, но там още не е готов. Ще изчакам и коментара на педиатъра и тогава ще действам. Благодаря на всички за отделеното време.
Виж целия пост
# 53
Попринцип при бактериална инфекция и те се повишават. Пуснете и урина, ако не сте. Дано не се наложи антибиотик, но в крайна сметка важното е детенцето да е добре.
Виж целия пост
# 54
Ацц е ужасно! Внимавайте с него!
Виж целия пост
# 55
Ацц е ужасно! Внимавайте с него!
Защо? Аз съм го давала на дъщеря ми и не съм останала с такова впечатление.
Виж целия пост
# 56
Здравейте.
Аз искам да ви попитам следното.
Разбрах че има случаи на варицела.
Дали смятате да слагате тази Варивакс  ваксина на децата.
Виж целия пост
# 57
Ако не бяхме изкарали дружно варицелата преди 2-3 години, щях да я сложа задължително без никакви колебания по въпроса.
В класа на големия в четвъртък от 23 деца, бяха 16, в петък - 13 само. Логично, днес и той е с хрема и суха кашлица.
Виж целия пост
# 58
Ако не бяхме изкарали дружно варицелата преди 2-3 години, щях да я сложа задължително без никакви колебания по въпроса.
В класа на големия в четвъртък от 23 деца, бяха 16, в петък - 13 само. Логично, днес и той е с хрема и суха кашлица.
Малкия е на 2 г и 2 м
Не е сред деца .Излиза ме не стоим във вкъщи само.
Аз си го гледам.
Не ходи на ясла или градина.
За това питам .
Дали смятате да ваксинирате малките .
И какво е вашето мнение.
Виж целия пост
# 59
По принцип съм за ваксината и съжалявам, че не се организирахме по-навреме със слагането. Сега имат много случаи в градината, но не мога да издебна момент, в който е здрав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия