Августинче с тупкащо сърце сгушено на топло си расте - тема 3 (2023г.) 🤰

  • 50 681
  • 733
# 165
Момичета, при запек опитайте да включите в менюто си повече фибри, увеличете приемът на вода, наблегнете и на полезните мазнини. Също така от изключителна важност е и движението, не го подценявайте! Утре влизам в 14 г.с. запек не съм имала нито след трансферът, нито до момента. Даже някои дни и по два пъти си ходя. Не ходя на работа, ежедневието ми минава у дома, но задължително всеки ден правя разходки със съпругът ми, когато се върне от работа. Имам страшен глад за въглехидрат. Всеки ден ям ориз, картофи, милинки или сандвичи, НО закуската ми е ядково мляко или безлактозно мляко с овесени ядки, счукано ленено семе, сушени червени и черни боровинки, добавям си шепа накиснати бадеми или кашу ( понякога добавям и свеж плод ). Правя си яхния с грах, пия грахов протеин ( много полезен, но някои жени ги запича протеинът на прах ). Много често си правя крем супа от червена леща с малко картоф и морков. Много вкусна и на сутринта няма как да не отидете до тоалетна. Хапвайте авокадо, маслини. За тези от вас, които обичат месо, ако хапнете джолан с малко мазничко ( макар да не е полезна мазнина ), пак няма как да не отидете до тоалетна. Опитвайте различни неща, за да видите кое ще ви подейства, преди да предприемете да се тъпчете с прахчета, хапчета и т.н.
Успех!
Това важи за тези, които могат да ядат всичко. Аз не мога да ям почти нищо от изброените неща заради гаденето и повръщането, които все още не са отминали. Sad При мен без лекарства няма да стане, но не знам кои са подходящи за бременни. Аз имах такъв проблем и преди бременността, въпреки че съм се хранила разнообразно, но положението се влоши през последните седмици.
Виж целия пост
# 166
Момичета, при запек опитайте да включите в менюто си повече фибри, увеличете приемът на вода, наблегнете и на полезните мазнини. Също така от изключителна важност е и движението, не го подценявайте! Утре влизам в 14 г.с. запек не съм имала нито след трансферът, нито до момента. Даже някои дни и по два пъти си ходя. Не ходя на работа, ежедневието ми минава у дома, но задължително всеки ден правя разходки със съпругът ми, когато се върне от работа. Имам страшен глад за въглехидрат. Всеки ден ям ориз, картофи, милинки или сандвичи, НО закуската ми е ядково мляко или безлактозно мляко с овесени ядки, счукано ленено семе, сушени червени и черни боровинки, добавям си шепа накиснати бадеми или кашу ( понякога добавям и свеж плод ). Правя си яхния с грах, пия грахов протеин ( много полезен, но някои жени ги запича протеинът на прах ). Много често си правя крем супа от червена леща с малко картоф и морков. Много вкусна и на сутринта няма как да не отидете до тоалетна. Хапвайте авокадо, маслини. За тези от вас, които обичат месо, ако хапнете джолан с малко мазничко ( макар да не е полезна мазнина ), пак няма как да не отидете до тоалетна. Опитвайте различни неща, за да видите кое ще ви подейства, преди да предприемете да се тъпчете с прахчета, хапчета и т.н.
Успех!

Защо безлактозно мляко . Не трябва да се приема лактоза ли . Още не съм ходила до тоалетна ,ама не ме боли чак толкова вече . Звънях на док ,не ми обърна внимание 😒 Поне този ,който ми следи бременноста ,а частната клиника в която ходя днес не работи . Все си мисля ,че не са ми само червата проблем . След първото ми раждане имам две операции . Извадиха ми единият яйчник с тръбата и после имах операция и на здравият яйчник . Все мисля ,че и сраствания имам а бебчо расте . Във вторник ми е феталната ,ама до тогава все ще мисля дали е добре . Днес ще ида на пазар и ще послушам съвета ви за хапването 😊
Виж целия пост
# 167
Аз никога не съм имала такива проблеми преди, но от около месец и при мен е голям зор с ходенето до тоалетна. И аз ще пробвам да включа повече храни, богати на фибри.
Виж целия пост
# 168
Аз нали ходих на спешен преглед, заради болки в корема и се оказа запек... Изписаха ми сиропче Лактулоза. С намаляването на Утрогестана обаче нещата се пооправиха. Иначе и за сушените сливи знам, че действат добре.
Виж целия пост
# 169
Здравейте, включвам се с добри новини.
Звъннаха ми от Афродита, всичко е наред.... Иии ще си имаме момченце 🥳❤️ Нека само такива новини да имаме.. ДОБРИ ❤️
Виж целия пост
# 170
Аз нали ходих на спешен преглед, заради болки в корема и се оказа запек... Изписаха ми сиропче Лактулоза. С намаляването на Утрогестана обаче нещата се пооправиха. Иначе и за сушените сливи знам, че действат добре.

Доста ме успокой отговора ти 🙂 Ще взема сиропчето и аз . Мислех да ида до спешното и аз ,но някак усещам ,че е дебелото черво . А странното е ,че не ми се ходи до тоалетна, не мога да се напъвам . Ох благодаря ти 😊
Виж целия пост
# 171
Cveti9090, аз така го предпочитам - без лактоза. Може да се приема лактоза, стига да няма непоносимост човек.
Иначе напълно разбирам и тези, които не могат да се хранят пълноценно и няма как да минат без лекарства. За щастие периода, през който ми се повдигаше дори от приемът на вода, отмина много бързо, но беше ужасно.. Пожелавам на всяка една от вас да намери бързо решение на проблемът със запека! Усмихнат ден, момичета! 🌞🍀🤗
Виж целия пост
# 172
На мен все още ми се повдига от вода и не мога да пия много, което не е добре. Sad Май само аз ще си остана с тези симптоми. На повечето момичета в темата май им премина. Само се надявам да не съм така през цялата бременност, защото не знам как ще издържа. И днешният ден започна с повръщане.. Има дни, в които се чувствам по-добре, но на следващия пак се завръщат симптомите. Няма трайно подобрение при мен.
Виж целия пост
# 173
Аз никога не съм имала повръщане, а гадене силно казано - на няколко пъти вечер като ставах до тоалетна и да пия малко вода ми ставаше кофти и до там. За запека съм съгласна, че най-много помага приема на течности, предложението със сушени сливи също (на Ройс са мекички и препоръчвам). Аз избягвам леща, грах, боб и овесени ядки, понеже от тях получавам голямо подуване и понякога болки в стомаха, но съм си по принцип с рефлукс и не ми понасят много неща. Не пия кафе от самото начало и мисля так да си изкарам до края.

Вчера излязохме да хапнем навън и понеже беше супер студ, реших да си сложа дънки - ами копчето го закопчах, ама веднага след това го върнах в изходна позиция 😅 А в края на вечерята и ципа ми беше наполовина, добре, че бях с дълга блуза. Смятах да не си купувам дрехи за бременни, понеже след два месеца ще се стопли и може предимно с рокли да си откарам и клинове, но съвсем сериозно се замислих за алтернатива. Наддала съм 1кг и не мога да кажа, че е видимо, та много се учудих вчера с това закопчаване. При вас как се движи темпото с коремчето?
Виж целия пост
# 174
Аз пък да се оплача, че коремът ми е доста разстроен😕 Миналата седмица ми поставиха серклаж и цяла седмица съм на антибиотик, пих и пробиотик заедно с него разбира се, но явно ми беше слабичък и от няколко дни съм с разстройство, ходя по 1-2 пъти на ден, но пак не е приятно. Нямам и апетит, за момента пия Синкванон пробиотик и до понеделник ако няма промяна ще се чуя с АГ😢
Виж целия пост
# 175
Здравейте,
Обещах да споделя пола на бебока и най-сетне го научихме.
Момченце е, както и предполагахме 👶🏻💙
Термин: 03.08.2023
Та дори не съм сигурна дали няма да е юли, понеже смятам да е секцио.
Моята възраст е 26 г., към термин: 27 г., мисля че не съм споменавала до сега годините си.

До сега като гледам май повечето мами очакват момиченца или пък сме равни? 🤔😊

Пожелавам на всички леко бременеене ❤
Виж целия пост
# 176
За другата тема може да си направим анкета за пол, видях такива в юнската и юлската. Иначе по мои сметки май момченцата са повече.
Виж целия пост
# 177
Здравейте, момичета! 🌸
Преди три дена бях на преглед - предполага се, че и ние очакваме момченце 💙 понеже все още съм в 13 г.с. доки (не, е моя АГ) каза не е сигурно на 100%, но така видях. Голяма радост е - първа бременност ми е. Каза, че всичко е наред, но във Вторник ще ми излезнат разултатите от лабораторията и дано те да са добре. Направиха ми изследване на нухална транслуценция и ми взеха кръв. Дебелината на натрупаното количество течност в тилната област на ехографа излезна в нормите. Все още не сме чули пулс - понеже било все още рано - тук така си практикуват. 🤷🏻♀ (и моя АГ каза, че е рано). Каза ми да си изтегля едно приложение и там показва всичко какво трябва да се направи според всяка г.с. (Ще прикача смимка да видите) .. Таа видях на приложението, че ще чуем пулса чаак в 16,17,18 г.с. там някъде.. Дефакто на другият ми преглед който е чак на 06.03. Викат ме 1 път в месеца на преглед.
Виж целия пост
# 178
Поне аз доколкото се ориентирам, Jupiter sea е добавила много сладка картинка в началото на темата, в която пише броят на момченцата и на момиченцата Heart. След последните новини, резултатът се е изравнил.Grinning
Виж целия пост
# 179
Alisa18, Xelly7, честито за момченцата! 💙 Май ни настигнахте гилдията с момиченца 😀

Това с пулса ми звучи много странно, след като ние го чухме 8-9та седмица още. Това в чужбина ли е, виждам, че приложението е на немски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия