Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 79

  • 49 919
  • 749
# 555
Момичета някоя от вас правила ли си е генен тест? Наследствен рак на гърдата и на яйчника – 26 гена
При мен излезе един позитивен ген.
Виж целия пост
# 556
Аз да. BRCA 1 и 2.
Заради майка ми.
 Излезе "отрицателен".
Виж целия пост
# 557
Да, правила съм. Аз съм с BRCA1 мутация. Затова съм се разболяла.
Виж целия пост
# 558
Аз не съм правила. Какво би показало, ако го направя сега?
Виж целия пост
# 559
Аз също съм правила само за BRCA1 и BRCA2. Имам мутация на BRCA1.
Виж целия пост
# 560
Тези, които имате мутация, хормонозависим ли е рака и какъв ви е хер, положителен или отрицателен?
Виж целия пост
# 561
Аз съм BRCA1+ и моя е тройно-негативен.
Статистически погледнато:
BRCA1+ по-често са тройно негативни.
BRCA2+ по-често са Er+ … и едва около 2-6% от раците възникнали от тези мутации са Хер2 позитивни.
Виж целия пост
# 562
Къде ги правите и колко струва?
Виж целия пост
# 563
Къде ги правите и колко струва?
На мен Консулова ми каза да го направя, защото уж бях с тройно негативен.

Тя ми даде ми телефона на доктора от Трансхеликс, за да говорим как да го направя без да ходя до София, само за да ми вземат кръв.

Докато чаках резултата, направих ПЕТ скенер и според този, който го разчете, нещо свети там из оперираната гърда.

Изпратих разчитането на Трансхеликс и заради това, че бях с тройно негативен и разсейки, не платих изследването.

В последствие се оказа, че не е тройно негативен и че нямам разсейки.
Виж целия пост
# 564
Къде ги правите и колко струва?

1200лв в Геника.

Иначе, аз съм с хормонопозитивен. Еr- отрицателен. Но при мен излезе положителен друг ген. Те са общо 26 гена не са само BRCA 1 и 2.

Мен ме ръсят да плащам за всичко. Сега ще си платя и 2300лв за 5 скенера. Здравно осигурена съм, но датите за 5 са ограничени и можело по здравна каса юли месец. Минаха 2 месеца от операцията и трябва да започвам лъчето. А пък 5 скенера трябва да се направи преди това. Абсурдна държава. И за операцията доплати 1500лв. Лекарите все нямат свободни часове с направление и трябва да плащам. Всички генетични тестове си платих сама- от здравната каса нищо не поемат. До сега съм платила на 15к. Да бях отишла да се лекувам в Турция по-добре или някъде другаде.
Виж целия пост
# 565
Ами така е, навсякъде се плаща. За какво се събират осигуровки, не е ясно.
И аз чакам за пет скенер от февруари. Нищо няма да им плащам, да спрат да извиват ръцете на болните хора.
За генетичните изследвания - всичко ли изследват, или само определени неща? И ако излезе нещо положително, какво следва, има ли превенция?
Виж целия пост
# 566
Така е, по правило BRCA1 са тройно негативен, но аз съм от изключенията и съм хормонално зависим. Хер2- отрицателен.
Виж целия пост
# 567
От лабораторията искат ли някой да ви е пратил при тях? Някаква бележка например, нещо като направление? А иначе е ясно, че касата не поема генетични изследвания. То какво ли поема.
Виж целия пост
# 568
Във Варна ставало по бързо с ПЕТ скенера и е нов, са споделяли момичета от темата.
В Турция е повече.
Виж целия пост
# 569
Ама то само в Сити е такова висене. Аз за първи път чакам чак толкова. За следващ път ще си искам направлението и ще се запиша в Онкологията. Там до месец минаваш. В Сити ти извиват ръцете да плащаш за всичко, което то се полага по каса. Не знам как е в Токуда, но май там не е чак такова чудо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия