Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 33 476
  • 837
# 735
Radi да нямаш запушена пора на зърното ,огледай се хубаво ,защото ако имаш то и много малко и едва се вижда. Аз имам проблем с лявата гърда постоянно се запушва и едва капе,но когато се отпуши тръгва нормално
Виж целия пост
# 736
Нее не ми се е върнал цикала..
@radii Simple Smile какво точно представлява ,възможно ли е да имам и на двете,гърдите не ме болят по никакъв начин..и двете ги усещам меки(по-меки от обичайното)
Дните на намаляне на кърмата съвпадат ли с върнал се цикъл? Обикновено тогава намалява и даже може да си промени вкуса.
Виж целия пост
# 737
дори и да нямате цикъл има някои дни в месеца, в които количеството намалява. Нормално е след регулирането на кърмата гърдите да са меки. Ако проблемът с намалената кърма касае следобедно-вечерните кърмения - също е напълно нормално - бебетата обаче свикват с това с времето
Виж целия пост
# 738
Прочетете и за скок в растежа.
Виж целия пост
# 739
Възможно ли е скок в растежа между 6-8 седмица ?😕
Прочетете и за скок в растежа.
Виж целия пост
# 740
Възможно е. В този сайт има калкулатор, който изчислява по дати кога горе долу ще се падне скока в растежа.
https://naninanibebe.com/polezno/kalendar-za-rastezhni-skokove/

На мен ми беше полезен, на 90% позна.

Възможно ли е скок в растежа между 6-8 седмица ?😕
Прочетете и за скок в растежа.
Виж целия пост
# 741
Аз го имам само на лявата гърда и само на една пора на зърното бяла точица с размера на точка . може и малко па-голямо,но мен ме боли гърдата стигнах и до мастит .
Възможно е както са ти писали да е скок в ръстежа ,да търси повече да суче и за това да са меки. Моите ставаха от време на време меки ,после се оправяха,но към 6 месец останаха мекички все едно няма кърма и аз тогава се притесних,но изглежда са спрели да произвеждат повече от необходимото. Ако бебето си суче и през нощта предполагам не е намаляла лактацията
Виж целия пост
# 742
Благодаря ви много,успокоихте ме!Напълно забравих за скоковете.Храни се сега 2 пъти вечер.
Аз го имам само на лявата гърда и само на една пора на зърното бяла точица с размера на точка . може и малко па-голямо,но мен ме боли гърдата стигнах и до мастит .
Възможно е както са ти писали да е скок в ръстежа ,да търси повече да суче и за това да са меки. Моите ставаха от време на време меки ,после се оправяха,но към 6 месец останаха мекички все едно няма кърма и аз тогава се притесних,но изглежда са спрели да произвеждат повече от необходимото. Ако бебето си суче и през нощта предполагам не е намаляла лактацията
Виж целия пост
# 743
Щом си суче и вечер няма за какво да се притесняваш
Виж целия пост
# 744
Вчера на консултация попитах педиатъра, но той ми каза да го изчакам да се оригне. Пробвах, но не, отново продължава с истеричен рев. Опитах с разходка, засуква за малко и продължава да мрънка. Направо се уморявам, храним се по 1 час. Иначе е наддал, станал е от 4,100 на 4,800 грама за две седмици. Имам чувството че е лаком и бърза. 😀
Виж целия пост
# 745
Щом си наддава детето значи или му е силна струята или са колики
Виж целия пост
# 746
Щом наддава толкова много, опитайте да му предлагате малко по-рядко
Виж целия пост
# 747
Ами той си търси на около3 часа и плаче. За коликите давам колийф на всяко хранене. Мисля да включа чай от копър. Много се надявам този период да отмине. Уж кърменето трябва да е приятно, а то е кошмар.
Щом наддава толкова много, опитайте да му предлагате малко по-рядко
Виж целия пост
# 748
Те това не очаквах да го видя като коментар / съвет в тема за кърмене. Кърменето е ВИНАГИ на поискване независимо кърма от шише ли е или кърма от гърда. Тя се усвоява в пъти по-бързо от адаптираното мляко и не е само храна, а и хидратация за бебето.

Ако иска детето да суче (примерно има нужда от близост, жадно е или е огладняло рязко) и не му дадат пак ще е рев и истерия. И то от опит в пъти по-зле от коликите защото после и да се предлага гърда насред истерия трудно ще засуче. Ще реве и ще се дере и до там, мига е изпуснат просто.

 Вече ако самото дете отказва като му  предлагат и насила му бутат гърдата да суче е друг въпрос. Но пак ще е рев и истерия. Бебетата така комуникират - с плач/рев.

Топло им е - рев. Студено им е - рев. Спи им се - рев. Не им харесва нещо - рев. Пълен му е памперса - рев. Пълни памперса в момента и не знае какво точно става - рев. (Това даже на видео го имам случайно хванато как пълни памперса и от нищото истерия, и като го напълни до там беше с рева. Точно около 2м възраст беше.) Отидеш на лекар с бебето, тръгнат да му слушат гърдите със стетоскопа, който е студен - рев. Иска на ръце, не в количката - рев. Ако можеха да говорят от раждането щеше да е друго.

А ако е скок в растежа естествено, че ще качи толкова, може и повече. Ние за 2 седмици единия път бяхме качили според кантара 1.2кг, което едва ли си беше реално тегло. Кой педиатър мери бебето голо и по без памперс?  И дрешките качват леко нагоре, и пълния памперс колкото и леко пълен да е също качва тегло на кантара. При нас с пълен напишкан памперс готов да гръмне са теглили.



Щом наддава толкова много, опитайте да му предлагате малко по-рядко
Виж целия пост
# 749
Здравейте, може би въпросът ми ще ви се стори странен, в предвид темата, но……
Как точно разбирате термина “на поискване” - в какво точно се изразява от страна на бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия