Фауст vs. Историята на къривурст-a (Забавна немска тема 243)

  • 33 344
  • 735
# 150
Ясно че никога не се знае това с университета , а и както ни мързи да се информираме ... но пък и да ходи незнайно къде да го карат да прави незнайно какво и при това не разбрах от къде това свободно време да се шматка из Индия след като работи уж ... не знам . Ще видим.
Виж целия пост
# 151
Белла, спокойно, твоите деца няма да бродят из Индия. Grinning
Там, където и да са, имат работни задължения, за които са известени, преди да потеглят. Имат си и свободно време, през което могат да преценят какво да правят, не са роби, това е младежка програма.
И тази FSJ в чужбина обикновено няма нищо общо с това, което ще следваш. Това е опит, нов език, нова държава, приключение общо взето, което се опитваш донякъде сам да финансираш.
Виж целия пост
# 152
Да кажа за FSJ в чужбина. Говорих с една учителка в моята гимназия и тя сподели, че германците, които преподават там, са по тази програма.
След това коментирах с дъщеря ми и тя каза, че ако реши да остане в България, няма да е по тази програма, а ще търси друг начин.
Виж целия пост
# 153
Пак да кажа, като една дърта свекърва - това е безценен опит, пускайте ги тия деца!
Виж целия пост
# 154
Здравейте,мами и бъдещи такива. В Германия съм и съм бременна в 15 г.с. Имам записан час за адресна регистация,но понеже всичко е с термини е чак за другия месец. До сега прегледите си ги плащаме с мъжа ми, понеже не съм осигурена. Започвам работа, подписах договор за минимални часове, колкото да ми тръгнат осигуровките. Въпроса ми е дали могат да ме изгонят и да ми спрат осигуровките като им кажа че съм бременна и им занеса болничния примерно след 4 седмици?
Виж целия пост
# 155
Здравейте,мами и бъдещи такива. В Германия съм и съм бременна в 15 г.с. Имам записан час за адресна регистация,но понеже всичко е с термини е чак за другия месец. До сега прегледите си ги плащаме с мъжа ми, понеже не съм осигурена. Започвам работа, подписах договор за минимални часове, колкото да ми тръгнат осигуровките. Въпроса ми е дали могат да ме изгонят и да ми спрат осигуровките като им кажа че съм бременна и им занеса болничния примерно след 4 седмици?

Бременната жена е защитена от закона и не може да бъде освободена от работа (освен в редки случаи на фалит и подобни), дори да е още в пробен период.

В “болнични” се излиза 6 седмици преди термина за раждане.
Виж целия пост
# 156
Ако имате брак и мъжът Ви работи, можете да бъдете здравно осигурена към неговата  здравна застраховка. От здравната му каса ще поискат копие от паспортите, адресна регистрация, преведен или многоезичен акт за граждански брак и ще попълните формуляр.
Виж целия пост
# 157
На миниджоб ли ще работиш? За колко време ти е договора? Поинтересувай се като досега не си плащала осигуровки въобще болнични и майчинство, дали ще получаваш? Кой ще плати раждането и престоят след това? Да знаеш, даже в спешен кабинет са ми искали здравно осигурителната карта, а дори да не ти поискат пари на момента, ще ти изпратят фактура пост фактум и ще трябва да платиш всичко, ако не си здравно осигурена.
Виж целия пост
# 158
На миниджоб ли ще работиш? За колко време ти е договора? Поинтересувай се като досега не си плащала осигуровки въобще болнични и майчинство, дали ще получаваш? Кой ще плати раждането и престоят след това? Да знаеш, даже в спешен кабинет са ми искали здравно осигурителната карта, а дори да не ти поискат пари на момента, ще ти изпратят фактура пост фактум и ще трябва да платиш всичко, ако не си здравно осигурена.
Ще работя 16 часа на седмица, месечно идват 64, за да могат да ми пуснат осигуровките. Договора ми започва от 15ти като пише че е до 15 юни догодина. Днес ходих до здравната каса с договора и без адресна рег. ми казаха че осигуровките ми започват от 15 и дори ще мога да ползвам здравната карта от същия ден.
Виж целия пост
# 159
Не се заяждам, но нали разбираш, че работодателят ти няма да е много доволен как си го преметнала? Като свърши майчинството и решиш да работиш, най-добре си потърси нова работа
Виж целия пост
# 160
В Германия, както  дойдеш така и  си тръгваш.С бг хитринки и малки тайни,семейство в Германия не се създава.☝️
Виж целия пост
# 161
Как стои въпросът с изпитателния срок? Може ли тогава да я уволняват под някакъв предлог? Договорът е за 1 година. Просто няма да го подновят. Съветвам потребителката да работи, докато може преди раждането и да не върти номера с болнични. Работодателите, и те куп хитринки знаят, особено частниците и също могат да я преметнат. И да пита за майчинството в Бюрото по труда. Да не се окаже цялата работа напразно.
Виж целия пост
# 162
Майчинството се изчислява на база брутния доход на майката през последните 12 месеца преди раждането, ако е бил прекалено нисък или е била безработна, получава  някаква минимална сума от Бюрото.
Знаеше ли, че си бременна, когато подписваше договора, или разбра в последствие? Коректно би било да уведомиш работодателя, ако си знаела, или поне да кажеш веднага, щом научиш. Освен това ако криеш, работодателя може да прекъсне договора ти по време на пробния период като каже, че не си го информирала и не е знал. Законът е принципно на твоя страна, но ако хитрееш, може да се окажеш прецаканата...
Виж целия пост
# 163
Майчинството се изчислява на база брутния доход на майката през последните 12 месеца преди раждането, ако е бил прекалено нисък или е била безработна, получава  някаква минимална сума от Бюрото.
Знаеше ли, че си бременна, когато подписваше договора, или разбра в последствие? Коректно би било да уведомиш работодателя, ако си знаела, или поне да кажеш веднага, щом научиш. Освен това ако криеш, работодателя може да прекъсне договора ти по време на пробния период като каже, че не си го информирала и не е знал. Законът е принципно на твоя страна, но ако хитрееш, може да се окажеш прецаканата...
Благодаря, че поне попита дали съм му казала. С работодателя ме свърза жена която от години работи там, т.е. я помоли за услуга. Казали сме на шефката още преди да подпишем че съм бременна и поради каква причина искаме да ме назначи(заради осигуровките). От начало не беше много съгласна, но отидох на проба,видяхме се,говорихме и се съгласи и подписахме. Но понеже не съм много наясно реших да питам ако сте по запознати дали все пак има такава възможност в пробен период да ме изгонят. Аз няма веднага да им хвърля болничния, разбрали сме се колко да работя и ще го работя.
Виж целия пост
# 164
Не мисля, че тук в темата сме запознати с такива схеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия