Вирус/грип 2023

  • 27 414
  • 177
# 90
Здравейте,

аз съм съм с грипни симптоми от 48 часа. Имам много висока темп., 39 градуса, която почти не мога да сваля, сериозно главоболие и вече и кашлица. Направих си от бързите тестове и излезна бледа черта на грип Б. За съжаление не знаех за Тамифлу, взех си Авирон веднага след първи симптоми, но според мен няма никакъв ефект. Дано Тамифлу да подейства въпреки късния старт...
Виж целия пост
# 91
Здравейте ,  ние също от 4 дни сме с висока температура  , първите 2 дни повръщане и темп до 39.8°, започнахме прием на Антибиотик от личната ии вит.Ц  , от 1ден пием и тамифлу
/късно научихме за лекарството /
Надявам сее да мине , в началото се чудихме дали е инфекция или грип , пуснахме и изследвания , чакаме резултатите
Виж целия пост
# 92
Здравейте ,  ние също от 4 дни сме с висока температура  , първите 2 дни повръщане и темп до 39.8°, започнахме прием на Антибиотик от личната ии вит.Ц  , от 1ден пием и тамифлу
/късно научихме за лекарството /
Надявам сее да мине , в началото се чудихме дали е инфекция или грип , пуснахме и изследвания , чакаме резултатите
Звучи ми като вирус, нито антибиотикът, нито тамифлу ще подействат реално. Ще си оздравеете и без тях.
Другия път тамифлу след доказан грип, а АБ след доказана бактериална инфекция (повишени левкоцити). И двата резултата излизат за броени часове.
Виж целия пост
# 93
Здравейте,
Имам нужда от спешен съвет -

Изведнъж дигнах температура, и след 5-6 часа последваха, неконтролируеми диария и повърщане. В момента в който изпия нещо веднага повръщам... Температурата варира и е около 37.5с.
Не мога да си седя на краката...Благодаря ви.
Виж целия пост
# 94
Здравейте,
Петъка почнах с температурата, 3 дена бях с температура но я оправих с Тайлолхота Simple Smile
Обаче от 2 дена(от събота) имам страшни болки в гърлото, едвам си преглъщам слюнката чак. Не се търпи просто, нито спя, нито ям, нито вода пия…направо ме прорязва чак сълзи ми тръгват от болка само като пия вода. Мисля че съм се заразила от малкия, предполагам ще е някакъв вирус ? - тоест антибиотик ако си взема няма да ми свърши работа за болките в гърлото защото е вирусна инфекция нали ? 🤔
Виж целия пост
# 95
Сигурно е вирус. На ваше място бих направила тест за ковид за всеки случай.
Виж целия пост
# 96
Здравейте,
Петъка почнах с температурата, 3 дена бях с температура но я оправих с Тайлолхота Simple Smile
Обаче от 2 дена(от събота) имам страшни болки в гърлото, едвам си преглъщам слюнката чак. Не се търпи просто, нито спя, нито ям, нито вода пия…направо ме прорязва чак сълзи ми тръгват от болка само като пия вода. Мисля че съм се заразила от малкия, предполагам ще е някакъв вирус ? - тоест антибиотик ако си взема няма да ми свърши работа за болките в гърлото защото е вирусна инфекция нали ? 🤔

Ох, за тези неща вече много пъти писахме. Доста вероятно е към вируса да сте добавили и бактериална инфекция, която се лекува точно с антибиотици. И понякога слабите като доксициклин не са достатъчни, а трябва силен като панцеф например.
Идеята за тест за ковид не е лоша, но и тези тестове понякога грешат.
Виж целия пост
# 97
Изобщо не е “доста вероятно”! Да се съветва да се пият антибиотици профилактично така във форум е безумно!
Най-добре да посетите лекар. Дотогава, има спрейове за болно гърло, пробвайте, може да облекчи болката.
Виж целия пост
# 98
Изобщо не е “доста вероятно”! Да се съветва да се пият антибиотици профилактично така във форум е безумно!
Най-добре да посетите лекар. Дотогава, има спрейове за болно гърло, пробвайте, може да облекчи болката.

Съвсем не е профилактично, а може да се окаже необходимо! Добре е да посети поне личния.

АБ не служат за профилактика!!!
Виж целия пост
# 99
Преди да пие АБ, трябва микробиология на гърлен секрет. Така на сляпо и без температура да се пие антибиотик, защото дори личния да види гърлото, без микробиология нищо не е сигурно. Има и “налепи” причинени от вируси и те не се лекуват с антибиотик.
Виж целия пост
# 100
Преди да пие АБ, трябва микробиология на гърлен секрет. Така на сляпо и без температура да се пие антибиотик, защото дори личния да види гърлото, без микробиология нищо не е сигурно. Има и “налепи” причинени от вируси и те не се лекуват с антибиотик.

https://www.synevo.bg/garlen-i-faringealen-sekret/#%D0%A6%D0%B5% … D1%80%D0%B5%D1%82
Виж целия пост
# 101
Моля за съвет. От понеделник ме почна гърлото и малко температура 37.5 С, която бързо падна. Гърлото ме болеше толкова силно, дори само като говоря. Тъкмо мислех, че съм се оправила и вече започна кашлица, суха и дразнеща.
Това, което наистина ме притеснява обаче е, постоянно потене и студени тръпки, но БЕЗ температура. За първи път ми се случва и не мога да си го обясня. Моля за съвет. Не съм се обръщала към лекар. Лекувам се с парацетамол, сироп за кашлица, пастили, много чай, мед, витамини, джинджифил и тн.
Виж целия пост
# 102
Не бързай с антибиотика, отиди да те преслушат и снимка, ако преценят. Вирус не се лекува с антибиотик.
Виж целия пост
# 103
Не бързай с антибиотика, отиди да те преслушат и снимка, ако преценят. Вирус не се лекува с антибиотик.

Да, вирус не се лекува с антибиотик, но нея вече са я нападнали и бактериалните инфекции. А те с какво се лекуват?

Нищо не и пречи да отиде поне при личния.
Виж целия пост
# 104
По какво се разбра, че вече има бактериална инфекция?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия