Любители на кучета - 135

  • 27 937
  • 717
# 525
Здравейте,
Имам неаполитански мастиф вече на 10 години. Може ли да ми дадете идея от къде да купя удобно и разумно като цена легло  голям размер . Нещо нямам късмет с избора си до сега.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 526
Може и след първото, не е чак такъв проблем.
Едрите породи се разгонват за първи път на 9,10,11, че даже и на 12 месеца.
Ако решиш да я кастрираш преди първото, изчакай да навърши 7-8 месеца.
Всъщност сега ме размислихте и излиза, че сме ги кастрирали на около 7 навършени месеца. Нямахме никакви проблеми след това, на следващия ден си бяха пак същите бесни глави. На 14 ден махнахме конците, но те имаха разрез около 1 см и сега дори не личи белега. Докторът, който ни препоръчаха от много места,  беше страхотен и сега го ползваме, но е в града и ни е трудно придвижването, по-скоро се консултираме "дистанционно". За спешност /когато Буря си навря любопитната муцуна в една оса/, отидохме при кварталния вет за инжекция. За мен е важно да имам доверие на лекаря, както на моя, така и на техния.

ПП. Абе тия наш'те са "селски пръчки" - корито им купихме, те не искат да се плацикат в него. Сега ги наврях да ги охладя, стоят прави и са като на заколение. Колкото да не ми кършат мерака, така се държат. Нали уж обичали водата....
Виж целия пост
# 527
Може да се чувстват нестабилни в коритото, да се хлъзгат, да не им е комфортно и затова да не влизат?
За мастифа мога да препоръчам матрак от такъв тип:
https://www.zooplus.bg/shop/kucheta/legla_koshcheta/specialni_le … to/divani/1412777
https://www.zooplus.bg/shop/kucheta/legla_koshcheta/vuzglavnichk … tvena_koja/349657

Имаме подобна възглавница, няма я вече в зооплюса, но размер 120 на 80 е подходящ за голямо куче.

Или качествен бебешки матрак, има различни размери, ще му ушиете сменяеми калъфи и готово.
Виж целия пост
# 528
Чокчо не е надебелял след кастрацията, вече 2,5 оттогава. Обаче всеки ден трамбоваме по 5-6 км.
Не съм намалявала храна, даже порядъчно си хапва. Каквото пише на чувала плюс разни почерпки. Не мога да устоявам на гладен поглед, ни на животно, ни на човек …
Виж целия пост
# 529
Като видях в гугъл що е неаполитански мастиф и реших да не ви препоръчвам моите легла Wink И аз щях да ви препоръчам бебешки матрак. Колежката ми такъв ползва за немската си овчарка. Купува от втора употреба или като намалят поларените одеалца и ги слага на матрака. Като ги оцапа и ги изхвърляла.
Виж целия пост
# 530
Другия вариант, който се сещам е да се купи дунапрен по ваш размер и дебелина, и шивач да ушие пликове с цип, за да се сменят и перат..По-евтино ще излезе от матрак.Но иначе пък в OLX или Базар-а не може да няма някой 2-ра употреба на сносна цена ☺️
И дайте снимка де Мимибо на този пра-дядо/ тази пра-баба на нашите Корсота 😃😍
Виж целия пост
# 531
Невинна до доказване на противното Joy

Виж целия пост
# 532
И аз искам да видя тоз мастиф!
Това с дунапрена също е вариант, има дебелини всякакви, освен това ги ползват за пълнеж на човешките дивани, така че съвсем комфортно ще му бъде.
Виж целия пост
# 533
Невинна до доказване на противното Joy



Какъв разтапящ поглед 😍
Виж целия пост
# 534
Невинна до доказване на противното Joy


Какъв разтапящ поглед 😍
Ни лук яла, ни лук мирисала! (Изрови 3 ПЪТИ едно и също цвете зад гърба ми което чакам с нетърпение да цъфне всеки момент).
Виж целия пост
# 535
Помагала ти е 🤣
Виж целия пост
# 536
Ама…кучето ясно е показало, че на това цвете не му е там мястото. Какво е виновно, че е попаднало на неразбрана стопанка-цветарка?!!
Виж целия пост
# 537
Joy ми ще му сменя мястото тогава хъхъхъ на цветето де!
Виж целия пост
# 538
Ето снимка на нашата баба- ЛЕА . И детски легла сме взимали и други легла.
Виж целия пост
# 539
Ухх какви бузки 😍
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия