ДЕКЕМВРИйки избутахме първия триместър.Ура! Ала в банския си няма да се побера - ТЕМА 6 (2023)

  • 39 426
  • 737
# 315
Аз още преди да забременея съм заявила никой да не чака нищо😁Моите родители са супер готини и са напълно съгласни.Аз много харесвам мъжките имена с буквичката в ,обаче свекъра е Валентин и мъжът ми е категоричен в никакъв случай на баща му,а и дори да кажем ,че не сме го кръстили на него той ще си го присвои 😁.Изобщо има толкова силни мъжки имена обаче като почнат на галено едни такива Коко ,Вики,Мити,Гошо и аз се отказвам 😁
Виж целия пост
# 316
Аз сякаш вярвам, че май имената някак си лепнат на бебета след като се родят. Гледаш го и ти прилича на някое име или съответно, ако си искала някое име, то може да не"лепне" на детето и бързо да трябва да му измислиш друго:grinning:

Само едно е сигурно при мен, родя ли на Никулден, ще е Никол.. Joy

В интерес на истината нито едно име не лепва на детето докато просто не почнеш да го наричаш. И след време не можеш да си представиш да се е казвал този човек по друг начин.

Иначе ММ е с много дълго име и всъщност презимето на децата ни е много дълго. За това и при синът ни се старахме и сега ще се постараем да изберем някое по-кратко име. Аз обичам дългите имена, но знам аз какви проблеми и досадни моменти имам с дългите си имена, та се стремим към кратки такива Simple Smile

Интересно, щях да ви споделя наблюдение - напоследък изчезна името Петър. Рядко вече някой си кръщава така детето. За сметка на това много често има Филип и Калоян.
Виж целия пост
# 317
Valerita и аз съм по термин за Никулден, та същото мисля и аз ако е тогава или Никола или Никол 😁
Виж целия пост
# 318
Името Калоян е страхотно(ММ иска него) ,но аз не мога да се примиря да му викат Коко или коки (той има колега калоян и му викат кокер шпаньол 😁) Моят брат се казва кирили когато беше малък бях в непрестанен спор с госпожите в училище защото му викаха кирчо.(ние имаме 11 год разлика и аз много си го гледах)направо ме побъркваха иначе аз си му викам Куши ,ама то това си е само мое 😁
Виж целия пост
# 319
С буквата М , на мен ми харесва Марая или Миа , аз съм Михаела и колкото и да си го харесвам , децата ми викаха Мишка- Пиш*а иииии от тогава ми е с черна точка 🤣
Иначе имахме име с Д - Дария или Даная , нооо нека го вземе някоя , идея! ☺
Виж целия пост
# 320
Името Калоян е страхотно(ММ иска него) ,но аз не мога да се примиря да му викат Коко или коки (той има колега калоян и му викат кокер шпаньол 😁) Моят брат се казва кирили когато беше малък бях в непрестанен спор с госпожите в училище защото му викаха кирчо.(ние имаме 11 год разлика и аз много си го гледах)направо ме побъркваха иначе аз си му викам Куши ,ама то това си е само мое 😁

Сина ми е Калоян, и въпреки усилията на всички да го Коко-сват, не разрешавам, и той също. Най се дразнят като ме питат а как му казвате? Калоян, не не , как му казвате, абе Калоян му казваме, като ме слуша е Калоянче, като не слуша е Калояне хаха

Фъстък в класа на сина ми има двама Петъровци. Иначе си права, като се роди ми приличаше на мишка, отне ми седмици да свикна че това е Калоян хаха.  Иначе той пък е роден на Благовещение, аз даже бях забравила какъв ден е, веднага си изстрелях че се казва Калоян
Виж целия пост
# 321
Ние с ММ още не сме коментирали имена със сигурност. Един път още като разбра , че съм бременна каза за името на баща му, а то може да бъде и за момче и за момиче, името му е хубаво и съм съгласна да се казва , на баща му, пък и моя баща започва със същата буквичка. Все още не е решено със сигурност, само знам, че никой няма да се обиди ако не е на него. Така че имаме още време живот и здраве да го помислим и решим.
Виж целия пост
# 322
Специално за мъжете ми е много странно като имат едни лигави галени имена.Браво маце ,че не сте позволили да го кокосват 😁.ММ е Антон и аз много харесвам това име ,ама някак си не ми идва отвътре да го кръстя на бащата ,странно ми е .Винаги като говоря за него казвам Антон и някой като изтупка Тонко или Тони ми е много смешно(такъв хубав,строен,висок мъж си избрах и накрая Тонко)

 И аз имам един смешен случай.Старият ми шеф се казваше Даниел Илиев и синът му също Даниел.Звъни един ден в детската градина и вика -здравейте обажда се Даниел Илиев бащата на Даниел Илиев 😁повтори го три пъти докато го разберат ,много се ядоса човека.
    А когато името е супер шантаво - синът на мой колега Питър Аспарухов Караколев
Виж целия пост
# 323
pivolini майка ми така не позволяваше на мен и брат ми да ни съкращават имената,и аз така съм свикнала, ММ е с много необичайно име и сигурно съм единствената дето си му казва постоянно цялото име. Мен без да ме питат ме прекръщават ама и аз режа. Ахахах . Сина ми онзи ден измисли най чалга името за бебето "Анджелин" паднах хахах
Виж целия пост
# 324
Summer , Мила е хубаво ! Също Мария - има голям празник , Миа/Мия е актуално сега . Аз правя и хубава асоциация и с Михаела /Микаела, но е дългичко и не се всеки му харесва . Общо взето с "М" има доста разнообразие .

Много ти благодаря за предложенията 😊 Аз съм Мария, а дъщерята на сестра ми се казва Микаела всички и казват Мика. 
За Миа не съм се сетила но също много ми хареса. 😀
Виж целия пост
# 325
Момичета, между другото.. искам само да ви благодаря! Отдавна не се бях забавлява и смяла толкова, радвам се че ви има и ви открих! Иска ми се да останем все толкова силна и прекрасна група, а след време да пренесем и по парковете!
Прекрасни сте! Heart
Виж целия пост
# 326
Ах, момичета, толкова е хубаво да пишем и по една по-отпускаща тема като имената на бъдещето дете. Истината е, че аз още преди години съм си казвала, че ако имам момиче ще се казва Мария и ще има голям празник. Дано и документите ми от България дойдат в срок, искаме и на 15.август да си направим скромно сватбено тържество. Приятелят ми не е религиозен, но уважава моите традиции и разбирания. За името никога не бих го кръстила на някого, защото си е моето дете и то си има своята съдба. Много ми се иска момиченце, защото в мен все още живее един голям розов свят, където има приказки, принцеси и барбита 🙂 Никога като дете не съм проявявала интерес към момчешки играчки. В градината обожавам да връзвам панделки, да хваля момиченцата за хубавите рокли. Някак не ми идва отвътре нищо със събиране на камъни и пръчки, да играя с динозаври и пожарникарски коли, да ритам топка. Затова казах на приятеля ми, ако е момче, ти решаваш, а при момиче - аз. Той хареса Ник, защото пасва с фамилията му и аз съм ок. Мария не му е най-любимо, но ще го преживее. От няколко дни мисля обаче и Лили-Мари, което пасва повече за Германия, на него му харесва повече, а и ми е хем нежно, хем принцеско 😄
Виж целия пост
# 327
Относно имената- звучи като виц ама е самата истина- Стихия Балканска. И в крайна сметка момичето стана учителка по география, което супер много си подхожда с името 😂
Виж целия пост
# 328
И аз си мислех за Миа и Микаела. Кучето ми се казва Миа и от там идва никнейма ми 😄
Виж целия пост
# 329
elface ние имаме братовчедка в Германия  която се омъжи за немец и преди година им се роди момиче кръстиха го Лили-Валери и на мен много ми харесва името🥰 точно като твоя избор има нещо принцеско .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия