Изследване на ХОРМОНИ – 26 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 44 792
  • 737
# 645
В Бодимед изследват кортизол в слюнка, не съм правила още, но четох. Предстои ми консултация с ендокринолог точно заради кортизола. Изследван в кръв сутрешния ми беше добре, но следобедният под долна граница. По здравна каса ли го изписват или е платено?
Виж целия пост
# 646
ranimi, с прием в болница ли си изследвала кръвен кортизол?
Не съм наясно за това дали минава по каса, възнамерявах да си го платя.
Виж целия пост
# 647
ranimi, с прием в болница ли си изследвала кръвен кортизол?
Не съм наясно за това дали минава по каса, възнамерявах да си го платя.

Не, отидох в Рамус и там направих изследването. Имат 2 варианта, при първия изследват само сутрешен, а при другият сутрешен и следобеден (в кръв)
Виж целия пост
# 648
Здравейте! denis, бих се радвала да споделиш мнението и опитът си за моите резултати.
Години: 28
Правим опити от 1 година без успех
Изследванията на пуснати на 2 ри чист ден след М.
Виж целия пост
# 649
Здравейте! denis, бих се радвала да споделиш мнението и опитът си за моите резултати.
Години: 28
Скрит текст:
Правим опити от 1 година без успех
Изследванията на пуснати на 2 ри чист ден след М.
Здравей!
Не виждам някаква причина за незачеване.
ТСХ е висок, показва че си с Хипофункция на ЩЖ... което не е пречка, а само показва че при бременност може да не ви достига хормон. Най-правилно е, още преди зачеване да се консултираш с лекар (Ендокринолог, който работи в/със клиника по репр. медицина).
Желязото е високо, но Хемоглобин и Феритин - не са, така че най-вероятно е грешка ( лабораторна) или си доста дехидратирана. Редно е да се повторят... но преди това, поне 3-4 дни пий повече вода.
Хомоцистеинът е малко висок - трябва да целиш около 5.0... той се контролира от ФК, В12 (при теб може да са по-високи) и В6... лесно е, не се притеснявай.
Вит. Д е нисък - трябва да целиш 60ng/ml... но, тъй като е вече пролет - може и 50... и се излагай на слънце... защото най-добрия вариант е, ако вит. Д се синтезира от слънчевата радиация. Преди зачеване трябва да се попълнят повечето дефицити, защото прием на по-високи дози, не са много Ок. при ранна бременност.
Виж целия пост
# 650
Благодаря, denis! ❤️

Здравейте! denis, бих се радвала да споделиш мнението и опитът си за моите резултати.
Години: 28
Скрит текст:
Правим опити от 1 година без успех
Изследванията на пуснати на 2 ри чист ден след М.
Здравей!
Не виждам някаква причина за незачеване.
ТСХ е висок, показва че си с Хипофункция на ЩЖ... което не е пречка, а само показва че при бременност може да не ви достига хормон. Най-правилно е, още преди зачеване да се консултираш с лекар (Ендокринолог, който работи в/със клиника по репр. медицина).
Желязото е високо, но Хемоглобин и Феритин - не са, така че най-вероятно е грешка ( лабораторна) или си доста дехидратирана. Редно е да се повторят... но преди това, поне 3-4 дни пий повече вода.
Хомоцистеинът е малко висок - трябва да целиш около 5.0... той се контролира от ФК, В12 (при теб може да са по-високи) и В6... лесно е, не се притеснявай.
Вит. Д е нисък - трябва да целиш 60ng/ml... но, тъй като е вече пролет - може и 50... и се излагай на слънце... защото най-добрия вариант е, ако вит. Д се синтезира от слънчевата радиация. Преди зачеване трябва да се попълнят повечето дефицити, защото прием на по-високи дози, не са много Ок. при ранна бременност.
Виж целия пост
# 651
Денис, здравей, моля за помощ в разчитането на цитонамазка.
Пуснах с цитонамазката и микробиология. На микробиологията пише Кандида (единични колонии)

Ето я и цитонамазката:
Виж целия пост
# 652
Денис, здравей, моля за помощ в разчитането на цитонамазка.
Скрит текст:
Пуснах с цитонамазката и микробиология. На микробиологията пише Кандида (единични колонии)

Ето я и цитонамазката:
Здравей!
Имаш Бактериална вагиноза, възпаление на влагалището (бяло течение) - трябва да се лекуваш.
Не е страшно Simple Smile
Цитонамазката е ПАП 2... защото има възпаление. След като се излекуваш, би трябвало да стане ПАП 1 Simple Smile
Виж целия пост
# 653
Благодаря, а знаеш ли какво означава Детрит cc- и Детрит пад ?
Виж целия пост
# 654
Благодаря, а знаеш ли какво означава Детрит cc- и Детрит пад ?
Детрит е неживи, отпадни части от органична материя.
Детрит СС е от цервикалния канал ( на шийката на матката)
Детрит пад е ектоцервилни, т.е около, извън цервикса ( шийката на матката)
Виж целия пост
# 655
Може ли коментар, на резултатите? Мисля да пусна и за ЩЗ на чист ден, както и Прогестерон и Пролактин ( видях че тук пише също да е до 7дни след О.)
Благодаря!

Виж целия пост
# 656
Денис, може ли коментар на тези изследвания на момче на 15г (проведени заради съмнения за гинекомастия).
Много благодаря за цялата ти всеотдайност!
Виж целия пост
# 657
Може ли коментар, на резултатите? Мисля да пусна и за ЩЗ на чист ден, както и Прогестерон и Пролактин ( видях
Скрит текст:
че тук пише също да е до 7дни след О.)
Благодаря!

Най-общо, показват СПКЯ:
ЛХ и Е2 са високи - показват ПКЯ ( скрита или проявена - вижда се на УЗ)
Андрогените са  високи: Тестостерон, ДХЕА и 17ОН Прогестерон ( не са го означили, но е висок)
Консултирайте се с Ендокринолог.
Проверете за дефицити на вит. и минерали ( базовите - посочени са на 1 стр.) + тест за ИР.


Денис, може ли коментар на тези изследвания на момче на 15г
Скрит текст:
(проведени заради съмнения за гинекомастия).
Много благодаря за цялата ти всеотдайност!
ТСХ е висок и показва Хипофункция на ЩЖ... добре  е да се изследват и трите хормона( ТСХ, Т3 и Т4).
Пролактинът е висок, предполагам е от Хипофункцията на ЩЖ.
ЛХ и ФСХ са добре, но Е2 е висок за младо момче.
Тестостеронът е добре.
Има ИР, но и КЗ на гладно е много висока - това се коригира чрез храненето.
Много сериозен дефицит на вит. Д... предполагам има и други дефицити  ( на 1 стр. на темата са посочени всички по-важните вит. и минерали - желателно е да се проверят)
Консултирайте се с Ендокринолог и Андролог.
Виж целия пост
# 658
Здравейте, бременна съм в 5та седмица и ми казаха, че всичко за момента изглежда наред но тсх е високо, лекарката ми изписа еутирокс но ми писа само 3х50 и 4х25 седмично и честно не разбирам това на ден ли е, как ли е, търся я по телефона, но е доста неотрилаваема, тсх доста ме плаши и ме притеснява дали да не стане нещо и ми се ще нещо да започна за пия (досега съм пиша само добавки, хормон не)
Виж целия пост
# 659
Това е 1 ден 25 (понеделник, сряда, петък и неделя), 1 ден 50 (вторник, четвъртък и събота).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия