ДЕКЕМВРИйки в кабинети ще нахлуят, силни сърчица да чуят - ТЕМА 2 (2023)

  • 42 490
  • 741
# 225
elface, радвам се, че прегледът ти е минал успешно! Аз сутринта се заблудих, че ти е утре, тъй като не видях, че коментарът ти е от вчера вечерта. В петък не е ли рано за сърчице, че каза, че си 6 г.с. + или сега на прегледа се оказа, че си по-напред?

За кръвната група, аз си я знам отдавна, че съм дарявала кръв, В+ e, така че няма да имам проблеми.
Аз още не съм се замисляла за ФМ и БХС, че го карам ден за ден, мисълта в момента ми е само да чуем сърчице утре на прегледа. Иначе знаете ли дали се покриват по допълнителните здравоосигурителни фондове?
Виж целия пост
# 226
Привет и от мен, момичета Simple Smile

Аз пък да измърнкам, че при мен симптомите всеки ден стават по-зле, най-вече гаденето. Четох, че 9-та и 10-та седмица са най-гадни, а аз сега съм 8 + 4 г.с. Та - явно най-злето тепърва предстои. Scream
Иначе си записах час за БХС и реших според резултата там дали да правя генетичен пренатален тест. Сега съм в голяма чуденка след 12-та седмица къде да продължа да се следя. Засега май към Токуда клоня, но има още месец да решавам. Софийските мами, накъде сте се насочили? Simple Smile


За БХС трябва ли да имаме предварително запазен час? Не е ли само за Феталната морфология, а БХС просто да отидем и да дадем кръв или аз нещо се обърках Sweat Smile

Феталната е отделно, в някои болници взимат и кръв за БХС, примерно в Щерев и не я пращат в МД. ЗА кръв в МД не се запазва час
Виж целия пост
# 227
Да, аз в Щерев си записах час за ранна ФМ и ми казаха предния ден да ида за кръв за БХС 🤔

Привет и от мен, момичета Simple Smile

Аз пък да измърнкам, че при мен симптомите всеки ден стават по-зле, най-вече гаденето. Четох, че 9-та и 10-та седмица са най-гадни, а аз сега съм 8 + 4 г.с. Та - явно най-злето тепърва предстои. Scream
Иначе си записах час за БХС и реших според резултата там дали да правя генетичен пренатален тест. Сега съм в голяма чуденка след 12-та седмица къде да продължа да се следя. Засега май към Токуда клоня, но има още месец да решавам. Софийските мами, накъде сте се насочили? Simple Smile


За БХС трябва ли да имаме предварително запазен час? Не е ли само за Феталната морфология, а БХС просто да отидем и да дадем кръв или аз нещо се обърках Sweat Smile

Феталната е отделно, в някои болници взимат и кръв за БХС, примерно в Щерев и не я пращат в МД. ЗА кръв в МД не се запазва час
Виж целия пост
# 228
#Fayona, не зная дали е рано. На ехографската снимка пише 5,3 см. Май това е големината на сакчето и отговаря на 6 г. с. Не съм сигурна. 🫣 Не питах допълнително.
Виж целия пост
# 229
Привет и от мен, момичета Simple Smile

Аз пък да измърнкам, че при мен симптомите всеки ден стават по-зле, най-вече гаденето. Четох, че 9-та и 10-та седмица са най-гадни, а аз сега съм 8 + 4 г.с. Та - явно най-злето тепърва предстои. Scream
Иначе си записах час за БХС и реших според резултата там дали да правя генетичен пренатален тест. Сега съм в голяма чуденка след 12-та седмица къде да продължа да се следя. Засега май към Токуда клоня, но има още месец да решавам. Софийските мами, накъде сте се насочили? Simple Smile


За БХС трябва ли да имаме предварително запазен час? Не е ли само за Феталната морфология, а БХС просто да отидем и да дадем кръв или аз нещо се обърках Sweat Smile

Феталната е отделно, в някои болници взимат и кръв за БХС, примерно в Щерев и не я пращат в МД. ЗА кръв в МД не се запазва час


Важи ли и за Майчин дом Варна ?
Виж целия пост
# 230
elface, 5.3 см е доста голямо за 6 г.с., така че явно си имала ранна овулация и наистина си по-напред.. Стискам ти палци за силно сърчице в петък! Heartbeat
Виж целия пост
# 231
Майчин дом Варна не е ли частна болница?
Виж целия пост
# 232
При доктора при който ще ходя аз бхс и фетална правят на едно място . Взимат кръв и те преглеждат- 160 лв е .

Иначе моята кръвна група е 0 отрицателна. До колкото разбрах при първа бременност няма проблем ,ако майката е с отрицателен , а бащата с положителен , важното е след раждането да се постави ваксина , за да няма проблем при следваща бременност. Иначе сам по себе си отрицателен фактор не мисля ,че може да навреди .
Виж целия пост
# 233
Ихааа, 110 лв само за БХС? Joy В такъв случай колко е цената само на Феталната при тях?

Феталната е 160, а за БХС е безумно толкова пари, тя затова ми обясни по-раничко сутринта при тях на ФМ и после директно в майчин защото до 14:00 взимали кръв.

За кръвните групи и аз и таткото сме А+ така че сме окей в това отношение мисля
Виж целия пост
# 234
Аз днес съм в паника, понеже изследванията ми ме притесниха. Имам записан онлайн час за хематолог, отделно и за д-р Тончев другата седмица. Ще прикача снимка на резултати. А иначе сега звънях за час за доц. Чавеева и за май месец всичко е заето. Ако може да ми препоръчате някой добър лекар по фетална морфология ще съм Ви много благодарна.
Виж целия пост
# 235
Mia, случайно да пиеш нещо с Вит. К в него (или пък да ядеш продукти, богати на К)? APPT-то дори по-скоро клони към по-разредена кръв, вместо сгъстена, а фибриногена изглежда в рамките за триместъра. Д-димера също изглежда в рамки! Според мен няма какво да се притесняваш, но ще ми е интересно какво ще ти кажат за Протромбиновото време.
Имаш ли терапия за кръворазрежане?
Виж целия пост
# 236
Mia, случайно да пиеш нещо с Вит. К в него (или пък да ядеш продукти, богати на К)? APPT-то дори по-скоро клони към по-разредена кръв, вместо сгъстена, а фибриногена изглежда в рамките за триместъра. Д-димера също изглежда в рамки! Според мен няма какво да се притесняваш, но ще ми е интересно какво ще ти кажат за Протромбиновото време.
Имаш ли терапия за кръворазрежане?
Нямам терапия. Доц. Конова ми беше казала като бях в 5+4 ден, че нямам нужда от терапия. И се бях успокоила, но за мое успокоение си ги пуснах тези изследвания. Пия единствено метилирана фолиева киселина, Б12 и вит. Д.
Виж целия пост
# 237
Днес бях на преглед. Вече официално се успокоих, отлепянето го няма вече , залепило се е и имаме перфектно ембрионче ❤️ много е пораснало и мърда вече , много беше смешно въртеше се като някакво извънземно 😀 На 18 май съм пак вече да се запиша за женска консултация.
Виж целия пост
# 238
С това APTT едва ли ще ти включат терапия сега, по-скоро ще продължите да наблюдавате. Доколкото знам, в началото на бременността не е толкова гъста кръвта, по-нататък вече започва да се сгъстява по-сериозно, ако има причина. Аз миналата седмица пусках коагулация, моите бяха абсолютно средни стойности и си продължавам с НМХ, не пия за сега АП/Натаспин.

Maria, браво за страхотната фотография и липсата на отлепяне! Ембриончето ли е 1.85 см? Heart В петък и аз съм 8+2 на преглед..и постоянно оглеждам другите мами с какви размери се хвалят.
Виж целия пост
# 239
Браво, Maria. Радвам се за теб! Ембриончето е толкова сладко🥰
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия