Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖 (Тема 6)

  • 19 462
  • 754
# 195
И на Алекс му се влошиха коликите от капките, Абоколикен давах. Спрях ги на втората седмица сигурно и продължих само пробиотика, още си го давам. На Алекс коликите му минаха към средата на вторият месец.
Виж целия пост
# 196
Ох, да ви се оплача, разхождаме се ние с бебето и някакво хлапе на 5-6 изскача зад мен и започва да го пипа по лицето 😭😭 ние с ММ викаме "не, не", аз го дърпам, онова само дето не бръкна в очите на бебето. И най-скандалното, бащата, който не се затича да хване наглото си дете вика "той искаше само да го погали" 😡😡 просто откачих, като не могат да си озаптят децата да си ги държат вкъщи.. веднага се прибрахме, измих ръчички, личице, моля се да не е лепнала някой бацил 😭 още треперя и не мога да се успокоя..
Виж целия пост
# 197
Rage Ма какво значи искал да го погали?!? Ужассс... Аз се напрягам само като се навърти някое дете около количката само да го погледне. Веднага пускам сенника, дръпвам отгоре покривалото и почвам да бутам количката напред-назад. Надали е лепнало нещо, но много неприятно...

Онзи ден дойде един приятел вкъщи и без да си е измил ръцете му подаде пръсче и му погали ръчичката. Замълчах си, ама веднага му измих ръката след това
Виж целия пост
# 198
Ох, да ви се оплача, разхождаме се ние с бебето и някакво хлапе на 5-6 изскача зад мен и започва да го пипа по лицето 😭😭 ние с ММ викаме "не, не", аз го дърпам, онова само дето не бръкна в очите на бебето. И най-скандалното, бащата, който не се затича да хване наглото си дете вика "той искаше само да го погали" 😡😡 просто откачих, като не могат да си озаптят децата да си ги държат вкъщи.. веднага се прибрахме, измих ръчички, личице, моля се да не е лепнала някой бацил 😭 още треперя и не мога да се успокоя..

А за мен твоето изказване е нагло. Държанието на детето си е съвсем нормално. Да, вярно е, че бащата е трябвало да го дръпне, но и ти си можела да вдигнеш твоето дете високо за да не го пипа другото. Какво значи "да, си озаптят децата", детето да не е животно или зверче, че да бъде озатявано. Като не искаш да ти пипат детето дръж си го вкъщи. Децата са си деца, те обикновенно така реагират като видят бебе и това е нормална реакция. И да, повечето са така интусаизирани, че не чуват като им кажеш "не". Много малко са децата, който на тази възраст ще се спрат да попитат дали може да го пипнат. И как реши, че е на 5-6г, моя син винаги е бил едър, в момента на 7г е с размери на 9-10г. Те не са ходещи бацили, че да му лепне нещо. Те са деца. Какво ще правиш след 2м като детето ти започне да пипа всичко по пътя си или като проходи и тръгнете по площадки. Ще го държиш вързано, че никой да не го доближава или ще крещиш на всички да не го пипат.
Съжалявам, но коментари ме ядоса много. Мислех да замълча, но не мога.
Виж целия пост
# 199
Болибон, не мога да си вдигна детето, когато е закопчано в количката. Изказването ти в този смисъл е неадекватно, но нямам намерение да ти се обяснявам. Родителите носят отговорност за децата си и възпитанието им. Ако за теб е ок непознати да ти пипат детето по лицето, докато най-спокойно си го разхождаш, за мен не е.
И да, много е "нагло" да се притеснявам за бебето си като върлува rsv вируса и всеки ден чета за ново бебе в болница 👍 вземи помисли преди да коментираш всяка тема.
Виж целия пост
# 200
Детето се откопчава точно за секунди, количката има сенник, можеш да завъртиш внимателно количката в другата посока. Да, родителите носят отговорност за възпитанието на децата си, по този въпрос не споря. Но не можеш да оприличиш дете на зверче, само защото е реагирало като нормално дете. Мен повече ме дразнят бабите, който ми пипат детето, защото те са възрасти и осъзнати хора, които се предполага, че знаят как да се държат. И да други деца са ми пипали децата, няма да ти казвам и в какъв вид съм си прибирала децата от площадки и улицата. Не ми пречи държанието на децата в повечето случай. Дразни ме като отидат и вземат играчката на моето дето, която си е негова, в момента, в който си играе с нея. Или отиде и го удари, блъсни заради пак наша си играчка, защото я било искало. Може би, защото не ми пречи да ги пипати се срещат с бацили от рано, децата ми, да чукна на дърво, не боледуват или се възстановяват бързо като се разболеят. Казах ти, като не искаш никой да го доближава дръж си го вкъщи или си го разхождай където няма хора и деца.
Виж целия пост
# 201
За коликите Лизи и аз мислех да те посъветвам да спреш всичко което даваш.На Митко използвах още в началото 1шише и после всичко спрях ,спряха и те Имах чувството ,че в момента в които ги дадеш и ставаше все по зле .Машинка за подстригване има ММ на Ремингтон.А бе всички мъже тук Козирог ли са или така ми се струва..GrinningЗа. внезапното изкачане на детето ,може би и аз така бих реагирала , защото е непознато и си вървиш съвсем спокойно.и изведнъж хоп от нищото.Ние днес излизахме за малко беше хубаво времето.Прибрах стерилизатор,сега изкарах Авент уреда да го поразуча преди да го използвам.От другата седмица смятам да започна.Вашите деца ядът вече и месо някой ,аз още нищо не съм дала.GrinningВ Кауфланд има промоция на памперси актив. Бейби4ка 132бр -44.90лв.
Виж целия пост
# 202
Габи утре прави 5 м, няма да захранвам преди 6. Май ЗБВ ще е. Само се чудя сядането как да стане плавно или просто на 6м я слагам? Как се прави това? Или като усетя, че сама иска/може да сяда?
Виж целия пост
# 203
Поне бащата да беше реагирал по-адекватно... За ядосване си е отвсякъде.
Виж целия пост
# 204
И при мен днес ексалира положението. Семейният обяд се превърна в скандал.
УЖ всички бяха предупредени да не се разнася Божидар от ръце в ръце - да бе да!
От вратата ми дръпна от ръцете лелята на ММ. Той облечен по дебело все пак отвън идваме, докато го сложи на леглото да съблека беше вир вода и ревеше вече. Майка му, леля му, братовчедка му, чичо му.... Всички около него, полудях, даже не мога да го видя. Опитва се да го съблече, не може. 30 пъти казах, оставете го на мен.... Все едно ме няма Rage
Отивам да го приспивам 4 човека идват с мен. Направо им казах, че това е ЪПСУРД.
Заспа и се започна разговора за гледане "едно време" и сега.... Изпокарахме се. Не издържах просто. И да се опитват да ме обвиняват, че не кърмя, просто нямам думи. Химии, сокове, води със захар, как мога да го возя и без столче в колата за 10мин път - всичко минахме. ММ много се скара с тях, чак неудобно ми стана. Но трябва! Те вече знаят по добре от нас, как се гледа Божидар, кога му се спи, кога е гладен, топло ли му е... Всичко
Събуди се Божидар 3 мин беше в ръцете ми, и свекърва ми просто стана взе ми го както си стоеше кротко и пак го навря между всички. После й казах, че това е последния път. Дано да е здрав, мислим да си тръгваме по рано и да останем в София при брат ми 2 дена... Не мога тука просто.... Rage
Виж целия пост
# 205
Поне бащата да беше реагирал по-адекватно... За ядосване си е отвсякъде.

За поведението на бащата съм абсолютно съгласна, че е неадекватно.

Аз по план график реших, че ще захранвам на 23.01. сега остана и плана да се осъществи.

Аз я подпирам полулегнала на възглавницата,  но на нея не и е интересно така. Баткото буквално сам си седна на дебелото дупе на 5м и половина и повече не можах да го сложа подпрян.

ММ е Лъв. След като му премина шока, че ще става непонятно как баща за 3 път, се шокира двойно, че детето ще е Лъв. Хич не му хареса този факт. Защо ли? 🤔🤔😊😊
Виж целия пост
# 206
Болибон, понеже си позволяваш да ми казваш къде да ходя, ще ти отговоря за последно. Бебето беше в летния кош в чувалче, нямах достъп до коланите, а и цялата ситуация се разви за секунди. Твърде силно съдиш една афектирана майка без да имаш реален поглед над цялата ситуация. Ежедневно се разминаваме с десетки деца и съдейки по реакцията на бащата, определено мисля, че проблемът беше във въпросното дете,а не в мен и къде се разхождам. Мен изобщо не ме интересува ти на кого позволяваш да ти пипат децата и не коментирам изказванията ти. Това, че имаш 3 деца, не те прави експерт по отглеждането на такива, за какъвто явно си се взела, за да коментираш всеки пост. Приключвам темата и дискусията е теб.
Виж целия пост
# 207
Ние с Плами бяхме днес в парка и имаше едно подобно дете. Разкарваше се с една пластмасова кола и викаше,абе на въже държано. Мина покрай нас и викаше като в истерия,но бащата ми се извини. Вярно е деца са,но в крайна сметка родителите са за да възпитават,дават пример и като са на вън да контролират поведението на децата си. Аз също щях да реагирам остро. То по тази логика като не могат да контролират децата си да ги държат в тях. За мен в повечето случаи родителя носи отговорност. Определено Ангелова и аз щях да реагирам така🤷♀
Иначе и аз съм с уред за готвене ама не е на Авент,измислена марка е.Страшно удобство е. Супер бързо става всичко.
Плами три дни яде тиква,но вчера след като се нахрани се зачерви в лицето. Мисля че е от мокрите кърпи(Лидлски),защото и беше ден 3 тиква и преди това не е ставала така. Сега като я храня я бърша с тях и след като се зачерви,след 30 мин изчезна всичко. Мислете ли че е от тиквата? Никъде другаде не беше зачервена. Днес не и дадох нищо. Ако е алергична реакция едвали ще се зачерви и след 30 мин ще изчезне и то на 3 ден от захранването.Утре ще и дам пащърнак. Мнгоо ме яд че още нямам чувалче за да сменя коша🥲Дават го цялата седмица да е хубаво времето и ще има разходки😍
Виж целия пост
# 208
Ангелова със сигурност не съм експерт. Ти първа каза, че като не могат да си озаптят децата да не ги извеждат навън. Аз просто ти отговорих със същото. Да, нямам реален поглед над ситуацията, но ти не познаваш това дете, не знаеш нищо за него, че да го оприличиш на зверче, защото за мен думите да си озаптят детето означават точно това. Иначе както казах съм съгласна, че поведението на бащата е неадекватно. Но за това съдим по твоите думи, защото не сме били там за да видим каква точно е била ситуацията. Не те съдя за реакцията ти. Не ми хареса изказването за детето.
Виж целия пост
# 209
Набързо че нямам с какво да се похваля. Малката кака е на антибиотик с бронхит, бебето разви бронхиолит и то от днес е на антибиотик и инхалации с вентолин и пулмикорт. Започна с кашлица, на втори ден прозрачен секрет и на 5ти ден хрипчета на слушалка. Само пропуснах да питам трябва ли да му давам пробиотик, той е на кърма.
Ще се лекуваме вкъщи. Само да предупредя да имате едно наум, едната лекарка която ни преглежда изписа правени капки с адреналин за подсушаване на секрета, но Деян явно направи или някаква реакция от тях или не му понесоха незнам, след като капах два пъти стана чудо, рев, спи му се а не може да заспи, в ръцете ми прави някакви конвулсии и пак реве. Не се усмихва, не ми реагира както обикновено. Абе като надрусан. Ушашках се. Завънях да питам ЛЛ било мноооого малко възможно да е от капките, но имали 2, 3 такива случея. Е и ние в статистиката. След около 5 часа след капването си се върна моето бебе и се успокоих, но беше кошмар. Та имайте едно наум за такива капки. Направо ги изхвърлих.

Пожелавам си една година с по-малко боледуване! И на всички вас!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия