Любители на кучета - 134

  • 35 247
  • 762
# 540
Готвя пилешки фенери, или комплекти за супа - вътре има шийки и крилца, с ориз, булгур, елда, кус кус и ги давам цели. Те нямат кой знае какви кокали. Само от крилата махам. Ако кучето е дребно, може да се обезкостят. Хляб и картофи не давам. Не са особено полезни. Кайма - трябва да дъвче, да развива челюсти, а там за дъвчене няма.
Само от нашата храна ако е останало - кюфте, чушки пълнени, но това е рядко.
Риба също сварена, даже дребна с кости е много полезна.
Зеленчуци добавям зимата или в готвеното - морков, тиквичка, чушка. Лятото сурови, плюс ябълка, банан и каквито сезонни плодове има, без цитруси.
Съотношение - 50% протеини - месо, останалото поравно зърнени и зеленчуци.
Не ги спазвам стриктно, но горе-долу.
Също препоръчвам зооплюс за сайт.
Комплектите с фенери ги има на Метро, и всички вериги магазини. Има и само фенери.
Виж целия пост
# 541
Здравейте. Ще ми препоръчате ли онлайн магазин от който да поръчам неща за кучето? В нашия град има само два зоомагазина и нещата ми се видяха доста скъпи. Да му взема аксесоари, купички, четка за ресане и други неща. Най-обикновената каишка беше 45лв.
Също да попитам миете ли зъбите на кучетата и ако да с какво и как? За първи път чувам че се мият зъбите на куче 😁
И за храненето да попитам. Какво мога да му готвя? Хляб, ориз, картофи, месо, кайма. Зеленчуци какви мога да му давам. Знам, че готвеното за тях трябва да е без мазнина и подправки. Кокали съвсем никакви ли не трябва да ядат?
Извинявам се, но имам доста въпроси.🙂 Ще попитам и ветеринаря другия път
zwezdi4ka14, кокали никакви най-добре. Най-опасни са пилешките тръбни (краката), чупят се на игли.
Всичко поръчвам от Петмол. Има безплатна доставка над определена сума, като взема храна за месеца и я минавам многократно. Каишки, обаче не съм харесвала там.
Виж целия пост
# 542
Има в България, но не е в задължителния календар. Слага се веднъж годишно - сега на пролет или на есен, ако правилно си спомням. Пръска се в носа. Не кои знае какво сериозно решение за обмисляне. Питай ветеринаря.


Благодаря за информацията! Не обмислям ваксината за кучешка кашлица, задължително ще получи такава след като узнах за нея. Чудя се дали да слагаме против Ковид и HPV.

Здравейте. Ще ми препоръчате ли онлайн магазин от който да поръчам неща за кучето? В нашия град има само два зоомагазина и нещата ми се видяха доста скъпи. Да му взема аксесоари, купички, четка за ресане и други неща. Най-обикновената каишка беше 45лв.
Също да попитам миете ли зъбите на кучетата и ако да с какво и как? За първи път чувам че се мият зъбите на куче 😁
И за храненето да попитам. Какво мога да му готвя? Хляб, ориз, картофи, месо, кайма. Зеленчуци какви мога да му давам. Знам, че готвеното за тях трябва да е без мазнина и подправки. Кокали съвсем никакви ли не трябва да ядат?
Извинявам се, но имам доста въпроси.🙂 Ще попитам и ветеринаря другия път

Много е важно кучето ти какво е и на каква възраст.
Зъби се мият, след като се сменят млечните. На опаковките на пастата пише всеки ден, но аз мия два пъти седмично, защото давам моркови, ябълки и магданоз.
Можеш да вариш пилешко месо, сърчица, воденички, да правиш кюфтенца от кайма с яйце на фурна. Хляб не се дава, защото ферментира в стомаха. Ориз и картофи, водата от ориз смесена с месо, картофче. Морков давам и суров, и варен с месо. Ако кучето е бяло, не прекалявай с моркова, почват да оранжевеят, разбрах го по трудния начин. Със суха храна ли храниш? Щом едното хранене ще е готвено, намали дажбата на сухата храна с 35%.
Ако кучето е малко и тепърва ще го обучаваш, не му слагай храната директно. Ползвай сухата храна като наградки в обучението, нека така да си получава дажбата.
Виж целия пост
# 543
Много ви благодаря за отговорите! Кучето е бебе. За сега е на суха храна, защото не знаех какво друго да му давам. Ще обсъдя всичко с ветеринаря на следващата ваксина. Просто това е първото куче, за което ще се грижа основно аз и доста неща са ми неясни. Преди това бяха кучетата на нашите, но се грижих основно за разходките.
Ще се радвам ако ми препоръчате и някоя книга и литература по темата за кучетата.
Това е Роки, на 2 месеца и тежи 4,500кг. Българско овчарско куче.
Виж целия пост
# 544
Много ви благодаря за отговорите! Кучето е бебе. За сега е на суха храна, защото не знаех какво друго да му давам. Ще обсъдя всичко с ветеринаря на следващата ваксина. Просто това е първото куче, за което ще се грижа основно аз и доста неща са ми неясни. Преди това бяха кучетата на нашите, но се грижих основно за разходките.
Ще се радвам ако ми препоръчате и някоя книга и литература по темата за кучетата.
Това е Роки, на 2 месеца и тежи 4,500кг. Българско овчарско куче.


Боже, колко е сладък. Да е жив и здрав Роки.

Щях да пиша с какво храним малтийския 'питбул', ама няма смисъл. Вашето куче няма нищо с общо с нашите две кила и половина Simple Smile
Виж целия пост
# 545
Сега се сещам, че нашийник съм поръчвала от тук - https://roff.bg/?route=account%2Forder%2Finfo&order_id=214 . Съотношение цена-качество според мен си заслужава. Ще смените поне 2-3, докато расте кучето, така че няма смисъл да се изхвърляте, но и трябва все пак да върши работа. По поръчките гледам, че този от Рофф сме го ползвали около половин година. Следващият ни нашийник пак е кожен - на Hunter. Повече от година не е мръднал.
Виж целия пост
# 546
Нашийници и каишки съм купувала основно от алиекспрес. Не взимам евтини, но пък съм доволна. А Саско се опъва доста, голямо магаре е и изпитание за всеки нашийник и каишка.

Днес голямо мърляне падна в реката. Каишката Форесто я направи на нищо - вътре имаше пръст. Как се чисти тази каишка?
Виж целия пост
# 547
Препоръчвам този сайт. Има много добри статии и тренировки.
БОК иска сериозно обучение, че този мил младеж утре ще стане 40 кила характер.
https://doggofriends.com/
Виж целия пост
# 548
И понеже последният пост е мой, ще редактирам, защото не мога да не споделя. Вижда аспержи за пръв път и едновременно с това се прави барбекю на двора. Аспержите го спечелиха пред мръвките. Joy
Макче, като видях Вълчан с аспержите, се сетих за нашата случка Simple Smile Наскоро Буба за пръв път се срещна с авокадо (не консумираме вкъщи) и направо не можах да я позная. Бяхме на гости и забрави деца, кучета, нас дори; само дето не се качи на масата (чуждата!), толкова настояваше да го получи Simple Smile Купихме й, опита го и й хареса много; но както с всичко при нея - внимателно и в минимални дози, че не се знае знае ли се с тоз' стомах проблемен. Четох, че било окей по принцип авокадото.
Виж целия пост
# 549
Вет.лекар ни е забранил авокадо- заради веществото Persin- не е вредно за хора, но за кучета било.Хапваме често авокадо, но не смея да дам на Лори...
Виж целия пост
# 550
Точно така. Авокадото е отровно за кучетата, не се дава в никакъв случай. Има разни рецепти съдържащи авокадо, които и аз съм срещала, но не бих рискувала, особено след като специално ми е обърнато внимание и на мен от специалист.
Виж целия пост
# 551
Работи си. Не ми пречиш.
Виж целия пост
# 552
Работи си. Не ми пречиш.

JoyJoyJoy
Една възглавничка му дайте на това изстрадало кученце...
Виж целия пост
# 553
Имаше, ама му я взех да я подложа под д-то, че не ми е много удобен столът Simple Smile
Виж целия пост
# 554
Авокадото е отровно за папагали, за кучета не е. Не се препоръчва кората и ядката, от месестата част в малки количества нищо няма да им стане. Евентуално заради това, че е по-мазничко, в по-големи количества може да причини стомашни неразположения.

Пак моят пост е последен, та редактирам. Отправяме ви предизвикателство за най-много вода извън купата след водопой. Stuck Out Tongue Winking Eye

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия