Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 33 453
  • 837
# 165
Момичета, преди 2 дни изкараф някакъв.грип с много силно повръщане и темпиратура.
От тогава имам страшно малко кърма, пия много вода, чай за кърмачки, хапвам различни храни, но не мога почти нищо да изцедя.
Бебчо постоянно е гладен, през час-два, понякога и по-малко все търси.
Днес уж беше добре сутринта, чувствах гърдите пълни, но... В момента нищо не изцеждам...
Виж целия пост
# 166
Мами, хапвате ли мед, понеже аз много  обичам, но ми каза кърмеща мама, че трябва да го избягвам, а аз почти всеки ден си слагам в овесените ядки
Виж целия пост
# 167
няма такова нещо, само бебетата не бива да ядат мед.
Виж целия пост
# 168
Викси, не се мъчи да цедиш, давай му да суче колкото иска и ще се оправи.

Няма нищо забранено от храните, само трябва да е с мярка. Това за меда наистина важи само за бебетата.
Има някои подправки и чайове, които могат за намалят кърмата и затова е добре да се избягват - примерно салвия, магданоз и разни други.  Тук пише подробно за митовете и легендите какво може да се яде https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/   
а тук -кои увеличават и кои намаляват кърмата:
https://xedra.wordpress.com/2017/01/03/lactogenic-diet/
Виж целия пост
# 169
Здравейте,
Имам бебенце на 3 месеца.
От известно време от дясната гърда суче точно 2 минути като по часовник и се дърпа. Ако се опитам да го сложа отново се дразни. От другата няма проблем, може и 10 минути.
На какво се дължи това? Има ли риск за лактацията? Мога ли да направя нещо?
Благодаря!
Виж целия пост
# 170
Точно! Дори мисля, че е много добре, че ядете мед.
няма такова нещо, само бебетата не бива да ядат мед.
Мами, хапвате ли мед, понеже аз много  обичам, но ми каза кърмеща мама, че трябва да го избягвам, а аз почти всеки ден си слагам в овесените ядки
Виж целия пост
# 171
Здравейте!
Давали ли сте капки колийф на изцяло кърмени бебета и как? Пише да не се дава директно, а в кърмата или ам. Обаче моето бебе не яде от шише. Сложих е малко кърма и дадох със спринцовка. Но не знам дали не се обезмисля ако капките трябва да се съдържат в цялата храна, а не само в част от нея.
Виж целия пост
# 172
Здравейте!
Давали ли сте капки колийф на изцяло кърмени бебета и как? Пише да не се дава директно, а в кърмата или ам. Обаче моето бебе не яде от шише. Сложих е малко кърма и дадох със спринцовка. Но не знам дали не се обезмисля ако капките трябва да се съдържат в цялата храна, а не само в част от нея.
Гледала съм един уебинар с представител на колийф и казваше, че за кърмени бебета е необходимо да се изцежда 10-15 мл кърма и капките да се разтварят там. Също каза, че трябва да се изчака 10-на минути за да се активират в млякото. За мен е голяма разправия, но ако само това помага си заслужава. Иначе аз давам капки био Амика, които също са с лактаза и се капят директно в устата.
Виж целия пост
# 173
Здравейте!
Давали ли сте капки колийф на изцяло кърмени бебета и как? Пише да не се дава директно, а в кърмата или ам. Обаче моето бебе не яде от шише. Сложих е малко кърма и дадох със спринцовка. Но не знам дали не се обезмисля ако капките трябва да се съдържат в цялата храна, а не само в част от нея.
Гледала съм един уебинар с представител на колийф и казваше, че за кърмени бебета е необходимо да се изцежда 10-15 мл кърма и капките да се разтварят там. Също каза, че трябва да се изчака 10-на минути за да се активират в млякото. За мен е голяма разправия, но ако само това помага си заслужава. Иначе аз давам капки био Амика, които също са с лактаза и се капят директно в устата.

Благодаря! Наистина е разправия, но дано помага.
Виж целия пост
# 174
Няма значение. Важното е, че детето е приело капките
quote author=Alegra03
link=topic=1513485.msg46032501#msg46032501 date=1676830341]
Здравейте!
Давали ли сте капки колийф на изцяло кърмени бебета и как? Пише да не се дава директно, а в кърмата или ам. Обаче моето бебе не яде от шише. Сложих е малко кърма и дадох със спринцовка. Но не знам дали не се обезмисля ако капките трябва да се съдържат в цялата храна, а не само в част от нея.
[/quote]
Виж целия пост
# 175
Как разбирате, че кърмата е намаляла? Освен с изцеждане с помпа има ли друг начин?

И още един въпрос - нормално ли е бебето постепенно да увеличи времето за сучене двойно (от около 20 минути на 40+)? Не би ли трябвало с възрастта да суче по-ефективно и бързо да се наяжда?
Виж целия пост
# 176
помпата не е показател за количествата, някои жени кърмят успешно и нищо не изцеждат.
инсче продължителността може дс се увеличи, когато бебето иска да увеличи количествата, за успокоение при никнене на зъбки, ако кърмста временно е намаляла (цикъл, хранене, индивидуални особености).

Добър показател винаги е наддаването/неннадаванего поне през първите 6 месеца и памперсите.
Виж целия пост
# 177
А нормално ли е почти 5 месечно бебе да яде само по 30мл? По принцип кърмя, но от вчера давам по 30мл изцедена кърма с колийф. Два пъти вече не е яла около 3 часа и после ѝ давам тези 30мл, изпива ги и после категорично отказва да яде повече. Предполагам че суче същото количество, защото яде по 2-5 минути и ако предлагам повече започва да се сърди. Предимно суче нощно време, но и тогава е много бързо. Има по 2-3 наакани памперса на ден, не качва особено. Последният път беше 700гр. След десетина дена ще разбера колко е качила за още един месец.
Виж целия пост
# 178
Да питам някой ползвал ли е утрогестан вагинално по време на кърмене? 
Едни лекари са на мнение, че е ОК, други абсолютно го отричат макар и вагинално.. доста се обърках..
Виж целия пост
# 179
А нормално ли е почти 5 месечно бебе да яде само по 30мл? По принцип кърмя, но от вчера давам по 30мл изцедена кърма с колийф. Два пъти вече не е яла около 3 часа и после ѝ давам тези 30мл, изпива ги и после категорично отказва да яде повече. Предполагам че суче същото количество, защото яде по 2-5 минути и ако предлагам повече започва да се сърди. Предимно суче нощно време, но и тогава е много бързо. Има по 2-3 наакани памперса на ден, не качва особено. Последният път беше 700гр. След десетина дена ще разбера колко е качила за още един месец.

Искате да кажете, че бебето е качило 700 грама между 4 и 5 месец. Това хич не е малко. Докато суче на гърда няма начин да знаете колко изсуква дори и да суче само по 5 минути. Щом има 2-3 наакани памперса на ден, на мен ми звучи добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия