Правилно решение за раздяла или голяма грешка

  • 8 279
  • 190
# 90
Нормалният мъж ще създаде нормална връзка с нормална жена, а няма да е залепен за майка си цял живот. Съвсем спокойно овдовялата или самотна майка на мъжа да си живее самостоятелно и синът й да я вижда и да й помага.
Виж целия пост
# 91
Откъде да знам, не съм броила. Но и на работа съм ходила, и по курорти сме ходили, и за себе си съм се грижила, и личен живот сме имали. Впрочем да общувам с детето си ме е зареждало, а не ме е изморявало. Освен физическата умора първата една година.
Да бе, повярвах ти... Хайде, да допуснем, че книги и като мома не си чела. Но кажи като отидеш с детето на плажа, можеш ли да го оставиш без надзор за повече от 10 минути? Да поплуваш примерно половин-един час в морето? Или да се зачетеш в някоя интересна книга? Или да отидете до барчето с някой симпатяга?

Много добро допускане Simple Smile Аз да допусна ли, че след детето нито четеш, нито кино гледаш, нито на мъжа си обръщаш внимание, понеже си изтощена?
С детето на плаж сме се разбирали съвсем добре, плували сме заедно, играли сме си и ми е било кеф, а не досада. А идеята да ходя до барчета със симпатяга направо уби вожда Grinning Че аз съм на море именно със симпатяга - съпруга ми.

Все едно, този спор мие  абсурден и повече няма да се връзвам. А детето ми вече е доста над 20, изучено е, работи и живее само. И от него очаквам да има свое семейство, а не да виси до мен.
Виж целия пост
# 92
Последните мнения ме изумява. Ама меко казано. Познавам няколко деца обгрижвани от родителите по начина на Sarah Jio.
От нито едно нищо не излезе. Седят и чакат 65-70 годишни родители да им плащат сметките, да продължават да ги обгрижват. Единият даже чака мама да му намери и работа. Никакво самостоятелно решение.
Това са деца израснали с окови. От майка си. А майката е отровен родител криещ се зад загриженост
Виж целия пост
# 93
А нещо за бащата на детето? Или той в това време държи полата на своята майка.
Тук, доколкото разбирам, дискутираме положението на самотна майка. Каквато съм била и аз, между другото... И не, синът ми не чака аз да му плащам сметките, да го издържам или да му търся работа. Напротив - луда глава е и като си спомня аз какви съм ги вършила на неговите години, тръпки ме побиват. Но нямам право да му се меся...

А всички тези либерастии за "отровните родители" според мен се тиражират само с една цел, също като "новото модерно" (джендъри, третополови, флуидни личности) - да унищожат семейството като основна клетка на обществото. И от там - цялото общество.
Виж целия пост
# 94
Старите кучета - дайте да не храним трола.

Иначе и аз съм изумена. Добре, че имам по повечко синове, да не мога да се чална чак толкова.
Виж целия пост
# 95
Уф, много моля всички 'майки' с несподелена любов към сина час по-скоро да консумират въжделенията си, то е ясно с какви подбуди го отглеждат, да се надяваме и синът да спре да тормози външни на двойката лица.
Противна психопатска история.
Виж целия пост
# 96
Сарай Джо, скъпа, на мен не ми бери грижата има ли кой да ме заплоди, и как точно ще си отгедам децата. Това, че някои женици нямате капацитет за нищо друго, освен да слугувате на мъже и деца, че и това ви идва свръхтежко, си е ваш проблем.
За сведение - голямото ми дете вече е прието докторантура, в чужд университет, фармация, малкото тепърва ще избира между елитните софийски училища, като двете ми деца не са ми попречили да се върна на работа след първата година майчинство и да имам кариера в големи международни фирми. И двете ми деца, смея да твърдя, са добре възпитани, самостоятелни и разумни.
Въпрос на капацитет, възможности и желание.
И да добавя - без лишения, само като студентка съм се лишавала от разни глезотии, около 95-97 година, голямата криза. Всичко останало сме постигнали сами с мъжът ми, само с много работа, може би защото никой не ни е предложил наготово етаж от къща на село, да пъшкаме и охкаме колко е скъп тока и памперсите, докато плетем терлици, пием бира и клюкарстваме с комшиите, и обгрижваме децата, вместо да ги пратим на екскурзия в чужбина или курс, или спорт...
Виж целия пост
# 97
Сара Джо,  по този начин, по който си описала, детето се отглежда само в ранните години, какви 20 си турила там. Сигурно ти е било трудно като сам родител, затова и е добре да може да се разчита на други хора, като няма мъж, баби, дядовци, лели и прочие. В училищна възраст никое дете няма нужда от толкова безумен контакт с майка си, той само вреди. Напротив, трябва да се откъсне, да се разбунтува дори, да потърси свой път.
Ненормални са тези неща, които си писала, самотник ли ще отглеждаш, който да не може да те прежали като се гътнеш по естествен път. Животът върви напред,  тая обич децата я дължат на своите деца, а не да са вкопчени в родителите си. Виждала съм какнви поражения нанася върху психиката такава прекомерна близост с майката (не с бащата). Това е осакатяване и ннещастие.
Като си толкова традиционна, то и в светите книги е казано, ще оставиш майка си и баща си и ще се прилепиш към жена си

Бъзикаш ни, нали? Признай си, че ни пързаляш, че е  плашещо.
    Виж целия пост
    # 98
    ..............., и обгрижваме децата, вместо да ги пратим на екскурзия в чужбина или курс, или спорт...
    Аз искам да обсъдим това изречение.  Защо в българското обшество за средната класа се счита задължително детето да ходи на курс и спорт и екскурзии в чужбина?
    Виж целия пост
    # 99
    За да не се окаже мишка. При вас надали ще се окажат, де, но аз съм от малък град и като студентка като застанах до наборите от голям - не, че бяха по-умни, но достъпът до повече културен, образователен и спортен ресурс определено си личеше.
    Виж целия пост
    # 100
    ..............., и обгрижваме децата, вместо да ги пратим на екскурзия в чужбина или курс, или спорт...
    Аз искам да обсъдим това изречение.  Защо в българското обшество за средната класа се счита задължително детето да ходи на курс и спорт и екскурзии в чужбина?

    Защото обогатяват и развиват, а задължение на родителите е да работят за развитието на детето си. Спортът развива и физически качества, и морално-волеви такива, и умения за стратегия, тактика, планиране, дисциплина...
    Езикът днес е 100% нужен и отваря врати, а екскурзиите обогатяват светоусещането, носят обща култура, провокират интерес към света.
    Никога не беше ми хрумвало да разсъждавам за ползата от тези неща...
    Виж целия пост
    # 101
    Да пътуваш в чужбина и по възможност от ранна възраст е голям плюс.
    За спорт не мога да кажа - в крайна сметка зависи от интересите на детето. Не съм ЗА бутането насила детето да тренира нещо, което не харесва и в което очевидно не се справя добре.
    За курс по език или друго, което се учи така или иначе в училище - много зависи от училището, преподавателите и обучението. Ако са кадърни, а детето - умно и амбициозно, не виждам проблем да получи знанията си в училище. Все пак зависи за какво се бори детето и нивото и материята в училище.
    Виж целия пост
    # 102
    Е на мен ми хрумва. Познавам много отблизо семейство с деца на възрастта на моите, с подобна социална среда, доходи приблизително като нашите, бе средна класа. Децата са две, да не речете че са повече. Децата не ходят на нищо извън училище. Говорила съм с родителите - не считат, че това е нужно. Например език - колкото се научи в училище. Няма организиран спорт.

    Знаете, че моите ходят, аз си говоря. Но почвам да се чудя, дали тези хора нямат също право. Децата всичките са доста големи, не виждам техните да са нещо социално неразвити. Е, моите карат ски по-добре,  това ясно. Но и другите деца са научили английски до В2 в училище, учат и втори чужд език в училище.
    Виж целия пост
    # 103
    ..............., и обгрижваме децата, вместо да ги пратим на екскурзия в чужбина или курс, или спорт...
    Аз искам да обсъдим това изречение.  Защо в българското обшество за средната класа се счита задължително детето да ходи на курс и спорт и екскурзии в чужбина?

    Не е задължително, но е хубаво стига да има възможност.  Какво лошо би имало от курс, спорт и екскурзия, все добри неща.
    Виж целия пост
    # 104
    Език може да се научи достатъчно добре само в училище. Аз например започнах изучаването на английски език в първи клас и така до края на гимназията. Не съм ходила на нито 1 частен урок. Нямам сертификати, но в работата го ползвам постоянно от години (не само писане на мейли, а говорене постоянно, включително с преки шефове чужденци).
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия