КГБ = Клуб на Готините Баби - 213

  • 42 715
  • 736
# 345
Прочетах ви, но съм толкова уморена и ме боли главата, че няма да правя разбор.
Фло, това да си изкарам добре в Кюстендил е подобно на изкарването на Ениса при добитъците.
Трябва да поема едно дружество, които си е ........да не споменавам подробности, че не знам кой ни чете, но е нещо подобно на случката на Ениса.
Казала съм си мнението, дано да мзе послушат, че да се случат нещата както трябва. Много се уморих, но по пътя успях от един разсадник да си купя мушката и сакъзчета и някакви сруги китки, както и хубав и кичест дафинов лист.
После по пътя от разни сергии купих домати, краставици, ягоди и др. разни неща. Казват, че са от български производители-дано. Поне доматите бяха много вкусни.
Купих и разсад за чушки и сега дилемата ми е къде да ги садя.
Нещо ми е изяло всички до есна салатки, които са насадени навън. Та нямам много място в оранжерията,  а и не съм сигурна може ли там до доматите да насадя чушки. Няма ли да си пречат. Борянка, дай съвет, моля.
Виж целия пост
# 346
Пипи,смело засаждай чушките в оранжерията .
От много години отглеждаме там .
Даже стават по-хубави и от външните .
Съжителстват с доматите.Това от практика,а как е на теория даже и не ме интересува😉😀
Изчакай и Борянчица за мнение,ако искаш .
Виж целия пост
# 347
Избуяват в оранжерия. От топлината. Което не е проблемът ,няма завръз толкова. Два пъти сложихме, от края , става добре като  навием найлона, нашата е правена, странично навиваме ,вратите отваряме като стане горещо.
 Няма причина да не станат, да си пречат.
Но предпочитам доматите в нея, на пипера не влияе толкова  климата, дъждовете, болестите да е навън.
 Днес заваля и тук, бях се зазяпала и не видях началото , то все препръсква тези дни, но не вали. Та в силния  дъжд завивах пипера ,той  си има найлон все още. Не искам да го вали, полят  е, а и тези ранни дъждове  не ми харесват ,може да си въобразявам, но  и копър е  изсъхвал , не само домати да се сгърчат   и заболеят.
 И други си казват ,че домат навън не става, а ма пак опитвам. Черитата са навън и  няколко други разни.

Пипи ,зависи дали имаш място,
Виж целия пост
# 348
Две блондинки пътували с кола в Германия. Наближили някакво градче и видели на табелата, че то се казва Мансхаузенфелдерланд.
- Олеле! – казала едната. – Това име никога няма да мога да го прочета.
- И аз! – казала другата.
– Ами ще трябва, ще питаме хората на място.
В града спрели пред една закусвалня, влезли вътре и попитали продавачката:
- Извинявайте, може ли да ни кажете бавно, ама много бавно, къде точно се намираме?
Тогава продавачката казала:
- В Маааак Доооонаааалдс.

Блондинка се оплаква на приятелката си:
- Повече няма да стъпя в този сервиз, дето ми го препоръча!
- Що, Муцка?
- Ми щото аз го питам за реното, а оня селяндур взел да ми разправя, че тампонът ми бил за смяна!

По време на семеен скандал:
- И ако искаш да знаеш, Иване, човек вижда това, което иска да вижда.
- Глупости! Аз що тогава те виждам бе, Миме!...

- Муцка, виж намерих десет лава...
- Я, дай да видя!
- Защо ги скъса, бе Муцка?!
- Защото са фалшиви, Муци! Къде си виждала десет лева с две нули?

В училището на Иванчо сексолог изнася лекция за любовта между жената и мъжа. Силно впечатлен Иванчо се прибира в къщи и още от вратата пита баща си :
- Тате, как ще разбера че съм срещнал подходящата жена?
- Тя ще ти каже сине. - успокоява го бащата.

Директорката на девическо училище помолила свой приятел, който бил писател, да поговори с ученичките за секса. След дълго увещаване той се съгласил, но го било срам да каже на жена си. Затова й казал, че ще говори за ветроходството и написал съответния текст в дневника си за деня. Един ден след беседата директорката срещнала съпругата на улицата. - Мъжът ти беше чудесен вчера. Моите момичета научиха много от него..
- Странно - отвърнала жената. - Той е опитвал само два пъти. Първия път му стана лошо, а втория си изгуби шапката.

В кварталната кръчма са се събрали тайфа пенсионери. Кире разказва:
- Още си спомням когато за първи път се съблякох пред жена. Тя се развика, а мен ме изгониха от автобуса.

Мичето се обадила от родилния дом на мъжа си за да му съобщи, че е родила тризнаци. Недочувайки какво точно казва мъжът и, тя ги кръстила Ебас, Имай, и Ката.
Виж целия пост
# 349
Кафе може и да няма, но затова пък в къщичката ни е смешно и весело, благодарение на ТАНУ. В това мрачно време имахме нужда от това, за повишаване на настроението. Браво, момиче! Hug
Днес мислех да карам коня да му оправят светлините, че стоповете светят непрекъснато, без да натискам спирачка. Отложих го за утре. ПиснА ми от задачи. В понеделник - при застрахователя, да платя Гражданската и Каското.
ЕНИСА, Честит празник на малкото ти момче, е и на пИятеля де. Нека рожденикът ви да е здрав, да има късмет и успехи, да ви доведе снаха, та да те уравновесяват тебе двете снахички. Stuck Out Tongue Winking Eye
ПИПИЛОТА, желая ти сили в битките. Вярвам, че и ти, както и ЕНИСА ще се справите!
ТАНИТКА, твоя случай с лепенката като оная приказка - пенило се, не пенило, ке се Яде!
МЕРИАН, присъединявам се към пожеланията всичко да върви към добро у вас.
МАМСИ, как е сладката Емили? Дано всичко да е отзвучало и пак да сте си дружинка.
Наближава време за обяд. Нещо не ми се получава свалянето на килограми. Вече две седмици кантарът си показва едно и също. Сърдита съм му.
Виж целия пост
# 350
Привет на всички.
ФЛО, Еми е добре. Явно е било нещо моментно. Обаче! Бабата на Еми е зле Grin Вчера след прегледа при ортопед се оказа, че имам скъсан менискус на десния крак. Каза, че е сигурен на 90%. Даде ми още една камара хапове, мазила и упражнения и ще се чуем след 3-4 седмици, за да прецени как да продължим. Вероятността да мине от самосебе си е нищожна и следващата стъпка е операция. Ще трябва да взема поне още едно мнение, но засега това е положението. Болката си продължава, намалява, засилва се, но не спира. Оплаках се!
Навън е мрачно, но пък слушах прогнозата - почивниците май ще са слънчеви. А дано!
Хубав ден и се пазете!
Виж целия пост
# 351
Привет от мен!
  Прочетох каквото сте написали.
  Двете ,които борите вятърните мелници-дано успеете! Две птички пролет правят ли? Но, да не ви обезкуражавам.Все от някъде/и от някого/трябва да се започне.
   Градинарки,за вас стига дъжд и повече слънце.И на мен ми омръзна вече лошото време.Четох прогноза и за юни ще е нестабилно.
   Танита,разсмя ме.Винаги ме развеселяваш.Да споделиш как минаха процедурите с лепенките!
   Аз бързах да свърша предсрочно възложените задачи,но ме затрупаха с още работа.Хубавото е,че така нямам време да мисля много-много и да се ядосвам излишно.Това ми е терапията от години.Е,имам и сладости-внуците ми звънят,да ме информират за оценките и ми топлят душата с всяка шестица/и единица/

  Момичета,имам нова приятелка във ФБ,но не си спомням да съм я приемала някога.Гледам,че е приятелка на много от вас,което ме накара да заподозра,че е само "преоблечена" Който желае,нека ме осведоми на лични!Моля!
Виж целия пост
# 352

 Нямало кафе , ето още едно от аристократичните ми.
 Малко превалява за сутрешно , но за следобедно ще мине.
 Мамси ,хващайте се със сина ми и дружно под ножа ,стига се мъчихте с менискуси.
 Мисля че  не е проблем на дружките нередните неща и да не пиша откровени кражби, държавата си траеше и  подкрепяше сякаш, сега под натиск решила да прекъсне веригата ,дано. Но с тяхната работа се допират до това  и  образува нерви. Не всеки е от другата страна на закона да се радва как се леят пари. За кравите - някои  ги пишат в голяма черда , а  са далеч , само на книга са , за парите  , че май  над 20 нещо дават друго. Не искам да знам , брат ми   дрънка понякога. Аз имах една -две , с телета или без и ми стигаха , спомних си ги с милост, все ме питаха в чаршафи ли спят,  ами научихме ги да не цапат. И висят до тях да му се не види. Бяха ме съкратили за 10 месеца и дойде директорката , аз излизам от обора , какво съм правела там. Върна ме на работа.

 Дразни  ,дори да не е твоя работа , пък как ще саботират програмите,  не ми се мисли колко врем  и нерви ще са нататък.
Виж целия пост
# 353
Привет, момичета! Днеска съм го писала дъждовен - и наистина е такъв ! Отвратително студено, а на днешния ден преди 35 години, по-точно през нощта, тръгнах да раждам с къси чорапки и по рокличка. По това време вече си бях свършила работата - 4200 гр. и 56 см. Само за името се колебаех и в стаята, където лежахме  10 родилки се проведе гласуване -  балотаж между Калоян и Боян. 7/3 гласа за Боян и това остана. Аз съм си луда отдавна, не е отсега. След малко чакам ММ да ме вземе и отиваме на пазар. При нас откриха фирмен магазин на Бузмов, Русе. Само там пазарувам месо, малко зеленчук от пазара, тоЛта задължително и подарък за другия "рожденник ". Не съм доволна от вас момичета. Обещахте да намерите подходящата мома, времето си тече, предложения от вас - никакви. Приемете градивната критика и се стегнете. Не забравяйте, че има и бонус - харизвам го с Хондата. А иначе благодаря за пожеланията, дай Боже да се сбъднат. Сега, ако е спряло да "дъжди " според пИятеля, хуквам към пазара за зеленчук. Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 354
ЕНИСА, да ти е живо и здраво момчето. Много успехи и късмет му пожелавам. Да те обзаведе скоро със снахичка Simple Smile
Наздраве за негово и ваше здраве!
Виж целия пост
# 355
Здравейте, вземам си от кафето на Борянка, че ми се спи.
Тану, благодаря за вицовете, жалко, че не ги помня.
Фло, тоз автомобил голямо гайле, айде да свършва вече!
Мамси - щом е такава работата моето хапче няма да помогне, слушай доктора.
Танита - а като сваляте лепенките черни ли са? Гледала съм реклама и са такива на сутринта.
Ениса - честит празник, да ти е честит сина и да се гордееш с него! Да си изкарате хубаво напук на лошото време! Birthday
Виж целия пост
# 356
Няма нищо по-хубаво от лошото време викат.
 Да  е прекрасен празник, да е вкусна тортата  и да спре да дъжди.
Виж целия пост
# 357
Не мога да пропусна артистичното кафе на Борянчица.
Ще го пия като следобедно😀

Ениса,да ти здраво момчето,да му се сбъдват мечтите!🍀🍀🎈🎈🎂🥃🥃

Когато бях на работа от там имахме по пет дни за рехабилитация в базите ни.
Една от процедурите е детокс,но не с лепенки,а потапяш краката н една ваничка и стоиш определено време .При мен все чиста водата беше,на май и на другите така😀

При нас облачно и ветровито .Едното пране го прибрах,а сега се надявам и второто да се извее без дъжд .
Разваля ми розите тоя скапан дъжд,които тази година нещо не ми харесват.Цъфтят вече,но не като друга година.Много измръзнали имаше,а уж топла зима .
Ще се радваме на това,което разцъфти.

Яжке,имах една позната,която казваше,ако по-бързо си свършиш работата веднага ще ти дадат друга 😀🤭😉

И аз купувам месо от две фирми,уж производители.
На едната сме и харесали бекона .
На скара става пИрфектен😀
Те са местни фирми.

Така,ставам да редя масата за поредния късен обяд.


Нацъфтял градински чай - салвия
Виж целия пост
# 358
Привет, привет мандами Heart Eyes
Затъжих се за вас, ама нещо ме затиснаха разни планувани и непланувани нещица.
Ениса, да ти е живо и здраво момчето, да срещне момиче с добро сърце, а вие с либето да сте дълги години до тях да им се радвате! За Бозмов, аз лично се въздържам оттам да пазарувам. Пазарувам месо предимно от трънжорна-свинекомплекс  - Гоямо Враново и  Боримес.
Мериан, изпращам ти добри мисли и дано тревогата и притеснението ти се окажат напразни Heart
Борянка, тенкю за аристократичното кафе, тъкмо пийвам в момента Blush
Яжка е отметнала задачите и сигурно вече шапка на тояга Stuck Out Tongue Winking Eye   Знам аз защо си бързала да ги отметнеш - да има повече време за разговори с внуците, кажи ми сега познах ли Blush
Мамси, прегръдка от мен и дано всичко се развие по най-благоприятния за теб начин Heart
Фло, а сопри се бре жено Stuck Out Tongue Winking Eye Мале много задачки, много нещо, неуморна си! Знам, че си оправна и бързо действаш, ама давай си и почивчица  Kissing Heart
Тану, тенкю, вицовете са трепач, прочетох ги на колежките Blush
Пипи, успех на "бойното" поле, както и на Ениса де. Така си е, това което правите си е бойно поле, затова внимавайте и се пазете Kissing Heart
Таника, какви са тези пластири. Сподели после по подбробно, ако имаш възможност.
Оппааа, Габката, привет привет, изпревари ме Simple Smile Да ти кажа и моите рози тази година нещо не ми харесват, ама никак. При нас е студено още и не са цъфнали, за сега само пъпки, от дъждовете явно им кафеният листата. Не на всички но има. Преди седмица две имаше нещо като мушички или въшки не знам от ония гадните, напръсках  ги с препарат против мухи и за сега няма проблем.
Хайде време е да си доработя. На всички хубав остатък от деня и чаф  Heart Eyes
Виж целия пост
# 359
Ето съм и аз!
                Не,че има какво да кажа,но поне да се обадя! Навън или вали,или пропръсква ,но все е мокро.Омръзна ми вече! И до магазина не ми се ходи та спретнах набързо един хляб.Жълтата торта ще чака бадемите. Yum
                Ениса,жив и здрав да е младежът, за снахата не го мисли.Сам ще си намери като му дойде времето.
                Борянке, тенкю баби за аристократичното кафе.
                Танитка, ползвала съм такива пластири,но не точно тези,които масово се предлагат.При мен ефект има,както и при ММ.Имах подуване и болки в глезените и след като ги ползвах всичко изчезна.Сега си имам резерви и когато нещо се обади се сещам за тях.
               Мамси, не знам дали ще се размине без операция.Големият зет се мъчи доста време с какво ли не и пак стигна до опертивно лечение.
               Около 20-22 ще ми трябва малко стискане на палци.За добро е .Не е нещо неприятно,но вълненията са големи.Еле,па Я!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия