Августинче с тупкащо сърце сгушено на топло си расте - тема 3 (2023г.) 🤰

  • 50 657
  • 733
# 255
Момичета, аз съм с въпрос този път. Последният път, когато бях на преглед, казах на лекаря, че имам силно течение. Взе секрет за изследване и  МБ излезе чиста. В началото се изследвах и за уреаплазми, микоплазми - всичко е отрицателно. НО това ужасно течение не спира (има бял - светложълт цвят). Налага се дори  да сменям бельото си по 2 пъти на ден. Според вас какво пропускаме? Нормално ли е?
ДНК тест ли правихте за мико и уреаплазма ? И изследвахте ли хламидия?
Виж целия пост
# 256
Момичета, аз съм с въпрос този път. Последният път, когато бях на преглед, казах на лекаря, че имам силно течение. Взе секрет за изследване и  МБ излезе чиста. В началото се изследвах и за уреаплазми, микоплазми - всичко е отрицателно. НО това ужасно течение не спира (има бял - светложълт цвят). Налага се дори  да сменям бельото си по 2 пъти на ден. Според вас какво пропускаме? Нормално ли е?

Аз съм по същия начин, изследванията ми са супер, но бялото течение продължава.
Виж целия пост
# 257
Заради предните аборти от страх този път изследвах всичко - днк уреаплазми, микоплазми и хламидии.
Преди да започнем опити ( преди 2-3 месеца) бях пуснала Фемофлор най- големия пакет.
И там всичко е нормално, а си ходя като подмокрена кокошка сега 😀

Момичета, аз съм с въпрос този път. Последният път, когато бях на преглед, казах на лекаря, че имам силно течение. Взе секрет за изследване и  МБ излезе чиста. В началото се изследвах и за уреаплазми, микоплазми - всичко е отрицателно. НО това ужасно течение не спира (има бял - светложълт цвят). Налага се дори  да сменям бельото си по 2 пъти на ден. Според вас какво пропускаме? Нормално ли е?
ДНК тест ли правихте за мико и уреаплазма ? И изследвахте ли хламидия?
Виж целия пост
# 258
Аз съм имала винаги течение. От първия цикъл насам. Цял живот.. какво ли не съм изследвала.. Оказа се хормонално. Такова ми казваха и АГ-тата, че е като всичко излизаше чисто всеки път. Течението изчезна, когато се хранех нисковъглехидратно. Доста интересна работа...
Сега пак имам, но и слагам още утрогестан, който изтича.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, и аз вече се записвам официално термин 21.08 първа и много дълго чакана бременност От Пловдив на 24г , но пол  все още не знам  на ФМ се криеше и не можах ме да видим
Виж целия пост
# 260
Момичета и моята фетална мина ,сега чакам резултат от БХС 🙂. Всичко изглежда наред ,отговаря си до дни . 12+4 😊 За сега 80% момче ,но още не е сигурно . Болките са ми от червата ,сраствания ( понеже имам операции ) и обърната матка ,но док каза ,че всичко ще си влезе в ритъм с времето . Доста съм по спокойна вече ,знам ,че бебчо е добре 🥰
Виж целия пост
# 261
Момичета, аз съм с въпрос този път. Последният път, когато бях на преглед, казах на лекаря, че имам силно течение. Взе секрет за изследване и  МБ излезе чиста. В началото се изследвах и за уреаплазми, микоплазми - всичко е отрицателно. НО това ужасно течение не спира (има бял - светложълт цвят). Налага се дори  да сменям бельото си по 2 пъти на ден. Според вас какво пропускаме? Нормално ли е?

А дали лактобацилите са в изобилие? При мен е по същия начин, но имам въпросните лактобацили в изобилие (те са добрите бактерии и предпазват матката и бебето от инфекции). Поне при мен ми казаха, че е заради тях, отгоре на това слагам и утрогестан капсули, така че без ежедневни превръзки никъде не ходя….
Виж целия пост
# 262
Здравейте! Май е време да се запиша и аз Simple Smile
Терминът ми е на 12.08, но ще раждам секцио през първите дни на август живот и здраве.
Това ще ми е второ детенце, като баткото е отново през август и разликата им ще е 3г.
Вече ми отесняха дънките, вярно е май, че с 2-рата бременност по-бързо започва да личи.
Иначе безцветни/леко жълти течения не мисля, че са повод за притеснение ако изследванията са чисти.
Виж целия пост
# 263
Колко време преди термина се насрочва секциото? И като цяло в днешно време лекарите питат ли те как предпочиташ да родиш или раждаш нормално освен ако няма някакви проблеми и не се налага секцио?
Виж целия пост
# 264
Колко време преди термина се насрочва секциото? И като цяло в днешно време лекарите питат ли те как предпочиташ да родиш или раждаш нормално освен ако няма някакви проблеми и не се налага секцио?


Около 10 дни преди термина се насрочва секцио,когато е планово.
Моето първо раждане беше секцио (АГ при която раждах е ЗА НОРМАЛНО).
Не са ме питали как искам,защото се налагаше просто.Само обсъдихме с анестезиолога упойката и какви рискове крие едната и другата упойка.
Виж целия пост
# 265
Колко време преди термина се насрочва секциото? И като цяло в днешно време лекарите питат ли те как предпочиташ да родиш или раждаш нормално освен ако няма някакви проблеми и не се налага секцио?

Всичко е до договорка с доктора и състоянието на майката. Повечето искат 10 дни преди термин. И за повече съм чувала. Аз се борих да не ме режат, после като видях, че няма как се борих да е на термин поне, но в крайна сметка си стиснахме ръцете за 4 дни преди термин. На малчо не му се излизаше и вероятно щях да пренося.
Виж целия пост
# 266
Не знам дали сте запознати, но последната информация е, че са разменени клиничните пътеки за секцио и нормално. Т.е. Преди ЗК плащаше на болницата за секцио примерно 1500лв и за нормално 500лв ( сумите да примерни)
Към днешна дата е обратното обаче и масово до колкото четох по други групи лекари отказват секцио.
Виж целия пост
# 267
Здравейте, момичета. Някоя от вас била ли е на но шпа и папаверин венозно (на системи)? Притеснено ми е, че може да сме навредили на бебето, защото ми стана много лошо от системата вчера.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, момичета. Някоя от вас била ли е на но шпа и папаверин венозно (на системи)? Притеснено ми е, че може да сме навредили на бебето, защото ми стана много лошо от системата вчера.

С предишната бременност бях приета в болница около 7м мисля, заради постоянни констракции и твърд корем. Слагаха ми точно система с папаверин и но-шпа. На бебето не вреди, на теб ти пада кръвното. Както и на мен ми падаше - не можех да ставам от леглото, бях като замаяна.
Виж целия пост
# 269
Здравейте, момичета. Някоя от вас била ли е на но шпа и папаверин венозно (на системи)? Притеснено ми е, че може да сме навредили на бебето, защото ми стана много лошо от системата вчера.

С каката бях на нош па (но не венозно ,а мускулно ),попринцип си става лошо . Не се притеснявай ,бебчо е добре 🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия