Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 81

  • 45 942
  • 737
# 225
Бар-плот в средата на кухнята за мен е без смисъл.Отделно не знаем останалата площ.
Аз имам бар-плот на ниво на плота на кухнята, разделящ една час от кухнята, но 1- служи за разделител между кухнята и останалите части на помещението, 2- служи за работен плот, че нямам, 3-останалите щкафове след него са само за съхранение на рядко ползвани сервизи, които пък остават към трапезарната част , така че
ми е удобно да са там.
Виж целия пост
# 226
Здравейте! Има ли някакво “правило” да не се слага готварска печка до хладилник (вградени)? Би ли пречила топлината от печката на хладилника или това са си мои измислици? (надявам се да е така, защото мястото позволява да се сложат точно по този начин и ми харесва визуално) Grinning
Виж целия пост
# 227
Няма, моите години наред са така в три кухни вече. 2 от фурните имат и пиролиза.
Виж целия пост
# 228
И моите са така вече 14г.
Виж целия пост
# 229
От производител знам, че фурните с пиролиза са с много добра изолация. За това и нямат проблем до хладилен възел
Виж целия пост
# 230
Здравейте! Има ли някакво “правило” да не се слага готварска печка до хладилник (вградени)? Би ли пречила топлината от печката на хладилника или това са си мои измислици? (надявам се да е така, защото мястото позволява да се сложат точно по този начин и ми харесва визуално) Grinning

Знам за такова правило при нормалните, за да не се "товари" хладилника от топлината. Казвате има изолация, но като отваряте фурната няма изолация за топлината, която излиза. Wink
Виж целия пост
# 231
Е то колко топлина излиза като се отвори тази фурна?На почти всички мои познати фурните са до хладилници, във всякакви варианти( вградени и не), пък с десетилетия са си с едни и същи уреди.
Виж целия пост
# 232
Е, всеки сам си е решил какво да прави. Въпросът беше дали има такова правило. По-скоро е препоръка за да не се товари хладилникът и да харчи по-малко ток. И това беше за едновремешните уреди.
Виж целия пост
# 233
Здравейте, искам да затворя откритите рафтове на този шкаф със стъклени вратички, в тъмен цвят. Колебая се дали да са само от стъкло или с рамка някаква. Ако са с рамка - дали да е от всички страни или само вертикално/хоризонтално. Ще съм благодарна за мнението ви. Също има ли някаква особеност, която трябва да се съобрази, предвид че ще се слагат допълнително - по отношение на пантите най вече.
Виж целия пост
# 234
Опитвам се да намеря тъмнозелен балатум (поне 2.5мм), да подменя част от стария пред вратата ми (2-3кв.м), но удрям на камък. Какви лайсни трябва да се вземат или тези за лам. паркет са подходящи?

ПП: кой е най-евтиния вариант (по-скоро с естетичен ефект) за подпрозоречен перваз, вътрешен)
Виж целия пост
# 235
Здравейте, искам да затворя откритите рафтове на този шкаф със стъклени вратички, в тъмен цвят. Колебая се дали да са само от стъкло или с рамка някаква.
Само стъкло, иначе става старомодно.
Виж целия пост
# 236
Здравейте, искам да затворя откритите рафтове на този шкаф със стъклени вратички, в тъмен цвят. Колебая се дали да са само от стъкло или с рамка някаква.
Само стъкло, иначе става старомодно.

Комбинация с МДФ с бял лак също не стои зле. Или някакъв друг пасващ светъл цвят. Такива вратички можеш да си поръчаш на всеки мебелист.

Виж целия пост
# 237
Тъмно стъкло с тъмна рамка:
Виж целия пост
# 238
Въпрос за дограма - къде мога да "видя" повече цветови гами.
/алуминиева или ПВЦ/ Производител, вносител.....  Интересуват ме дървесни мотиви и такива в гама бежово-капучино. Примерно:
Виж целия пост
# 239
Здравейте , някой да живее в панелка и да има от старите вградени гардероби в коридора ? Имам дрешник и искам да си направя такъв гардероб без дъно и гръб и пералнята да вкарам там и зимни якета и всякакви боклуци. Но  не знам какви материали ми трябват , затова ако някой има такъв гардероб ще помоля за снимки Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия