СЕДМИ КЛАС - голямото чакане - 19-26 юни

  • 85 530
  • 862
# 495
Hiver, като си извади човек подусловията на задачите от втори модул с точките за тях и вземе предвид, че само реда на извода с решението носи 1 или 2 точки може да си определи интервал на очакваното. Той разбира се е съвсем теоретичен. Нито и най-непълното разписване съдържа само реда с отговора, нито както писа русалка липсващи части от решението носят еднакви точки, но в дните на тегаво чакане може толкова да се направи. Simple Smile
Виж целия пост
# 496
Аз ли не съм в час или хората просто не схващат идеята на НВО?! Как може да твърдиш, че имаш гарантирано място в дадено училище/ твоето настоящо/ и резултатите от матурите нямат значение. И че приемът първо е по район, не толкова по бал😁😁😁😁Да не кандидатстваме за детска градина 😁
Това кой го твърди?
Родители на деца, които учат в момента там и са с тенденция за оставане и след 7 клас. Абсурдно обяснение за мен, но виждам, че те силно вярват, че важно е да останат децата от това училище и след това прием на други😉😄
Според мен всички дечица, които си харесват училището искат да си останат и се надяват да успеят да се класират. Не мисля, че е нещо ненорамално.
Не съм останала с впечатление обаче някой родител да е казал нещо в контекста, че неговото дете заслужава да бъде прието повече от друго дете, само защото досега е учило там. Ако е имало такива коментари, то да не е коректно, но всеки има право да си изразява мнението. Просто подминавайте нещата и мненията, с които не сте съгласни и които няма как да оборите Simple Smile
Виж целия пост
# 497
Аз ли не съм в час или хората просто не схващат идеята на НВО?! Как може да твърдиш, че имаш гарантирано място в дадено училище/ твоето настоящо/ и резултатите от матурите нямат значение. И че приемът първо е по район, не толкова по бал😁😁😁😁Да не кандидатстваме за детска градина 😁
Това кой го твърди?
Родители на деца, които учат в момента там и са с тенденция за оставане и след 7 клас. Абсурдно обяснение за мен, но виждам, че те силно вярват, че важно е да останат децата от това училище и след това прием на други😉😄
Според мен всички дечица, които си харесват училището искат да си останат и се надяват да успеят да се класират. Не мисля, че е нещо ненорамално.
Не съм останала с впечатление обаче някой родител да е казал нещо в контекста, че неговото дете заслужава да бъде прието повече от друго дете, само защото досега е учило там. Ако е имало такива коментари, то да не е коректно, но всеки има право да си изразява мнението. Просто подминавайте нещата и мненията, с които не сте съгласни и които няма как да оборите Simple Smile
Тук пък е масово.. , че няма как дете, което досега е учило в това училище, да бъде изместено от дете от друго такова. Каквито и "манипулации" да има, според мен решаващ е балът 👌 Успех на всички деца ☀️🍀
Виж целия пост
# 498
За деня на отворените врати на НЕГ имате ли потвърдителен имейл след записването?

Освен в 35-то и НЕГ има ли други отворени врати тези дни в София?

Мечтата на големия е също френски, но беше доста разочарован като сам реши да провери резултатите от ДЗИ по френски на ФЕГ. После реши да провери тези на НЕГ по немски и се шашна, че немскоговорящите имат почти с 1-ца по-висок среден бал (аз не съм ги гледала). Дете от неговия клас, което също е искало френски, му казало, че във ФЕГ не научавали добре езика... И сега се чуди коя паралелка да пише с френски на първо място. Много иска до учи езика. И четирите му братовчеди са френско говорящи и имаме голяма драма. Досега учи 7 години немски и 4 г английски и не го влече да продължава в училище немски, а само в Гьоте.
Виж целия пост
# 499
Взех медицинско и ми казаха, че важи шест месеца.
Виж целия пост
# 500
Ама това са всеобщи заблуди и изобщо не ме изненадват - за бала и за оставането в училището. Преди няколко години шефът ми звъня спешно да ме пита къде да види баловете веднага след излизането на резултатите от изпитите. И други са ме питали, че и мъжът ми наскоро. Хора, които не са се интересували , не знаят точно кога и как се формират баловете. Много хора също така смятат, че децата от средните училища могат по право да си останат там, също както по мое време - кандидатстваха само тези, които искаха, останалите си оставаха в училището.

drago_2008, за мен, когато едно дете има цели и то добре осъзнати, не бива да се спира.
Виж целия пост
# 501
Да, и при мен това е масово - детето не иска да сменя училището, значи няма проблем и да не се тревожа, ще си остане със сигурност. Даже ме убеждава майка, която скоро мина през НВО, малко с насмешка се гледа на моите тревоги.
Виж целия пост
# 502
Моля за мнение от някой от проверяващите.
Ако при сканирането на работите, се окаже, че черният химикал излиза бледо, основание ли е за анулиране?
Не.
Виж целия пост
# 503
Ще ми е интересно ganis да пише колко често се налага намеса на арбитър по мат. По БЕЛ предполагам, че по-често се случва предвид особеностите в оценяване на теза и преразказ, но по мат не би трябвало да има сериозни разлики при оценяването.
Виж целия пост
# 504
Ще ми е интересно ganis да пише колко често се налага намеса на арбитър по мат. По БЕЛ предполагам, че по-често се случва предвид особеностите в оценяване на теза и преразказ, но по мат не би трябвало да има сериозни разлики при оценяването.
При каква разлика в точките се намесва арбитър?
Виж целия пост
# 505
Да, и при мен това е масово - детето не иска да сменя училището, значи няма проблем и да не се тревожа, ще си остане със сигурност. Даже ме убеждава майка, която скоро мина през НВО, малко с насмешка се гледа на моите тревоги.
Зависи какво е кварталното училище. В нашето квартално, винаги има места и след 4 то класиране. Няма посочен  минимален бал или ако има е 100 примерно. Така, че деца , които искат да си останат, изобщо не се притесняват от НВО. Знам и за други деца, които не се класираха никъде. Просто майката беше писала непосилни желания. И накрая отидоха ,където имаше свободни места. Е, не в квартала , не искаха, но си намериха тяхното място. В бившите техникуми също остават много свободни места.Така или иначе всеки си намира място.И говоря за свестни деца, не гамени, просто не всички имат амбиции на тоя етап поне.
Виж целия пост
# 506
Явно е разпространено мнението, че спокойно може да си продължи детето в същото училище, защото онзи ден на разяснителната родителска среща, директорката изрично натърти на факта, че учениците от училището нямат никакво предимство за прием в същото училище.
Дъщерята е оформена по повечето предмети, един от които математиката. По история днес имат контролно и там ще е до последно притеснението каква ще е оценката.
Виж целия пост
# 507
Нашите приключиха.Днес класната ги е освободила да си ходят.Вторник и сряда ги оформиха и ще се видят вече в понеделник.
Следва парти, дипломи и това беше.
Виж целия пост
# 508
Днес учителката по БЕЛ е болна... (сутринта в 6:10 ни писали, видях в 6:50, само дето ставахме рано, първите два часа отвисяхме вкъщи), т.е. БЕЛ се оформя следващата седмица... Физика и химия утре едното, понеделник другото, история има за изпитване, че преди НВО не ги тормозеше... До последно ще е при девойката Simple Smile
Тя е спокойна, де... аз за по БЕЛ малко "тръпна", не че и трябва за първо желание Simple Smile
Виж целия пост
# 509
Явно само нашите ще учат до последно. Вчера правиха последното изходно ниво, всеки ден ги изпитват. По нищо не са оформени още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия