Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 20

  • 68 580
  • 801
# 150
Да, ехографията на гърди се покрива от НЗОК и може да се вземе направление от личен лекар.
Виж целия пост
# 151
Вече на 44 не пропускам да чета хубавата тема за това какво да очаквам.
Винаги съм била с болезнени гърди, зърнести, както казва гинеколожката ми.
От месец, месец и половина обаче чувствам странна болка седмица преди цикъла. Сякаш чувствам нещо като парене, основно в едната гърда. След появата на цикъла изчезва.
До сега на преглед специално за тях не съм ходила ( освен при гинеколога)и с тези странни симптоми направо изтръпвам.
Някой има ли такива промени в пременопаузата?
И аз имах такъв проблем преди. Последните, около две години  много ме  боляха гърдите. За свое успокоение посетих гинеколог и правих мамография. Нищо ми нямаше.
Виж целия пост
# 152
Аз вече втори месец съм без цикъл. Оплаквания- подуване на корема, газове, изнервеност, главоболие...
Записах се час за 1.03 за АГ.
Виж целия пост
# 153
Аз газове,подувания и многократни изхождания имам също,макар още да ми идва редовно. Момичетата тука ме баламосват,че не е от това,но аз знам,че е свързано някак с хормоните. Винаги един ден около овулация и преди цикъл съм така. И не,не е свързано с храната въобще. Много е гадно и не знам как мога да го предотвратя. Освен това последните 3 месеца имам нощни изпотявания и в дните около овулация. Преди не беше така. Как ще я карам.....То като гледам памперс ще трябва да слагам ако това не се нормализира,😂😂😂😂😂
Виж целия пост
# 154
Искате да кажете,че от сутрин до вечер ви е надут корема и имате газове и е съпроводено с често изхождане? Не сте ли ходили на гастро? Прилича на колит, съвсем лаишки да кажа. Може би ви трябва някаква диета по-специална. Иначе за подуване на корем и газове добре действат пробиотиците, ама грабва да се пробва. На мене не всеки ми успокоява червата. В България пиех по три месеца ето този
Виж целия пост
# 155
Не, при мен не е съпроведено с често изхождане.
И на мен ми минава през главата нещо с червата / стомаха, но вече не знам в тази възраст кое от какво ми е Sad
Виж целия пост
# 156
Проблемите със стомаха, червата при пременото са си точно от хормоните. Нали и мен ме лепна. Редувам разни хапове, да видим от кво ще се оправя. Аз съм с нещо като запек. Нищо не ме боли.
Виж целия пост
# 157
Не от сутрин до вечер. Просто един ден в дата около Ову или преди цикъл,сутрин имам 2,3 изхождания ,а вечерта преди това ми е надут стомах и газове. След това ми няма нищо,сякаш не е било. Ходила съм на Гастро,пила съм какво ли не....Няма оправия. Като дойдат тези дни-пак така . Гастрото каза няма нищо притеснително,газове,много фибри ядеш😂😂😂. Ми аз виждам че са газове,раздуват се червата и се засилва перисталтиката. Ама защо е само в тия дни като е от яденето? Как може да се редува веднъж на 2 седмици? Пълна тъпотия.....
Виж целия пост
# 158
Винаги съм имала проблеми от типа надуване, газове и запек. Не ям храните,които ме дразнят. Доста неща съм спряла или ако хапна гледам да са минимални колествата.Периодично пия пробиотици. Има моменти,когато ми се успокоява, после наново. Вече не обръщам внимание.
Виж целия пост
# 159
Здравейте, момичета!
Утре съм на преглед, но реших да се обърна и към вас!
На 46 г. Цикълът ми е сравнително редовен.
Последният, обаче закъсня с няколко дни и вече 10-ти ден имам леко зацапване, само когато ходя по малка нужда. Това е нетипично за мен. Кървенето ми винаги е било максимум 5 дни. Имам лек дискомфорт и лека болка понякога в корема ниско. Забелязвам, че последните няколко нощи се изпотявам и получавам сърцебиене. Миналият месец бях на преглед при проф. Тимева, на която имам пълно доверие. Каза, че всичко е наред, а същият цикъл се появи този проблем. Дали имам повод за притеснение, според вас или това са симптоми за навлизане в менопауза?
Виж целия пост
# 160
Обичайните симптоми на периода премено. Заредете се с мисълта, че и това ще мине.
Виж целия пост
# 161
Стела, извинявай за закъснението!
Значи, 2 на ден по 20 капки, 30 минути преди хранене.
Виж целия пост
# 162
Здравейте момичета. Януари станах на 45 и мисля че е крайно време да ви чета и споделям с вас редовно. Бъдете здрави и спокойни
Виж целия пост
# 163
Днес ми е 16-ти ден от предния цикъл и пак  ми дойде.... Вече ми писна. Ето причина за нощното ми потене 2 нощи и за газовете в червата. Кой знае още кво ме чака....
Виж целия пост
# 164
Стела, извинявай за закъснението!
Значи, 2 на ден по 20 капки, 30 минути преди хранене.

Благодаря, Леми Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия