Чакаме ритничета от ЮЛСКИТЕ мъничета! - Юли 2023, Тема 2

  • 55 519
  • 740
# 225
Момичета , някоя на ясно ли е с болничните и пътуванията? До колкото знам , щом съм в болничен , нямам право да напускам страната?

Зависи какво пише в самия болничен. Там има графичка, в която се отбелязва дали може или не.
Виж целия пост
# 226
Момичета , някоя на ясно ли е с болничните и пътуванията? До колкото знам , щом съм в болничен , нямам право да напускам страната?

Зависи какво пише в самия болничен. Там има графичка, в която се отбелязва дали може или не.

По принцип знам, че типа болнични, които се издават по време на бремнността са такива и не може да напускаш страната, но Ариел има право..
Виж целия пост
# 227
По принцип, ако си на домашен леглови режим, което най-често пишат, за да оправдаят болничният нямаш прави. Ама друг е въпросът дали някой следи…. Много девойки, които правят инвитро в Турция си взимат и пътуват… та явно не се следи толкова.
Виж целия пост
# 228
И аз мисля, че никой не следи за пътуванията. Освен ако някой „доброжелател“ не реши да ви направи услуга и да ви докладва на работодателя примерно. При всички положения не бих тръбила много много, ако пътувам в болничен.

Мен доста ме болят тазобедрените стави и седалището последно време. Самоизписах си магнезий (приемах си преди бременността по други причини и знам дозата) и се надявам да помогне, също поднових и приема на колаген. По принцип магнезия си го изписват 90% от АГ-тата профилактично, предишната бременност нямах кьорава контракция почти до края, но АГ-то ме накара да си взема магнезий към 4-5 месец. Да обърна внимание - ако искате да раждате естествено магнезия трябва да се спре малко преди или при влизане в 9-ти месец (освен ако не ви каже друго АГ-то). Имам близка приятелка и двете бременности са й индуцирани, защото не са й казали да спре магнезия.

Исках да ви попитам как сте с движението? Ходите ли на някакъв спорт? На мен определено не ми стига движението напоследък, правя между 5000-8000 крачки на ден (което за мен е малко по принцип) и ме болят ставите както вече казах, та се чудя дали да не включа някакъв лек спорт... Споделете опит Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Момичета , някоя на ясно ли е с болничните и пътуванията? До колкото знам , щом съм в болничен , нямам право да напускам страната?
Да, нямаш право.

Зависи какво пише в самия болничен. Там има графичка, в която се отбелязва дали може или не.
Не виждам такава графа
Виж целия пост
# 230
Здравейте момичета! Как сте? Интересно ми е  усещате ли нещо в корема, придърпване, стягане, бълбукане, потрепване? Случвало ли ви се е с дни да нямате никакви усещания? 16-17 гс..
Благодаря предварително и хубав ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 231
Момичета , някоя на ясно ли е с болничните и пътуванията? До колкото знам , щом съм в болничен , нямам право да напускам страната?
Да, нямаш право.

Зависи какво пише в самия болничен. Там има графичка, в която се отбелязва дали може или не.
Не виждам такава графа


Явно грешката е моя. Мислех, че има опция за пътуване в чужбина, но явно е само за страната.
Виж целия пост
# 232

Явно грешката е моя. Мислех, че има опция за пътуване в чужбина, но явно е само за страната.

Но въпреки това не са ѝ маркирали, че може да напуска населеното място, а е точно "на легло" - т.е. на теория не би следвало да може да пътува в чужбина. Но не се знае кой следи, както казаха. Simple Smile

Здравейте момичета! Как сте? Интересно ми е  усещате ли нещо в корема, придърпване, стягане, бълбукане, потрепване? Случвало ли ви се е с дни да нямате никакви усещания? 16-17 гс..
Благодаря предварително и хубав ден на всички Simple Smile
От днес съм 17 г.с. и си карам без болежки и усещания основно. Има изключения - уикенда имах болки в кръста, но правих преход в планината, та със сигурност е от преумора; последните 2-3 дни като се въртя в леглото имам леко придърпване в корема. Но до момента бременността ми минава изключително безсимптомно, слава Богу, не се оплаквам. Simple Smile

@zuhta, много полезно е това с магнезия, благодаря Grinning Върнах се във фитнеса преди 2 седмици и бях много мотивирана, но отидох 2 пъти и ми се струпаха ангажименти и така и не продължих. Опитвам уикенда да наваксвам с движение. Чувствам се зле и обездвижена и от тази седмица ще карам мъжа ми да ходим на разходки след работа, също вчера си взех някои нови неща от Декатлон, за да мога да оптимизирам тренировките вкъщи.
Виж целия пост
# 233
С диагноза заплашващ аборт е отбелязано домашен амбулаторен . То няма и каква друга диагноза да се постави за болничен по бременност май.
Виж целия пост
# 234
С диагноза заплашващ аборт е отбелязано домашен амбулаторен . То няма и каква друга диагноза да се постави за болничен по бременност май.

АЗ като говорих с акушерката да излизам в болничен тя точно на това ми обърна внимание. Каза ми , че се води с диагноза заплашващ аборт.. и нямам право да излизам от страната , та даже и града , но каза , че ако все пак реша да отида някъде за 2-3 дни извън града и ме спрат някъде да кажа ,че отивам на преглед в друг град... Забрани изрично да се регистрирам в хотели. Каза ми , че ако искам да пътувам някъде на почивка да се обадя да прекратят болничния и като се върна да се възобнови.
Виж целия пост
# 235
Самоизписах си магнезий (приемах си преди бременността по други причини и знам дозата) и се надявам да помогне, също поднових и приема на колаген. По принцип магнезия си го изписват 90% от АГ-тата профилактично, предишната бременност нямах кьорава контракция почти до края, но АГ-то ме накара да си взема магнезий към 4-5 месец. Да обърна внимание - ако искате да раждате естествено магнезия трябва да се спре малко преди или при влизане в 9-ти месец (освен ако не ви каже друго АГ-то). Имам близка приятелка и двете бременности са й индуцирани, защото не са й казали да спре магнезия.

Абсолютно потвърждавам от личен опит.
С предната бременност АГ ми изписа магнезий около 5тия месец, понеже тя самата забеляза, че имам контракции (аз не изпитвах нито болка, нито забелязвах, че имам контракции). Спрях магнезия, когато влязох в 9ти месец по препоръка на АГ, разбира се.
Е.. наложи се да ми индуцират раждането, след като преносих 5 дена. След 12 часа мъки, близо 7, от които с болезнени, но не продуктивни контракции (не предизвикваха абсолютно никакво разкритие - 0см), в крайна сметка успях да родя нормално.

Сестра ми приемаше магнезий почти през цялата си бременност - за по-добър кръвоток (така и обяснил АГ). В по-големи дози, отколкото аз приемах при първата си бременност. Е преноси 9 дни - чакаха я максимално много - но нямаше за какво да се хванат - никакви контракции - нищо. Накрая и направиха секцио...
 
Определно внимавайте много с магнезия и имайте едно на ум.

П.П. Сега отново пия магнезий по препоръка на АГ (следя се при различен лекар от предната бременност).
Този път аз самата усещах, че имам контракции и то доста често през деня, дори когато си почивам и съм в покой.
Аг-то ми е доста внимателен и винаги изписва лекарства само при необходимост и винаги във възможно най-малката доза, колкото да подействат. Така че този път съм сигурна, че е било необходимо.
За предната бременност имам съмнения, че беше превантивно... За да се застрахова докторката
Виж целия пост
# 236
Здравейте момичета,

днес бях на редовния месечен преглед. И докторът веднага забеляза на ехографа, че съм имала контракции. И ми изписа магнезии.

Аз също съм с контракции и пия магнезий 2х1

И аз съм така - преди 20-25 дни усещах постоянни стягания в корема и леки болки от време на време, лекарят каза, че матката е леко контрахирана, контракциите се видяха и на ехографа. Пих No Spa и магнезий, повече лежане и за 2-3 дни премина, но сега от вчера пак ми е така. Магнезий пия вече постоянно по 1 на ден, No Spa само при нужда. 17.6 г.с. съм. При вас стягането в корема постоянно ли е и за колко време минава?
Виж целия пост
# 237
Виждам, че в групата се коментират намаленията по магазините. Купихте ли вече нещо за малките хора? Много ме сърбят ръцете. Grinning
Виж целия пост
# 238
Аз от днес съм на 3х1 магнерот. Последните 2 дни имах тежест и болки в кръста, тяза и ниско долу между яйчниците. Не знам дали е контракция, обаче доктора ми каза да ги пия поне 2 седмици. В 16 г.с. съм
Нищо не съм пазарувала, няма и да пазарувам още, рано ми е. Имам си съображения. Ще чакам май месец.
Виж целия пост
# 239
И аз днес минах преглед, 20+1, контракциите слава Богу са се успокоили, шийката е Ок. Явно магнерота е успокоил. Иначе преди усещах постоянно стягания, сега доста рядко. Малкото рита здраво, доста е странно усещането с предна плацента на фона на задната. И аз не купувам нищо… Страх лозе пази… пазар след Април…

След толкова стрес напоследък имам нужда от време и спокойствие, че всичко ще е наред…

Скрит текст:
Освен всичкия стрес с бременността и проблемите, в началото на месеца загубих и майка ми. Не че беше неочаквано, доста се влоши деменцията последно време, не че не ми е втори родител, който губя, но пак е много тъжно и трудно, и щерката не помага в този период, ря го изживява по неин начин… бе гадно си е:(
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия