Рим - 26 тема

  • 52 095
  • 741
# 60
Баш 1 май е ден за стачки. Онази забрана в първият пост, предполагам че идва от някой Великден, който се е падал тогава.
И аз я разбирам като национална стачка на железниците. Би трябвало градския транспорт - метро/автобус да си работят, плюс шатълите.
Виж целия пост
# 61
Посочена е като обща стачката, а за други има посочен конкретен сектор - самолети, ж.п. или местен обществен транспорт. Относно времетраенето има разграничение  - цял ден, а за ж.п.  - от 21 ч. на 30 април до 21 ч. на 1 май?
А за 26 май как я разбирате? Целия транспорт без самолети от 00.00 до 23.59 или ...?
Виж целия пост
# 62
Надявам се да е така, благодаря!
Виж целия пост
# 63
Посочена е като обща стачката, а за други има посочен конкретен сектор - самолети, ж.п. или местен обществен транспорт. Относно времетраенето има разграничение  - цял ден, а за ж.п.  - от 21 ч. на 30 април до 21 ч. на 1 май?
А за 26 май как я разбирате? Целия транспорт без самолети от 00.00 до 23.59 или ...?
ами  преводача превежда като всеобща стачка в публичен и частен сектор ама дали е и транспортна? Изобщо много ми е въпросително на мен  тъй като престоят ми е точно 19 отиване и 26  връщане... Но има тук един въпрос - колко от тези  стачки се осъществяват на 100 процента - да  те ги обявяват , но  после може да има споразумения  и така и да не се осъществи . Това се чудя доколко да се плаша от това че има стачки обявени , не мога  пък въобще да не обърна внимание.
Виж целия пост
# 64
Ние като пътувахме през изминалото лято, следях във фейсбук https://www.facebook.com/wantedinromesince1985.
Актуализираха информацията за предстоящи стачки, ремонти на градския транспорт и др. в Рим.
Виж целия пост
# 65
Когато ние бяхме имаше стачка в деня на прибиране.
Шатълите си вървяха редовно и нямаше проблем.
Остава стигането до гарата. Ако сте далеч, само такси мисля че.
Ние бяхме на 20мин и вървяхме пеша.
Виж целия пост
# 66
Добре де, какви са тия стачки? Тези хора стачкуват на всеки две седмици. 19.май 26 до
29 май това са големи католически празници. Половин Европа има тогава почивни дни. Хората си вземат още 1-2 дена отпуск. Плануват, а в Италия -стачка ... всяка седмица.
Виж целия пост
# 67
Моля, запознатите за мнение, много зле ли е този район? Пише метростанция наблизо.
Открих чудно място и докато се тутках с резервацията ми изписа разпродадено за тези дати Sad Сега съм в изходно положение...
Виж целия пост
# 68
Имам вече самолетни билети и хотел.
Сега натамънявам забележителностите по дни. Голям проблем ми е неделята Sad Къде въобще да ходя в тази безплатна неделя? Хич не държа да е безплатно, но то за нищо няма билети за тогава Sad
Замъкът Сан Анджело дали може на място да се отиде в неделя?
Виж целия пост
# 69
Имам вече самолетни билети и хотел.
Сега натамънявам забележителностите по дни. Голям проблем ми е неделята Sad Къде въобще да ходя в тази безплатна неделя? Хич не държа да е безплатно, но то за нищо няма билети за тогава Sad
Замъкът Сан Анджело дали може на място да се отиде в неделя?

По принцип може, но опашките за мен са безумни. Аз съм ходила два пъти в термите на Каракала в безплатната неделя. Там не е толкова популярен обект и беше спокойно и приятно, а за мен са много впечатляващи. Последният път влязохме и в Капитолийския музей (опашка, но не ужасна, доста много хора вътре, но музеят е задължителен ако обичате музеи) и в Палацо Венеция (дворът му беше най-интересната част за мен, но и бях капнала от умора вече). До него, ако съдя по опашката, май беше безплатен и музеят с картини на Ван Гог, но нямахме време да се редим.
Виж целия пост
# 70
Днес се върнахме от нашето приключение в Рим. Беше страхотно, квартирата ни беше близо до Ватикана, прилична. Видяхме Ватинските музеи, Сикстинската капела, галерия Боргезе, базиликата Св.Петър, както и Колизеума. За всичко бях купила билети предварително. Всичко е огромно, невероятно красиво, величествено и чак нереално, но това което ми отвя главата беше базиликата свети Петър, щях да се разплача като бях там, розовия мрамор на колоните, Пиета.... радвам се че в тоя живот успях да ги видя. Слагам малко снимки, но те не могат да предадат величието:

Виж целия пост
# 71
Здравейте, бихте ли ме ориентирали колко е пешеходното разстояние от Ватиканските музеи до Колизеума.
Виж целия пост
# 72
Здравейте, бихте ли ме ориентирали колко е пешеходното разстояние от Ватиканските музеи до Колизеума.
Според Apple map e 57 мин.
Виж целия пост
# 73
Здравейте, бихте ли ме ориентирали колко е пешеходното разстояние от Ватиканските музеи до Колизеума.
Според Apple map e 57 мин.

И аз така го погледнах, но съдействащо то лице за наемане на апартамента, който ще ползваме, ни каза 10 Мин пеша до спирката на метрото и още 20 Мин с него. Аз по принцип съм за пешеходното ходене и затова питам тук . Апартаментът, който сме наели е то Ватикана и правя маршрути. Мерси!
Виж целия пост
# 74
Ако е след посещение на ватиканските музеи, бих взела транспорт. Ако е сутринта на свежо от апартамента, е приятно и не се усеща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия