На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 44

  • 125 461
  • 739
# 300
Някои купувал ли е капки за колики от Турция?

Аз съм купувала zinco.Преди 1.5година ,беше около 5-7 лв.
Виж целия пост
# 301
Здравейте, пътешественици!
Да се отчета: ходихме до Одрин през Лесово в четвъртък: за 40-45 минути минахме границата. В Одрин за пръв път посетихме петъчния пазар и макар, че имахме малко време, защото бързахме да се върнем в хотела. За час и половина, заедно с ходенето пеша от колата на 700-800 метра до пазара за дрехи, млечни стоки и зехтин и обратно пак доста неща купихме. Дрехи: пижами, бельо, чанти, тениски и анцузи; сирене, кашкавал, зехтин, домати и ягоди. От закрития пазар две дамски кожени якета от агнешка кожа: едното дебело и дълго с махаща се качулка за около 300 лева, а другото късо за 125. От Мигрос купихме  прах Омо 7,5кг, който излизаше 15 лева. В Текирдаг намерихме един местен магазин, в който имаше Ариел 7 кг още по-евтин на килограм, но забравих точно колко. Май нещо от сорта на 12 лева. Сина си купи реплика на маркови маратонки за 40 лева от един спортен магазин. В Текирдаг хапнахме страхотни кюфтенца и кебапчета, както и в Лозенград. От Лозенград купихме  на мъжа ми кожено яке от агнешка кожа дебело без качулка за 190 лева. Всичко почти с карта плащахме. Бельото и чантите в петъчния пазар в лева и лири платихме. От Лозенград си купихме страхотни и евтини баклава и локум.
Хапнахме и кюнефе, дюнери и печено пиле.
В Лозенград не отидохме на съботния пазар. Пазарувахме от БИМ. Предпочетохме да се разходим и следобяд, и вечерта покрай морето. Върнахме се през Малко Търново в неделя към 10-11 часа: за 40 минути минахме граница. Съжалявам, че не си купихме масло от Одрин : беше 10 лева за килограм, защото не искахме да рискуваме да се разтопи и се надявахме да има в Лозенград евтино масло, а в БИМ беше 20 лева за килограм. Сравнихме цените на фаянсовите плочки в три магазина: в Одрин, Люлебургас и  Текирдаг : по-скъпи бяха от България. Тук съм харесала едни за 27 лв/кв.м. В Керамик маркет испански.
Ходи ми се пак в Турция😂.
Виж целия пост
# 302
До Текирда има ли тол-такси?
Виж целия пост
# 303
Какъв преводач ползвате OFFLINE в Турция?
Виж целия пост
# 304
Какъв преводач ползвате OFFLINE в Турция?
Гугъл, но само за писане и превод, чрез снимка. Предварително имам изтеглен език. Ако е за гововорене трябва онлайн.
Виж целия пост
# 305
Какъв преводач ползвате OFFLINE в Турция?
Гугъл, но само за писане и превод, чрез снимка. Предварително имам изтеглен език. Ако е за гововорене трябва онлайн.

Много благодаря!
Виж целия пост
# 306
Ysap- къде маслото беше 10лв за кг?
Виж целия пост
# 307
Здравейте дами. Утре за пръв път ще посетим Одрин и ви моля за препоръка за хотел по възможност близо до центъра, че сме неориентирани. Не сме капризни въобще, така че нещо бюджетно също ни върши работа. Прочетох първата страница, но не видях да са споделени хотели. Ако съм пропуснала, моля да ме извините. Ще се радвам да ми помогнете, че малко неподготвени тръгваме, но така се случи. Благодаря на отзовалите се!
Виж целия пост
# 308
https://www.sabanacikgozhotel.com/en/
В този хотел бяхме отседнали. Средна хубост е, но е на самият център на града. Пред него има платен паркинг.
Виж целия пост
# 309
Acr palas, доволна съм. Има и паркинг.
Виж целия пост
# 310
Здравейте дами. Утре за пръв път ще посетим Одрин и ви моля за препоръка за хотел по възможност близо до центъра, че сме неориентирани. Не сме капризни въобще, така че нещо бюджетно също ни върши работа. Прочетох първата страница, но не видях да са споделени хотели. Ако съм пропуснала, моля да ме извините. Ще се радвам да ми помогнете, че малко неподготвени тръгваме, но така се случи. Благодаря на отзовалите се!

Зад МОЛ Ераста има хотел с паркинг Едирне палас май беше. Срещу Марги аутлет също има. Прегледайте картата на Одрин и си изберете.
Виж целия пост
# 311
Едирне палас не е зад Ераста, делят ги почти 4 км, друг беше хотелът там, но и аз не се сещам името в момента.
Виж целия пост
# 312
Дуван е хотелът.
Виж целия пост
# 313
Здравейте, пътешественици!
 
Здравей. Моля за магазина от който купихте якето в Лозенград. И маслото от БИМ e 165 liri за кг, синя опаковка. Кое сте гледали за 200лири или 20 лв.
Виж целия пост
# 314
Едирне палас не е зад Ераста, делят ги почти 4 км, друг беше хотелът там, но и аз не се сещам името в момента.
Хотелът зад Ераста е Плаза хотел Едирне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия