ОКТОМВРИйче мъничко в коремчето расте, очакваме пола да се разбере 💓👶💙"

  • 54 171
  • 729
# 495
Паганне,какво стана с твоя преглед вчера? Всичко е наред,нали?
Виж целия пост
# 496
Аз съм 19гс+6. Нали все ви се жалвам, че нямам корем. Ееее за 1 седмица гледайте каква разлика, направо топка стана, а първата снимка е следобедна с вече по-голям корем, а втората е от сега обедна… ! В шок съм ! Предния път бях така чак края на 23гс-24гс .
Иначе на кг не съм качила повече от 800грама. Обаче се притеснявам , защото съм дребна и слаба тоя корем как ще се разширява. Последните 7 дни имам адски болки в гърба и си мисля, че е от растежа на този корем.  Нищо не мога да пия освен парацетамол, мъжа ми ме маже с арника … рева от болки , вечер не спя Sad
Тези дни бях на работа и основно седнала, не усещам бебето, но легна ли и усещам тук таме потупвания.
Момичетата с предни плаценти и повече мазнинки е нормално да не усещат ясно 250грамовите човечета .
Моето миналата седмица беше 260гр, АГ каза че върви по-голям , но е мъж и е втора бременност .
Виж целия пост
# 497
Паганне,какво стана с твоя преглед вчера? Всичко е наред,нали?
Много мило ми стана, че си се сетила за мен. Да, всичко е наред, 363 грама, аз съм 20+2, застанал е много странно и затова не го усещам. Тази поза не била притеснителна, щял да се обърне сам, попитах, дали чрез упражнения мога да му помогна, не е възможно за съжаление, ще се справи сам. Иначе съм качила около 5 килограма, дай Боже да съм добре, мисля да работя до края.
Виж целия пост
# 498
Аз имам питане, на някои може да им изглеждат смешни въпросите ама .. Наистина ли бебето като е момче трябва да тежи повече от момиче? И дали зависи теглото на майката и бащата като са били бебета с това на бебето им? Вчера си говорих с една приятелка и понеже тя чака момче и вече влиза в 7ми месец каза,че тежи малко повече за седмицата в която е, но очаква да се роди по - едро, защото и тя се е родила към 4кг, приятеля и също и съответно ме замисли
Виж целия пост
# 499
Аз съм 19гс+6. Нали все ви се жалвам, че нямам корем. Ееее за 1 седмица гледайте каква разлика, направо топка стана, а първата снимка е следобедна с вече по-голям корем, а втората е от сега обедна… ! В шок съм ! Предния път бях така чак края на 23гс-24гс .
Иначе на кг не съм качила повече от 800грама. Обаче се притеснявам , защото съм дребна и слаба тоя корем как ще се разширява. Последните 7 дни имам адски болки в гърба и си мисля, че е от растежа на този корем.  Нищо не мога да пия освен парацетамол, мъжа ми ме маже с арника … рева от болки , вечер не спя Sad
Тези дни бях на работа и основно седнала, не усещам бебето, но легна ли и усещам тук таме потупвания.
Момичетата с предни плаценти и повече мазнинки е нормално да не усещат ясно 250грамовите човечета .
Моето миналата седмица беше 260гр, АГ каза че върви по-голям , но е мъж и е втора бременност .

И аз съм така, за една седмица се появи този корем... чак ми е трудно да се възприема, защото много бързо стана, не постепенно. Пак не е много голям, вчера на партито на детето майките, които не знаеха се учудиха, решили че съм преяла просто, защото аз по принцип корем нямам Smile
Ние днес сме на работа извънредно, че не можем да сколасаме.
Утре съм на кожен лекар, да видим тази еритема нодозум, че вече ме изнервя... не минава, но кракът ми отича зверски и е ужасно. И е само този крак, който има проблем, другия си стои слаб, този е двоен вечер. Ако съм легнала цял ден няма проблеми, нокато съм на работа, вечер не мога да го гледам. Имам даже съмнение, че ще ме пратят на съдов... ама да се взима някакво решение вече, защото то от 3 месеца чакаме само да се оправи, пък то не иска... Иначе топчетата са доста по-малко и не болят, петна почти няма, но сега това подуване е супер странно и е само около глезена...

Хубав ден ви пожелавам момичета! Слънчев и спокоен!
Виж целия пост
# 500
Паганне,какво стана с твоя преглед вчера? Всичко е наред,нали?
Много мило ми стана, че си се сетила за мен. Да, всичко е наред, 363 грама, аз съм 20+2, застанал е много странно и затова не го усещам. Тази поза не била притеснителна, щял да се обърне сам, попитах, дали чрез упражнения мога да му помогна, не е възможно за съжаление, ще се справи сам. Иначе съм качила около 5 килограма, дай Боже да съм добре, мисля да работя до края.

Еее,как,тук всички ни вълнуват и притесняват едни и същи неща😊
Виж целия пост
# 501
Паола това е много относително.Аз примерно имам 2 сестри- Аз -3.300, средната 2.800, малката 3.200 😁
Братовчедката ми с две момчета-първото 4.500, второто-3.200.
Една приятелка също с момчета - първо-3.600, второ-3.200.
Тей, че ддз.Това всичкото си е генетика и си е заложено от началото.Колкото и да се роди важното е да е живо и здраво.
А и не е хубаво за психиката ти да се сравняваш с други майки или други по-напред или назад 😁
Виж целия пост
# 502
Паола това е много относително.Аз примерно имам 2 сестри- Аз -3.300, средната 2.800, малката 3.200 😁
Братовчедката ми с две момчета-първото 4.500, второто-3.200.
Една приятелка също с момчета - първо-3.600, второ-3.200.
Тей, че ддз.Това всичкото си е генетика и си е заложено от началото.Колкото и да се роди важното е да е живо и здраво.
А и не е хубаво за психиката ти да се сравняваш с други майки или други по-напред или назад 😁


Не бих казала, че се сравнявам с нея, защото то няма и как да го правя. Само мога да черпя опит за по - напред в месеците и мисля, че всяка от нас има приятелка, която е бременна в момента и е по - напред от нея или вече родила и се допитва за някои неща.😊
Виж целия пост
# 503
Паола това е много относително.Аз примерно имам 2 сестри- Аз -3.300, средната 2.800, малката 3.200 😁
Братовчедката ми с две момчета-първото 4.500, второто-3.200.
Една приятелка също с момчета - първо-3.600, второ-3.200.
Тей, че ддз.Това всичкото си е генетика и си е заложено от началото.Колкото и да се роди важното е да е живо и здраво.
А и не е хубаво за психиката ти да се сравняваш с други майки или други по-напред или назад 😁


Не бих казала, че се сравнявам с нея, защото то няма и как да го правя. Само мога да черпя опит за по - напред в месеците и мисля, че всяка от нас има приятелка, която е бременна в момента и е по - напред от нея или вече родила и се допитва за някои неща.😊

Ние сме трима.
Големият ми брат, първо дете е роден 4,200
аз съм средно дете - родена - 3,750
малкият ми брат /10 години по-малък от мен/ е роден 4,300
Всичките - нормално сме родени, братята ми преносени, аз една седмица преди термин.

Дъщеря ми цяла бременност се очакваше да е много малка, все вървеше назад, все изоставаше с растежа.
Да се повторя, че вече съм ви казвала, роди се 10 дни след термин - 3,650 - нормално раждане.

Имам колежка, която роди 3 месеца преди мен момиченце, два дни преди термин - 3,950кг.
Познавам майки с момчета, родени под 3кг. Май няма зависимост между пола и ръста. Единствено знам, че момичетата се раждали по-рано от момчетата и за това може би и килограмите да са повече на момчетата. Но аз пък съм пример за закъсняло момиче, та малко Божа работа...
Виж целия пост
# 504
Паганне,какво стана с твоя преглед вчера? Всичко е наред,нали?
Много мило ми стана, че си се сетила за мен. Да, всичко е наред, 363 грама, аз съм 20+2, застанал е много странно и затова не го усещам. Тази поза не била притеснителна, щял да се обърне сам, попитах, дали чрез упражнения мога да му помогна, не е възможно за съжаление, ще се справи сам. Иначе съм качила около 5 килограма, дай Боже да съм добре, мисля да работя до края.

Не вярно че няма упражнения. Има такива за обръщане на бебето в 9м. и такива за раздвижването му повреме на бременноста ако не е много подвижно.

Това е един от вариантите по 5мин на ден.
Виж целия пост
# 505
А аз да попитам, бръсненето вече долу е като на магия 😁Освен с бикче нещо безболезнено да предложите при козметик или няма такъв вариант?
Виж целия пост
# 506


ей така е положението вече,а дори не сме в трети триместър,но за съжаление и аз нямам по-добри идеи от това😃
Виж целия пост
# 507
Здравейте момичета,има ли тук сред нас някоя с алергия в момента от растящите растения и треви ,акари,домашен прах и т.н .Посетихте ли алерголог и изписа ли ви нещо да пиете,защото при мен е сериозен проблема вече дори очите ми се зачервяват и кихам по 20 пъти един след друг и се чувствам зле..
Виж целия пост
# 508


ей така е положението вече,а дори не сме в трети триместър,но за съжаление и аз нямам по-добри идеи от това😃
Нещо такова ми се получи преди малко ..после с огледалце дооправях 🤣
Преди ходех на козметик или се оправях с епилатора, но от както съм бременна много ме боли и спрях 🤦
Тъкмо мислех да си купувам за РД фотоепилатор, но явно ще е за догодина 😂
Освен бръснене, други идеи нямам аз 🤷

Йоана обърни се към ЛЛ или направо към алерголог.Така или иначе сме ограничени към лекарствата.
Аз преди години имах към полени, но последните няколко не ми се е появявала слава богу...
Виж целия пост
# 509
Предната бременност ми казаха накрая, че бебето ще се роди около 2900 и то взе че се пръкна верно 2930, нооо нямах голям корем и качих само 6 кг. Вървеше през цялото време със седмица напред.
Сега бебето отново върви по-голямо с няколко дни, но АГ каза, че е нормално за втора Б и заради това, че е момче, но както Ви казах корема върви по-голям. Аз съм дребна, мъжа ми също, дъщеря ми за възрастта си също е много финна и всички ми казват , че няма на кого да се метне с повече кг.

Аз имам такива разни алергии, но не толкова силно изразени. Попитай за хомеопатия ?
Моите драми с гърба и спазмите продължават и не мога да спя добре. Сложихме една загряваща лепенка предната вечер и при свалянето й си направих кола маска на гърба... целия участък остана без мъх-косми и се зачерви мястото , та уж ми помогна за 24 часа се чувствах по-добре, ама повече няма да сложа Grinning
Обезкосмяването по друго места не ми е проблем, като достъп, нооо много ми дразни бръсненето на триъгълника и после мажа с крем за подсичане...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия