Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 256

  • 52 524
  • 739
# 285
Здравейте!
Новините сте ги казали.
Доколкото разбрах, политическите страсти са се нажежили и привърженици на Ердоган хвърляли камъни по мирен митинг на опозицията, полицията е стояла безучастно, има ранени хора, и това е предизвикало реакция в средите на дейците на културата, в т.ч. и Туба. Сега в неделя ще има избори в Турция. Да видим какво ще направят тази година.
https://twitter.com/MAkiurek/status/1655355914071728133
MoAkyürek 🇺🇾 Uruguay 🙋🏻‍♀️❤️
Опозиционен митинг и някои от младежите на Ердоган хвърляха камъни по тях без дискриминация и имаше много ранени, жени, деца, старци и т.н. искат да всеят страх за продължаване в управлението!! Другата неделя са изборите и социологическите проучвания му дават губещ!



https://twitter.com/cherfrank/status/1655585096651403278
cheryl frank 🇺🇸
Както винаги се възхищавам на Туба за нейната твърда подкрепа за правата на човека, правата на жените и общество, което цени и защитава децата си. Пожелавам на Турция това, което желая на моята. Започвайки със свободни избори без насилие, надявам се на добър резултат...🙏🏻
#TubaBüyüküstün




Дано не стане нещо, което да попречи на снимките на ДА, че ги чакаме с нетърпение.
https://twitter.com/Elektra_1992/status/1654734865487503363
Elektra
Удивително и наистина прекрасно е да четеш толкова много туитове за #AnotherSelf след месеци. Гледането му е почти лечебен процес и хората по целия свят все още го предлагат. Никой друг проект (поне напоследък) не е имал толкова голямо въздействие върху своите зрители! Много добре !!
https://twitter.com/LeonorO43665348/status/1655300432044883970
Leonor Ortiz
Сигурен съм, че познавайки Туба и нейния професионализъм, тя трябва да е много отдадена на сценария и да се вземе предвид нейното мнение, за да не се сменят сцени и да се окаже нещо съвсем различно от оригинала... Туба не би го позволила. .. за добро или грешно сценарият не се променя.



Лека нощ!
Виж целия пост
# 286
Здравейте, момичета в края на удължения уикенд

Тези дни активно се виждах с приятели и свърших туй-онуй в къщи Yum
Вчера и днес Туба споделя основно постове свързани с предстоящите президентски избори в Турция
Благодаря ви за всичко, което сте споделили с нас
Злати, Вичи, Линка
Снинова благодаря ти за разказа и  снимките относно круиза ти в Егейско море. Наистина е било хем релаксиращо, хем и опознавателно. И аз като Злати не съм пътувала на круиз с кораб /за сега    /
Скрит текст:
Но преди години по 2 пъти годишно ходех на курс на един остров в Егейско море (о.Алонисос)/за 3 години/ и минавахме покрай още 2 острова с ферибота. Прекрасни са гръцките острови гледани от морето- бели къщички с боядисани предимно в синьо дограми и врати, маслинови и бадемови горички
Злати значи вече си на линия Hands Plus1

Животът е красив само за тези,
които знаят как да празнуват всеки момент.


МЪДРИ УРОЦИ ОТ МАХАТМА ГАНДИ – ЧОВЕКЪТ, КОЙТО ОСВОБОДИ ИНДИЯ БЕЗ OPЪЖИЯ

Скрит текст:
„Махатма" означава „Велика душа" и произлиза от индийската философска и религиозна традиция. С това звание Ганди е поздравен от поета Р. Тагор при завръщането си от Африка в Бомбай на 9 януари 1915 г, но самият Ганди признава в своята автобиография, че се счита недостоен за тази титла и нарича себе си „Алпа Атма" - Малката душа, равен на всички обикновени хора.
Ганди получава международна известност със своята концепция за „сатяграха" (преданост към истината) и „ахимса" (ненавреждане на никого). Въз основа на тях той организира множество ненaсилствени протести за независимостта на Индия, която по това време е била британска колония.
Ненaсилието обаче не означава безропотно подчинение. Ганди казва, че ненaсилието има цел - и тя е да не сътрудничиш на нaсилника. Ако е нужно, остави го да вземе от теб каквото иска - но не му помагай.
Такава е и кампанията му със Соления марш. Един епизод от това време разказва, че когато индийци преграждат с няколко редици пътя на британските вoeнни, командирите нареждат стpелба. Първите няколко редици индийци падат, останалите стоят - без никакво враждебно действие, но непоколебимо, и просто гледат британските вoйници в очите. И вoйниците отказват да cтрелят, въпреки заплахите за вoeнен съд и рaзстрел.
На 15 август 1947 година Ганди постига своята цел - независимостта на Индия.
Животът и делото на Махатма Ганди му отреждат мястото на единствения от нашата цивилизация, победил в такъв мащаб нaсилието с ненaсилие.
Когато той загива, без да е получил Нобелова награда за мир, Алберт Айнщайн казва:
„Пропуснахме една възможност да документираме за идните поколения, че някога такъв човек от плът и кръв е ходил по земята."
А ето и няколко от най-ценните уроци, които ни остави Махатма Ганди:
„Принципът „око за око” може само до доведе до пълното ослепяване на човечеството.“
„Бъди промяната, която искаш да видиш в света."
„Най-добрият начин да намериш себе си, е да изгубиш себе си в служба на другите."
„Не бива да губиш вяра в човечеството. Човечеството е океан – ако няколко капки в океана са мръсни, океанът не става мръсен от това."
„Моралът е основата на нещата, а истината е същността на целия морал."
„Дори и най-незначителната неистина разваля хората, така, като капка отрова разваля цяло езеро.“
„Никога не се извинявай, задето си прав, или защото си изпреварил времето си. Ако си прав и го знаеш, говори смело. Дори да си сам, истината си остава истина.“
„Властта бива два вида. Едната е придобита чрез страх от наказание, а другата - посредством действията на любовта. Властта, основана на любов, е хиляда пъти по-ефективна и трайна от тази, произлизаща от страх от наказание."
„Предполагам, че някога лидерството е означавало мускули, но днес то означава да можеш да се разбираш с хората.“
„Силата не произлиза от физическите възможности. Тя идва от несломимата воля."
„Можеш да ме оковеш във вериги, да ме измъчваш, можеш дори да съсипеш тялото ми, но никога няма да можеш да плениш моето съзнание."
„Може да изглежда на моменти, че силите на злото са по-големи, но това е само привидно!”
„Моята идея за ненaсилие съвсем не означава, че може да се бяга от опасностите и да се оставят близките без защита. Ако трябва да се избира между насилието и страхливото бягство, аз ще предпочета нaсилието пред страхливостта. Не мога да науча страхливеца на ненaсилие, както не бих могъл да съблазня слепеца с прекрасно зрелище. Ненaсилието е кулминация на мъжеството.”
„Ненaсилието е закон на човешкия род, така както нaсилието е закон за зверовете. У животното душата спи и то не знае друг закон освен физическата сила. Достойнството на човека изисква от него да се подчинява на висшия закон – силата на духа.”
„Насилието е оръжието на слабите."
„Не се притеснявайте, че методът на ненaсилие изглежда изключително бавен. Истината е, че той е както най-бързият, така и най-сигурният.”
„Ти и аз – ние сме едно. Не мога да ти причиня бoлка, без да нараня себе си!”
„Човек е толкова велик, колкото е работил за добруването на своя ближен.“



Лека нощ и  успешна нова кратка работна седмица!

ПП Линка Yum сега ще те прочета
Виж целия пост
# 287
Здравейте,момичета!



Скрит текст:
Окъснях,тъй като сутринта посетих ЛЛ.

Снинова ,Линка ,Канти ,благодаря ви за всичко споделено. Two Hearts
Всички очакват какви ще са резултатите от изборите в неделя!



от сутринта...
Tубa добави към историята на Instagram #TubaBüyüküstün
„Държавата е дом на народа“
„Приемаме, че човек е държава!“

https://vk.com/clubtuba507?w=wall-63875573_198328







Скрит текст:

Желая ви приятен ден!

Виж целия пост
# 288
Здравейте

                       Мили дами Благодаря ви за всичко споделено.

                                   

                               

                                                     
               
                           Преди много години бяхме ходили на екскурзия по Дунава, с кораб,много приятно,много хубаво.За голямо съжаление вече не правят такива екскурзии.От Мармарис до остров Родос бяхме с катамаран,също беше много приятно.Надявам се малко по на татък от времето да отидем някъде,може би до Италия или до Санторини.Живот и здраве.

                                   

                     При нас  е така
Приятен следобед,дами
Виж целия пост
# 289
Здравейте дами,
благодаря за всичко споделено.
За хубава вечер
Екстра  класа
Виж целия пост
# 290
Здравейте!
За начало - една красавица - три пъти.
[
Новини не намерих.
Иначе хората се снимат с восъчната фигура на Туба и на всяка снимка тя изглежда различна.



В Румъния отново дават Аси! За енти път!



Аз пък гледах серията на ДК на  дизи.тв
Защо ли Туба се е съгласила на този сериал, ами глупав е. Типично по турски измислена история и всички герои са будали с изкл. на Джесур и Сюхан. Поне до тук. За съжаление по това време не дават нито една от кримките, които гледам,  а и Туба играе великолепно. Наслаждавам ѝ се и игнорирам сюжета. Направо се чудя, че въобще са го забелязали на Еми.



И  накрая  три красавици.



Лека нощ!
Виж целия пост
# 291
Добро утро,момичета!



Благодаря ви за всичко споделено от вчера! HugTwo Hearts
Хубаво е,че имате дизи тв.!И по ДФ повтарят някои сериали давани преди,но с Туба-нищо.
Например в момента са - ''Нашата история'',''Черно-бяла любов'',''Песента на живота''!







Мелек


Love Me Like You Do _ Tuba Büyüküstün & Murat Boz / Zeytin Ağacı / Най-добри моменти/.
(ЮТуб в последно време не разрешава вграждане на клипове и фрагмани.Може да натиснете на надписа ''Гледайте в ЮТуб или от линка,който съм дала)


https://youtu.be/wDidWa82zNA
Виж целия пост
# 292
Здравейте!



„Приемането на миналото не е достатъчно, за да се променим, трябва да предприемем нови стъпки без страх. Не е ли това историята за феникса, който се надигна от пепелта?
✨𝘼𝘿𝘼 𝙆𝙊𝙍𝙆𝙈𝘼𝙕 ✨



Хубав ден!
Виж целия пост
# 293
Здравейте
                Момичета Благодаря ви за всичко споделено.

                                 
                       
                              "Не търсете отговори.
                               Те ще ви намерят, когато сте готови."


                                     

                     

                               

Приятен следобед,дами
Виж целия пост
# 294
Здравейте,момичета! HugRevolving Hearts





....от вчера следобед...
Tубa добави репост от Nebil Ozgenturk в Instagram #TubaBüyüküstün
#Ние сме тук

На хората не им се върти езика да кажат "добро утро"... Всички тези беди, толкова много подлост, безнравственост, изборни измами, удари под пояса, убиване с камъни, лъжи, натиск, използване на сила, разобличаване на подкупи, минаха така далеч, които са принудени да гледат видео монтаж, по площадите на митинги, за да спечелят избори, освиркват опонентите си като "терористи" и много други...
Така отиваме на избори... С всички средства се опитваме да останем на власт. Срамуваме се от човечеството..
Брат ми @askerserhan слуша всяка седмица в продължение на 3 месеца и съобщава за проблеми в земетръсната зона. Анкара, министерствата и ведомствата бяха толкова съсредоточени върху изборите, че не се тревожеха за никакви проблеми!!. И така @oguzhanugur_ отиде там.. Той изслуша проблемите и предаде същността на проблема. Още сме в сълзи. Анкара пак не чува и няма да чуе!
https://vk.com/clubtuba507?w=wall-63875573_198388



СЦ  Нуран е поставила хаштаг на ''ДА'' на всички езици в своя профил

  





Приятен ден ви желая! Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 295
Здравейте 
                         
                    ЗлатиБлагодаря ти за всичко.

                         
       
                          "Ако в един ден сте успели да се посмеете, да размишлявате и да изпитате съчувствие,
                           тогава той е бил съвършен"

                            Кристофър Хансард

                                   

                       

                Според списъка, обявен от IMDB, 10-те най-популярни актриси;

                                                       
                                         

Приятен следобед,дами
Виж целия пост
# 296
Здравейте, момичета


При нас тези дни такъв студ настана, че си извадихме зимните якета и ботите

Благодаря ви за всичко, което сте споделили през изминалите дни Flowers Hibiscus
Злати, Вичи, Линка, Снинова

Туба днес е споделила този пост свързан с ДА    

"Може ли нашето минало да се съхранява някъде, дори и ако не си го спомняме? Черната кутия не губи данните в нея независимо колко пъти е удряна. Нашето минало е просто нещо такова. Вкусовете, миризмите, различните моменти - те просто чаакат правилния момент, за да си спомним. Може ли миналото все още да оказва влияние върху нас, независимо, че не си го спомяме?
Ада Коркмаз
"
Скрит текст:
Здравейте,момичета! HugRevolving Hearts




....от вчера следобед...
Tубa добави репост от Nebil Ozgenturk в Instagram #TubaBüyüküstün
#Ние сме тук

На хората не им се върти езика да кажат "добро утро"... Всички тези беди, толкова много подлост, безнравственост, изборни измами, удари под пояса, убиване с камъни, лъжи, натиск, използване на сила, разобличаване на подкупи, минаха така далеч, които са принудени да гледат видео монтаж, по площадите на митинги, за да спечелят избори, освиркват опонентите си като "терористи" и много други...
Така отиваме на избори... С всички средства се опитваме да останем на власт. Срамуваме се от човечеството..
Брат ми @askerserhan слуша всяка седмица в продължение на 3 месеца и съобщава за проблеми в земетръсната зона. Анкара, министерствата и ведомствата бяха толкова съсредоточени върху изборите, че не се тревожеха за никакви проблеми!!. И така @oguzhanugur_ отиде там.. Той изслуша проблемите и предаде същността на проблема. Още сме в сълзи. Анкара пак не чува и няма да чуе!
Скрит текст:
https://vk.com/clubtuba507?w=wall-63875573_198388



СЦ  Нуран е поставила хаштаг на ''ДА'' на всички езици в своя профил

  





Приятен ден ви желая! Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry Blossom
Злати Hands Plus1 изглежда, че това е типично по нашите географски ширини Disappointed - да се ниглежират проблемите и да се замитат под килима. Да се говори и действа, когато има медиен шум и после нещата да си вървят по старому. И у нас преди 2 години, когато станаха наводненията в Карловско държавата на бърза ръка би отбой и пострадалите все още не са се оправили. Иначе преди избори сме много силни с думите и обещанията Worried

Един материал, с който предполагам, че ще ви е интересно да се запознаете   
ТРАКИЙСКИЯТ РЕЧНИК Е ГОТОВ – EЗИКЪТ НА ОРФЕЙ ВЕЧЕ НЕ Е МИСТЕРИЯ

https://sparotok.blogspot.com/2023/05/e.html?fbclid=IwAR3QP5hoXR … nqdr-07hFYPqIYZU8



Хубава вечер ви желая!
Виж целия пост
# 297
Здравейте момичета,
окъснях днес.
Туба е споделила преди малко музика. Не го беше правила отдавна.Песента я изпълняват много изпълнители. Не намерих точно нейната версия:-)))
Лека вечер.
Виж целия пост
# 298
Здравейте момичета и благодаря за споделеното.
Окъснях и тази вечер, но видях, че Туба преди малко е споделила музика.
Отдавна не го е правила. Изпълнява се от много изпълнители.
https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456245423%2F73a6c536 … pl_wall_-63875573
Дано се вижда
Лека вечер.
Виж целия пост
# 299
Здравейте отново
Здравейте момичета и благодаря за споделеното.
Окъснях и тази вечер, но видях, че Туба преди малко е споделила музика.
Отдавна не го е правила. Изпълнява се от много изпълнители.
https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456245423%2F73a6c536 … pl_wall_-63875573
Дано се вижда
Лека вечер.
Снинова донесла си ни музикалния поздрав от Туба
Ето я цялата песен . Изпълнителка е Tracy Chapman - една певица, която много харесвам    


https://www.youtube.com/watch?v=8XL6C3vY0jM
Ето го и текста на песента Yum
Скрит текст:
Stand by Me
When the night has come
And the land is dark
And the moon is the only light we see
No, I won't be afraid
No, I won't be afraid
Just as long as you stand, stand by me
 
Oh darling, darling, stand by me
Oh, stand by me
Oh, stand, stand by me
 
If the sky we look upon
Should tumble and fall
Or the mountains should crumble to the sea
I won't cry, I won't cry
No, I won't shed a tear
Just as long as you stand, stand by me
 
Oh darling, darling, stand by me
Oh, stand by me
Oh, stand, stand by me
 
Whenever you're in trouble you just stand by me
Oh, stand by me
Oh, stand, stand by me
 
Whenever you're in trouble you just stand by me
Oh, stand by me
Oh, stand, stand by me, stand by me
 
Oh darling, darling, stand by me
Oh, stand by me
Oh, stand, stand by me
Stand by me
Stand by me
Stand by me

Превода

Стой до мен
Когато настъпи нощта
И земята е тъмна
А луната е единствената светлина, която виждаме
Не, няма да се страхувам
Не, няма да се страхувам
Докато стоиш, стой до мен
 
О, скъпа, скъпа, стой до мен
О, стой до мен
О, стой, стой до мен
 
Ако небето гледаме
Трябва да падне и да падне
Или планините трябва да се срутят до морето
Няма да плача, няма да плача
Не, няма да пророня сълза
Докато стоиш, стой до мен
 
О, скъпа, скъпа, стой до мен
О, стой до мен
О, стой, стой до мен
 
Винаги, когато си в беда, просто застани до мен
О, стой до мен
О, стой, стой до мен
 
Винаги, когато си в беда, просто застани до мен
О, стой до мен
О, стой, стой до мен, стой до мен
 
О, скъпа, скъпа, стой до мен
О, стой до мен
О, стой, стой до мен
Стой до мен
Стой до мен
Стой до мен



Лека нощ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия