🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 62]

  • 57 853
  • 736
# 270
Здравейте, в неделя пътувам към Истанбул и съм в дилема - да купя ли повече Турски лири от БГ (Тавекс - да обменя лева в ТЛ) или да обменям Евро в ТЛ там на място? Разполагам с евро и няма да го купувам сега.
Разбрах, че да плащам директно в евро не е изгодно.

И относно HGS картата за пътни такси - от прочетеното разбирам, че мога в неделя да пропътувам пътя до Истанбул без карта, да си я купя от пощенска станция (Ptt) в града и в момента на закупуването ѝ, дължимите такси ще се изтеглят от заредената сума. Така става ли или да си я купя още на влизане от БГ?
Виж целия пост
# 271
Някой знае ли кой хотел ползват АБВ (притеснява ме, че пише 2 или 3 звезди) и някой ползвал ли е 3 звезден хотел в Лалели от който да е доволен? сама ще съм с 2 деца

Здравей!
Пише винаги така-две или три звезди.
Nо name или друг. Няколко са и май са всеки път различни. Просто в офертата пише така-No name или друг.
Ако те притеснява защо не избра четири звездната оферта?
Предният път бяхме в Боюк Хамид, в Лалели, до голямата джамия.
Беше четири звезди, но само на хартия.  Затова и този път избрахме по-евтината оферта. Защото понякога тия четири звезди са им само ей така.
Стаите бяха ок и много чисти, но хотелът видимо позанемарен и мръсничък в общите части, а течеше и ремонт.
Честно да ти кажа мен много не ме вълнува хотела ,няма да стоя там изобщо,само ще спим. Да съм в Истанбул пък все ми е тая къде ще спим.
Но ние решихме да не водим малката, тя ще е през това време на гости на баба си. С деца си е по-важно къде ще спиш и какви са условията,все пак трябва да ви е удобно.
Какво те притеснява?
Ти сигурно си в по-голяма стая, щом си с две дечица.
 Защо не звъннеш да го питаш Мишо или другата женa.
Обясни им какво те притеснява. Те са любезни. Особено Мишо е много свестен и е чудесен екскурзовод.
Иначе хотелът се разбира няколко дни преди отпътуването ако не и в самия ден.
Те даже не го знаят, не вярвам да ти дадат информация, но може да опиташ.
Според мен нарочно не уточняват, защото в поредният път може да завъртят хотелите и да има промени.
Виж целия пост
# 272
Здравейте, в неделя пътувам към Истанбул и съм в дилема - да купя ли повече Турски лири от БГ (Тавекс - да обменя лева в ТЛ) или да обменям Евро в ТЛ там на място? Разполагам с евро и няма да го купувам сега.
Разбрах, че да плащам директно в евро не е изгодно.

Моят съвет е ако имате Револют да ползвате него. Без такса е тегленето от банкомат на Зират Банк, а може би и други банки има, които все още предлагат безтаксово теглене от Револют.
За еврото - може да обмените там, на място в чейнджовете. По спомен беше по-изгодно, отколкото от лева в лири.
За HGS -точно така е, както сте го разбрали вие.
Виж целия пост
# 273
За пощите обръщам внимание, че в неделя работят само дежурни клонове, които не са много.
Ако оставате повече дни, може да свършите работа направо в понеделник.
Виж целия пост
# 274
Здравейте, в неделя пътувам към Истанбул и съм в дилема - да купя ли повече Турски лири от БГ (Тавекс - да обменя лева в ТЛ) или да обменям Евро в ТЛ там на място? Разполагам с евро и няма да го купувам сега.
Разбрах, че да плащам директно в евро не е изгодно.

Моят съвет е ако имате Револют да ползвате него. Без такса е тегленето от банкомат на Зират Банк, а може би и други банки има, които все още предлагат безтаксово теглене от Револют.
За еврото - може да обмените там, на място в чейнджовете. По спомен беше по-изгодно, отколкото от лева в лири.
За HGS -точно така е, както сте го разбрали вие.

Благодаря!!!
Имам Револют и смятам да я ползвам, където има възможност за плащане с карта. Ще имам предвид за теглене от Зират Банк.

Сиена М. Благодаря! Точно така ще направя.
Виж целия пост
# 275
И относно HGS картата за пътни такси - от прочетеното разбирам, че мога в неделя да пропътувам пътя до Истанбул без карта, да си я купя от пощенска станция (Ptt) в града и в момента на закупуването ѝ, дължимите такси ще се изтеглят от заредената сума. Така става ли или да си я купя още на влизане от БГ?
Колко дни ще стоите? Трябва да имате поне 2 дни между купуването на HGS и излизането от Турция, за да си вземат парите от картата. Жена от темата се беше оплакала, че уикендът не е стигнал, за да се отрази плащането и на границата са ги глобили. Иначе има 14 дневен гратисен период, в който ако си в Турция можеш да закупиш картата, да я заредиш и не подлежиш на глоба. Но при напускане на страната всичко трябва да е изрядно. Запомнила съм, че ние купихме стикера в понеделник, а взеха сумата в сряда.
Виж целия пост
# 276
Ще се върна във вторник.
Може би трябва да купя стикера още на влизане в Турция в неделя.
Виж целия пост
# 277
Ооо да, много важно уточнение от Таня. Съвсем бях изключила за онзи случай.
Виж целия пост
# 278
Никога не съм ходила през юли в Истанбул. Сега заради един рожден ден, така  лекомислено организирах пътуване, че  треска ме тресе как ще я  караме в жегата. Във влака има климатик, но там май няма  да  слизаме от корабите.
Виж целия пост
# 279
Мен питаш ли ме, като сме Август? Още по-зле ще е сигурно.
И предния път бяхме Август и не беше жега.
А аз не понасям жегата.
Сега го дават 30 градуса Август да видим какво ще е.
Виж целия пост
# 280
Caroline_Bingley  благодаря - днес резервирах. И аз не държа на хотела, но все - пак да е чисто и безопасно. Чудех се дали да не пътуваме сами, но по тази причина избрах организирано.
Виж целия пост
# 281
Мен питаш ли ме, като сме Август? Още по-зле ще е сигурно.
И предния път бяхме Август и не беше жега.
А аз не понасям жегата.
Сега го дават 30 градуса Август да видим какво ще е.


Аааа,Каролинчеджим❤️
Редемито знай,знай Августовската влага...😃
Виж целия пост
# 282
Извинявам се предварително ако е дискутирано, но търсачката не работи. Във връзка с новите изисквания за шофиране само от човека на когото е регистрирана колата на границата има ли вариант да може да се сменя ако се наложи и някакъв документ изисква ли се?
Виж целия пост
# 283
Мен питаш ли ме, като сме Август? Още по-зле ще е сигурно.
И предния път бяхме Август и не беше жега.
А аз не понасям жегата.
Сега го дават 30 градуса Август да видим какво ще е.


Аааа,Каролинчеджим❤️
Редемито знай,знай Августовската влага...😃

Не се и съмнявам,че знаеш.
По прогноза е 29 целия месец.
Идеално ми идва такива време,ако нещо не се промени.
Аз, честно и казани нямам търпение вече. Бих тръгнала и още утре ако можех. 😀
Виж целия пост
# 284
Момичета направила съм резервация за Пенисула (за 1 нощувка октомври) гледам, че е доста в исторически център. Предвид това, че на другата сутрин потегляме за Бодрум, дали е подходящ като локация?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия