Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 51

  • 74 367
  • 814
# 240
Алина, на така зададеното търсене силно, силно бих препоръчала Cybex Eezy s twist +2. По стечение на обстоятелствата съвсем наскоро се сдобих с тази количка, която отговаря на голяма част от моите изисквания преди няколко поста. Ами количката е наистина много добра. Маневрена е, достатъчно стабилна по мое мнение, но не колкото голяма комбинирана количка, разбира се. Регулира се с механизъм. Седалката се върти в двете посоки. Има напълно легнало и напълно седнало (90°) положение. Може да се закупи допълнително и кош за новородено (не съм сигурна това как би се отразило на стабилността на количката), както и мек кош. Моят модел е 2022, нз дали и при стария е така, но тапицерията на този е тип дишаща, синът ми не се изпоти при спане в нея в Гърция, на плажа. Това е голям плюс според мен, защото изключва необходимостта от допълнителни подложки.
Единствено бих казала, че т.к. дръжката не се регулира, тя е подходяща за средни към високи на ръст родители.
Виж целия пост
# 241
Прав сте и на мен все повече ми се струва, че са взаимно изключващи се, затова и започвам да размислям за първоначалния си план.

Моля за съвет все пак какво бихте предпочели в моята ситуация и направо за препоръки за конкретни колички. Имам стара количка, която мислех да ползвам с коша за новородено през първите 3-4 месеца и после да купим директно лятна. Всички летни колички около 6-7 кг. които гледахме обаче нещо не ми харесват (peg perego selfie, cybex beezy, chipolino move on, easywalker - тези видяхме на живо) първо не ми допада регулирането на гърба с тези колани и че седналата позиция не е достатъчно изправена, освен това ми се струват много друсащи. Идеята ми беше да сгъвам и прибирам цялата количка (живеем на първи етаж имам 7-8 стъпала) затова исках да е лека. Обаче имам чувството, че няма да е ок да правя това упражнение по 2 пъти на ден...

Затова се замислих да взема комбинирана количка само с лятна седалка за да е по-стабилна, позициите на гърбчето да се регулират с механизъм, а не с колани, коша да се сваля от рамата и да може да се монтира в двете посоки на движение. Мисля да прибирам само коша, а рамата да заключваме във входа ( с първото дете дори не съм прибирала и заключвала, количката ни изкара 1 година във входа, по принцип не се притеснявам особено от кражби).

Та, какво мислите за следните колички:
peg perego veloce - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg … eg-perego-veloce/
Струва ми се, че отговаря на всички изисквания, но е 10.7 кг.

peg perego vivance - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg-perego/vivace/
тази пише, че е 9.4 кг.

jane Outback Crib One - https://www.baby.bg/product/kombinirana-kolichka-3-v-1-jane-outb … ne-be-solid-pink/
3 в 1 е, но е същата цена и пише, че е 9.5 кг. със седалката.

cosatto - giggle trail - https://www.baby.bg/product/imeto-da-e-kombinirana-bebeshka-koli … -pretty-flamingo/

И тази е 3 в 1, но излиза на същата цена с намаление. Тук ми храесва основно дизайна и цвета, по принцип не ми допадат модерните тъмни и убити цветове.

Разбира се, ако взема такава с кош за новородено ще си го ползвам.

Търся и  други предложения до около 1000-1100 лв. макс. Както и коя бихте избрали от тези?
Така... Изгледах едно дете от началото до края с количка babyhome vida, лятна, 6кг, с малки гуми, здрава и много маневренa. Сега бях с нея още 5 месеца, но се скъса заварка на шасито (от качване и сваляне на стълби) и докато се ремонтира си взех  Euro cart flex, защото не исках да давам много пари. Двете са много различни и всяка има плюсове и минуси. Сега като ги съпоставя определено бих избрала количката Inglesina Maior. Има големи задни гуми (аз също качвам и свалям стълби и това го прави много по-лесно, тази с малките направо се разбиват), има пълно легнало положение, лека е, харесва ми как се сгъва (покрива се тапицерията, а не тип книга, за да се търка по багажниците),  има отвори за проветрение, покривало и дъждобран. Цената е около 660лв. и на живо изглежда много добре и стабилна. Единствено като минус отбелязвам по-ниския багажник и механизма за повдигане на гръбчето (колан).
Иначе от няколко дни съм с Euro cart flex и за сега съм доста доволна. Много висок и голям багажник, който не опира дори и в най-високите бордюри, стабилна, маневрена с големи гуми, лесно се качва и сваля по стълби, сравнително  е добре в сгънато положение (определено не е като старата, нея я слагаме вертикално в багажника и не заемаше никакво място), много дълбок сенник, проветрения. Минуси - по-тежка (9.2кг), по-обемна
В крайна сметка няма универсална количка за всеки тип търсене. Винаги се прави компромис с нещо, зависи си от индивидуалните нужди
Виж целия пост
# 242
първо не ми допада регулирането на гърба с тези колани и че седналата позиция не е достатъчно изправена, освен това ми се струват много друсащи. Идеята ми беше да сгъвам и прибирам цялата количка (живеем на първи етаж имам 7-8 стъпала) затова исках да е лека. Обаче имам чувството, че няма да е ок да правя това упражнение по 2 пъти на ден...

Затова се замислих да взема комбинирана количка само с лятна седалка за да е по-стабилна, позициите на гърбчето да се регулират с механизъм, а не с колани, коша да се сваля от рамата и да може да се монтира в двете посоки на движение. Мисля да прибирам само коша, а рамата да заключваме във входа ( с първото дете дори не съм прибирала и заключвала, количката ни изкара 1 година във входа, по принцип не се притеснявам особено от кражби).

Та, какво мислите за следните колички:
peg perego veloce - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg … eg-perego-veloce/
Струва ми се, че отговаря на всички изисквания, но е 10.7 кг.

peg perego vivance - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg-perego/vivace/
тази пише, че е 9.4 кг.

jane Outback Crib One - https://www.baby.bg/product/kombinirana-kolichka-3-v-1-jane-outb … ne-be-solid-pink/
3 в 1 е, но е същата цена и пише, че е 9.5 кг. със седалката.

cosatto - giggle trail - https://www.baby.bg/product/imeto-da-e-kombinirana-bebeshka-koli … -pretty-flamingo/

Разбира се, ако взема такава с кош за новородено ще си го ползвам.

Търся и  други предложения до около 1000-1100 лв. макс. Както и коя бихте избрали от тези?
от тези четири, Peg Perego Vivance, защото Veloce  има повече алуминий по конструкцията, излишно. Но ако оставиш шасито пред апартамента си, има опасност да изчезне...
Може да си вземете една лежаща количка куче марка, или от приятелка и след това да се купи само седяща количка, не казвам лятна, защото тя се ползва и зиме.
Виж целия пост
# 243
Здравейте, коя от компактните седящи колички има най-големи гуми?
Виж целия пост
# 244
Mast M2X.

Здравейте, коя от компактните седящи колички има най-големи гуми?
Виж целия пост
# 245
Здравейте, коя от компактните седящи колички има най-големи гуми?

Мисля, че Inglesina Maior
Виж целия пост
# 246
Къде мога да видя кои марки кошници за кола (използвайки адаптери) са използваеми върху количка Cybex Balios a lux 2023?
Или се ограничава изборът само с кошчетата на самата марка Aton / Cloud?
Виж целия пост
# 247
Аз питах Рая тойс за конкретна кошница /Cloud Z i- size/ и шаси и казаха, че всички кошници са съвместими с всички колички Сайбекс. Към шаситата Приам имало включени адаптери.
Виж целия пост
# 248
А други марки дали са съвместими, например макси коси, be safe , Britax т н…
Виж целия пост
# 249
Къде мога да видя кои марки кошници за кола (използвайки адаптери) са използваеми върху количка Cybex Balios a lux 2023?
Или се ограничава изборът само с кошчетата на самата марка Aton / Cloud?

Адаптерите за столчетата на Cybex са съвместими и с Avionaut, BeSafe, Cybex, Kiddy, Maxi Cosi, Swandoo
Виж целия пост
# 250
Благодаря, а с Britax не , така ли?
Виж целия пост
# 251
Мисля че може да потърсите в гугъл "адаптери за ХХХ (името на количката) и ХХХ (името на столчето за кола)" - ние така намерихме нашите за бъгабу Фокс 3 към столче 0+ на бритакс столчето ни. Поръчахме ги от местният вариант на продавалник.

Благодаря, а с Britax не , така ли?
Виж целия пост
# 252
Здравейте, някой може ли да изпразни мнение по модели на cybex -mios i melio. Като и втората, която е с характеристики на лятна ще се използва със зимен кош.
Виж целия пост
# 253
Здравейте, някой може ли да изпразни мнение по модели на cybex -mios i melio. Като и втората, която е с характеристики на лятна ще се използва със зимен кош.

Едната е премиум категория, другата е по-скоро от бюджетните им варианти. Миос е много по-стабилна, самата изработка е в пъти по-качествена от мелио, която и преди съм споделяла изглежда страшно паянтова. На мен лично мелио по снимки ми бе фаворит цена-качество и килограми, но на живо се влюбих в миоса. За 3кг разлика имах усещането, че е изключително здрава, стабилна и тапицериите са уникално красиви. И за двете колички има кошове за новородено - като размер ми се сториха подобни. На миос има една допълнителна опора, която липсва при мелио.
Виж целия пост
# 254
Здравейте, някой може ли да изпразни мнение по модели на cybex -mios i melio. Като и втората, която е с характеристики на лятна ще се използва със зимен кош.

Едната е премиум категория, другата е по-скоро от бюджетните им варианти. Миос е много по-стабилна, самата изработка е в пъти по-качествена от мелио, която и преди съм споделяла изглежда страшно паянтова. На мен лично мелио по снимки ми бе фаворит цена-качество и килограми, но на живо се влюбих в миоса. За 3кг разлика имах усещането, че е изключително здрава, стабилна и тапицериите са уникално красиви. И за двете колички има кошове за новородено - като размер ми се сториха подобни. На миос има една допълнителна опора, която липсва при мелио.
Рано ми е още за покупка, но понеже споменавате фаворита ми Миос, се включвам и аз. Ползвате ли я? Чудя се дали много ще друса по софийските тротоари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия