Задача ми се струва тежка, някъде допускам грешка. Моля някой да се включи и отговора да получи.

  • 41 998
  • 745
# 525
Виж целия пост
# 526
Ужас. Оказва се, че всичко съм забравила за  степенуването.

Може ли помощ - Как се събират примерно 122 + 125
Ако беше 122 х 125, доколкото прочетох , трябва да е 12 2+5, т.е. 127,

обаче за сбор нищо не намерих, освен че се вади пред скоба, т.е. 122х(1+123)

Как примерно се решава 53-6х54+6х53-6х52
Сигурна ли си, че първото 5 е на 3та, а не на 5та степен? Някак неподредено ми стои...
Ако е 3, решението е на Русалка, ако е 5 предлагам това
55-6х54+6х53-6х52=
55-5х54-1х54+5х53+1х53-5х52-1х52=
55-55-54+54+53-53-52=
-52
Виж целия пост
# 527


Опитайте сами с другите 2 Simple Smile
Виж целия пост
# 528
Много благодаря. Честно казано е някакъв случаен пример. Просто съм забравила действията със степени и се почесвам как точно се решават такива задачи....
Виж целия пост
# 529
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 530
Здравейте! И аз моля за помощ за решаването на една задачка за ниво четвърти клас. Х= ?

2400:((5.х - 64):6 - 46) - 32 = 16
Виж целия пост
# 531
Виж целия пост
# 532
Здравейте! И аз моля за помощ за решаването на една задачка за ниво четвърти клас. Х= ?

2400:((5.х - 64):6 - 46) - 32 = 16


Мога да я реша така, но едва ли е разбираемо за 4 клас.
Виж целия пост
# 533
Благодаря ви много🤗!
И аз така я измъчих тази задача, но реших че не може да е толкова пипкава за четвъртокласник, но щом и вие я решавате по този начин значи е така. Сега остана и да я обясня.
Още веднъж благодаря!
Виж целия пост
# 534
AlexaS, първо разделете на 16, така ще работите с по-малки числа.
Виж целия пост
# 535
AlexaS, първо разделете на 16, така ще работите с по-малки числа.
Мисля, че четвъртокласник едва ли знае, че ако раздели и двете страни на уравнението на едно и също число, ще получи  еквивалентно на даденото. Отделно с толкова действия и скоби вляво, дори и да знае,  трудно ще се ориентира точно кои числа да дели на 16.
Виж целия пост
# 536
Русалка, тази задача не прилича да е за обикновен 4-класник.
Х е в знаменателя.
Виж целия пост
# 537
Аз я обясних по метода на русалка. “Х” не отива в знаменател директно. Освобождаваме действието в скобите от присъствието на заобикалящите ги цифри докато не настъпи време да разкрием тях самите. Целта е да се избегне 5х:6, защото не са го учили.
Виж целия пост
# 538
Той не знае четвъртокласникът въобще какво е  знаменател, но пак си решава уравнения от типа  20:х=5 още от  2 клас сигурно. А това всъщност е точно такова, ама  с "по-разширено" неизвестно в различни роли - на умаляемо, на делимо, на делител, на множител... Почти съм сигурна, че тук точно и преди са качвани питания по такива задачи за 4 клас и то не от/за състезания Simple Smile
Виж целия пост
# 539
Моля за помощ за тази задача (пети клас)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия