Любители на котки - Тема 181

  • 36 493
  • 771
# 240
Но доколкото знам, един цистит не може да е чак толкова фатална диагноза, нали?
Един цистит не е фатална диагноза. Една инфекция, обаче, може и да бъде фатална. На мен ми е интересно и като ѝ направи ехография какво ще види? Simple Smile При женските проблемът може да е уринарен или генитален. На мен сам по себе си симптом "чишка често" нищо не ми говори. Бъбреци ми говори. Щом не се чуди в тоалетната, щом не реве, щом не чишка на необичайни места... Какъв цистит? Rolling Eyes
Послушай ме. Един анализ на урина може да покаже какво да се предполага. Биохимия пуснахте ли? Бъбреците окей ли са? Количеството което чишка всеки път нормално ли е? Вода по колко пие?
Виж целия пост
# 241
Кити е оперирана преди няколко дни, така че проблемът може да е следствие на операцията. Ка така изведнъж се появи цистит, когато няма никакви признаци за болки, а и преди седмица не е имала никакви проблеми.
Ако продължава да има проблеми, може би е добре да се потърси второ мнение.
Честото уриниране може и да е симптом на друго, но надали на толкова млада, почти малка котка.
Без да съм вет, но може да е следствие на упойката и операцията.
Но ако продължават проблемите, е добре да се види какъв е проблема.
Бусколизин за такива симптоми при котка, която няма никакви видими симптоми на спастични болки ми звучи налудничаво...
Виж целия пост
# 242
Ох, знам, че не е смешно, ама доста се покисках на Харко на конеца в дупето 😊 дано нищо му няма.
Благодаря, и аз се надявам да е добре.
Майка ми също много се смя, на нея ѝ е весело и казва, че няма страшно. Силно се надявам да е права.

Шарлот, съжалявам за кученцето.
Много ми стана мъчно за него.
Виж целия пост
# 243
Кога е оперирана Кити? (пропуснала съм)
Виж целия пост
# 244
Но доколкото знам, един цистит не може да е чак толкова фатална диагноза, нали?
Един цистит не е фатална диагноза. Една инфекция, обаче, може и да бъде фатална. На мен ми е интересно и като ѝ направи ехография какво ще види? Simple Smile При женските проблемът може да е уринарен или генитален. На мен сам по себе си симптом "чишка често" нищо не ми говори. Бъбреци ми говори. Щом не се чуди в тоалетната, щом не реве, щом не чишка на необичайни места... Какъв цистит? Rolling Eyes
Послушай ме. Един анализ на урина може да покаже какво да се предполага. Биохимия пуснахте ли? Бъбреците окей ли са?
Тези изследвания ги правихме преди операцията. Вета каза, че резултатите са супер.
Мисли, че предизвикваме излишен срес на животинката като го водя през ден на прегледи.
Не знам вече какво да правя вече.
Как се изследва урина на коте? Нося от изпишаното предполам? Значи мога да го направя без да я размотавам нали?
Вчера като я водих на преглед се разтрепери животинката от страх, след това започна да напада доктора и асистентката му, извадиха гумените ръкавици, но се отказаха да и направят видеозон, тя беше обезумяла.
Искам да и спестя това...

Според друг ВЕТ, с когото се консултирам онлайн е твърде възможно стреса покрай операцията и отслабената имунна система да са позволили да развие това неразположение от иначе "безобидна" бактериика, с която преди това Кити да е живяла.
Честно колкото повече чета, толкова повече се побърквам и аз.
Една вет-ка ме беша наплашила дори, че котето ми прави белодробен оток, само на база това, че диша учестено...
На Кити операцията мина в петък.
Виж целия пост
# 245
Това са 4 дни. Значи антибиотика вече е изпишкан.
За урината няма нужда да я водиш. Взимаш стерилно контейнерче за урина от аптека. Взимаш чиста капачка от буркан или подобна. Ако искаш можеш и да я извариш. Щом влиза да чишка след като почистиш тоалетната, приготвяш си всичко преди да почистиш и като влезе и си направи ямичка, просто пъхаш капачката под дупето. Като свърши, прехвърляш урината в контейнерчето. Можеш да я занесеш в хуманна лаборатория. Искаш пълен биохимичен анализ + анализ на седимент. Всичко е около 6 лв. Резултатите излизат до 2-3 часа. Внимаваш да вземеш урината на жадно (да не е пила непосредствено преди чишкане вода) и да я занесеш до половин-един час след като си я взела.
Виж целия пост
# 246
Успокойте се. Щом Кити е стресиран, може да има какви ли не проблеми. Пъзлата Мъри като стигне до вет, започва от стрес да ръси вълча козина, а е здрава и няма никакви проблеми. Не съм сигурна, че ново посещение в клиника няма да създаде повече проблеми.
Не ми е ясно как може да има цистит, без да виси в тоалетната, да рие, да се върти и да се чувства некомфортно. Като знам какво е да имаш цистит...
Виж целия пост
# 247
Според мен си внушава, че нещо ѝ има... Трябва да ѝ даде малко време. Ама вета не изглежда читав... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 248
През тези четири дни е пила минимални количества вода, но за сметка на това яде предимно паучове към които добавям по супена лъжица вода.
Ще се опитам в най-късо време да взема урина за изследване.
Струва ми се когато стиска/примерно вечерта, когато спи, не става до тоалетна/ на сутринта има доста голямо количество урина.
В други случаи, като е будна пикае по-малко, но често, но не и капки.
Виж целия пост
# 249
Сега прочетох и продължението на сагата с котката на Недялко Йорданов. Сниманата котка била улична, която се подвизавала в съседната къща. Има и нови снимки. И двете са бели, но едната е сляпа с двете очики, а другата само с едното.  Има много снимки и на двете. Коментарите са от съсед, който хранел другата котка.
Таня, къде прочете мнението на другата страна? Интересно ми е да го видя.
Виж целия пост
# 250
Сега прочетох и продължението на сагата с котката на Недялко Йорданов. Сниманата котка била улична, която се подвизавала в съседната къща. Има и нови снимки. И двете са бели, но едната е сляпа с двете очики, а другата само с едното.  Има много снимки и на двете. Коментарите са от съсед, който хранел другата котка.
Таня, къде прочете мнението на другата страна? Интересно ми е да го видя.
Беше някаква статия, където преразказваха историята и цитираха призива на жената. Трудно ще я намеря. Иначе това е оригиналният пост. Каква е истината, трудно ще разберем. Може наистина да са две котки. Но е факт, че много си приличат. И поне моето мнение е, че сляпо коте няма място на улицата. На клипа много добре се вижда как зад котето минава кола. Точно улица си е, а не двор.

kitty007, много е красива госпожицата ти! Дано не е нещо сериозно и да се оправи бързо!
Виж целия пост
# 251
kitty007, много е красива госпожицата ти! Дано не е нещо сериозно и да се оправи бързо!
[/quote]

Благодаря, тя е моето прекрасно момиче!
Днес положението мисля, че се подобрява.
Изчистила съм 3 или 4 топки с урина. Което мисля, че не е толкова плашещо.
Изяла е 20грама суха храна + 2 пауча. Значи се храни доволно.
Обикновено режима и преди операцията, включваше 50грама суха +1 пауч.
Днес е активна, закачлива, лудува и си играе.
Доктора каза, че това не са признаци на болно животинче все пак Wink
Май е време да се успокоя...

Показвам едно замислено момиче Heart
Виж целия пост
# 252
Много е красива Heart Eyes
Виж целия пост
# 253
Тобчо ли ви прилича на Зак ? И аз от снимки на вашите котки съм им намирала двойници, но за имена сега не се сещам. Чета много теми когато имам време и някои неща ги забравям.

На Тобчо му сложих каишката ноември или декември не помня, но отскоро е с такава.Преди това му бях сложила за проба стара на Манди, но му беше голяма и я изгуби още на следващия ден. Изчаках го да порасне още малко и него го накичих 😃.Малко му беше странно в началото, но бързо свикна. Аз им ги сменям през 2-3 месеца, че стават на нищо като се подвизават и вън. Миналата седмица случайно видях в един магазин тип левче и им взех нов, че имаха нужда. Малко са компромисен вариант нямаше голям избор. Предните им бяха от Алито. Носят си ги и двамата не им пречат Сложих им ги да се разбира, че си имат стопани.
Тия дни ще ходя в Пепко да взимам на Манди купичка, че и я счупих. Това им бяха подаръците за Коледа 🤣.
Виж целия пост
# 254
Крушовидна форма ли има коремът? Крушовидната форма веднага се забелязва, не е само да има голям корем. После... Говорим за перитонит! Има ли диария, повръщане + респираторни симптоми/неврологични/очни? Само с липса на апетит и малко активност е абсурдно да се постави такава диагноза. Изследвания въобще правени ли са?

Ето как изглежда котка с асцит...



Коремът е с подобна форма, но не знам дали е от мокрия фип, както подозира вета. Няма повръщане и неврологични проблеми, като настинала е, хрема и леко и сълзят очите, но за момента си пие вода и яде. Препоръча някакво много евтино лекарство, което помага да изтича течността по-често и така ходи по често да уринира в деня, когато е дадено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия