Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява изискването за представяне на болничния в личен състав и документ от банка с IBAN?
Какво представлява бебешкото креватче и какви са неговите предимства и недостатъци?
Какъв документ трябва да получа от банката за болничен и каква е неговата цел?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява изискването за представяне на болничния в личен състав и документ от банка с IBAN?
Изискването за представяне на болничния в личен състав означава, че трябва да представите болничния лист лично в счетоводството на работодателя, заедно с документ от банка, който съдържа IBAN-а на вашата сметка. Това е необходимо, тъй като Националният осигурителен институт (НОИ) изплаща обезщетенията в 30-дневен срок от подаването на документите от работодателя.
-
Какво представлява бебешкото креватче и какви са неговите предимства и недостатъци?
Бебешкото креватче е преносимо и удобно за пътуване. Предимствата му включват удобство при пренасяне на бебето, но при по-големи размери може да изисква допълнителен матрак. Недостатъците включват ниската височина, което може да представлява проблем при по-големи деца, както и по-сложното почистване на текстилните материи.
-
Какъв документ трябва да получа от банката за болничен и каква е неговата цел?
Документът, който трябва да получите от банката за болничния, е бележка с информация като номера на вашата дебитна карта, вашите имена, IBAN и BIC кода на вашата банка. Тази информация е необходима на вашия работодател, който трябва да я предостави в НОИ до края на текущия месец, за който се отнася болничният.
-
Какво представлява IBAN и какво е неговото значение?
-
Какво представлява документът от банката с IBAN и какво е неговото значение?

и се надявам това да е последната лоша новина, която чета в този форум 

).

/, много се лъжат. Или ще ми помагат за каквото имам нужда, или не. Това е. 
) Така че, как се казва синът ти? Защото моя все още мисли!!!!!

така че май няма да се вредя. Ще се справяме с таткото, да ми е жив и здрав 
, тя и без това готви за двама големи мъже сега, просто ще я помоля количеството да е за + още двама


Смятам,че е още рано да се кажа дали ще ни е нужна,ако бебо суче нормално и нямаш някакви проблеми, може би няма да е необходимо.Аз ще процедирам така,ще си избера марка,ще разгледам,ще прочрта тук-там и ще си харесам,но няма да я купувам,а ще изчакам и ако има нужда, ще ми я донесат в родилното. 
