Клиники в Истанбул - тема 17

  • 60 023
  • 728
# 360
Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Виж целия пост
# 361
Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Здравейте,
Прочетете в групата клиники в Истанбул, всеки е доволен там където е успял и препоръчва лекаря при който е успял, моят съвет е четете и се информирайте и ще изберете сама, а пък и там винаги можете да смените клиниката.
Щом сами ще си поемете финансирането, значи сте на възраст в която нямате време за губене, така че ви препоръчвам Турция.
Цветната снимка ще я видят, както и всички изследвания които сте правили, но е почти сигурно че ще поискат да направите и при тях.
Ако ви е трудно с пътуването, пробвайте първо с онлайн консултация, за да сте подготвени максимално когато отидете при тех.
Всички лекари правят онлайн консултация, напишете си въпросите и ги изкоментирайте, за да сте наясно какво предстои.
Като цяло е същото като в България, няма нищо стресиращо, освен че си в друга държава и обслужването и апаратурите им са на светлинни години напред в сравнение с нашите, е има и там изнервени лекари и консултанти, но така или иначе си плащате, изисквайте да се държат на ниво и питайте за всичко, винаги отговарят.
Успех ви пожелавам! 💐🍀
Виж целия пост
# 362
Благодаря, много а трябва ли да казвам на моята докторка че ще си правя процедура другаде, при положение че мога и при нея? Вие как сте постъпвали в такава ситуация?

Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Здравейте,
Прочетете в групата клиники в Истанбул, всеки е доволен там където е успял и препоръчва лекаря при който е успял, моят съвет е четете и се информирайте и ще изберете сама, а пък и там винаги можете да смените клиниката.
Щом сами ще си поемете финансирането, значи сте на възраст в която нямате време за губене, така че ви препоръчвам Турция.
Цветната снимка ще я видят, както и всички изследвания които сте правили, но е почти сигурно че ще поискат да направите и при тях.
Ако ви е трудно с пътуването, пробвайте първо с онлайн консултация, за да сте подготвени максимално когато отидете при тех.
Всички лекари правят онлайн консултация, напишете си въпросите и ги изкоментирайте, за да сте наясно какво предстои.
Като цяло е същото като в България, няма нищо стресиращо, освен че си в друга държава и обслужването и апаратурите им са на светлинни години напред в сравнение с нашите, е има и там изнервени лекари и консултанти, но така или иначе си плащате, изисквайте да се държат на ниво и питайте за всичко, винаги отговарят.
Успех ви пожелавам! 💐🍀
[/quote]
Виж целия пост
# 363
Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Мисля, че в повечето болници пращат списък с изследвания, които трябва да направите преди първия преглед. Носете си и
всички други изследвания, които сте правили. Относно първия преглед според мен идете на място, няма смисъл да си губите времето с онлайн срещи. В Турция са доста по напред с всичко като започнем от отношение и стигнем до апаратура и ниво на лекари, ембриология и т.н. И там не е панацея, но правят всичко възможно да е положителен резултата.
На настоящата ви клиника няма смисъл да казвате какво решение сте взели, защото те ще искат да ви привлекат в тяхната болница, за да отидат паричните потоци при тях.
Успех и дано не се налага да стигате до Турция след теста 🍀
Виж целия пост
# 364
Благодаря, много а трябва ли да казвам на моята докторка че ще си правя процедура другаде, при положение че мога и при нея? Вие как сте постъпвали в такава ситуация?

Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Здравейте,
Прочетете в групата клиники в Истанбул, всеки е доволен там където е успял и препоръчва лекаря при който е успял, моят съвет е четете и се информирайте и ще изберете сама, а пък и там винаги можете да смените клиниката.
Щом сами ще си поемете финансирането, значи сте на възраст в която нямате време за губене, така че ви препоръчвам Турция.
Цветната снимка ще я видят, както и всички изследвания които сте правили, но е почти сигурно че ще поискат да направите и при тях.
Ако ви е трудно с пътуването, пробвайте първо с онлайн консултация, за да сте подготвени максимално когато отидете при тех.
Всички лекари правят онлайн консултация, напишете си въпросите и ги изкоментирайте, за да сте наясно какво предстои.
Като цяло е същото като в България, няма нищо стресиращо, освен че си в друга държава и обслужването и апаратурите им са на светлинни години напред в сравнение с нашите, е има и там изнервени лекари и консултанти, но така или иначе си плащате, изисквайте да се държат на ниво и питайте за всичко, винаги отговарят.
Успех ви пожелавам! 💐🍀
[/quote]
Аз си загубих времето в България, дадох им дори няколко шанса, и много съжалявам.
Изобщо никой не се интересува какво и къде ще правите. За тях сте клиент и ако споделите, ще направят всичко възможно да го направите при тях, парите са основното което ги интересува навсякъде, но ги давате вие и решението си е ваше.
Вижте в клиниката на Бахчеджи, мисля че вече имат филиал в София, звъннете там да проверите как стоят нещата и поне да ви дадат основни насоки.
Виж целия пост
# 365
Момичета, по повод на запитването на White_angel за инвитрото в Турция, незнам само от апаратурата ли е, докторите и отношението ли, но март месец тази година правих стимулация по фонда в БГ в клиника Вита, София, извадиха 1 малка Я и тя дори не се оплоди!
На 33 съм, с ендометриоза и 3 операции заради нея, АМХ 0.2!, мъжа ми е с лоши резултати! Незнам магьосници ли са в Турция, стимулацията ми беше сега октомври и извадиха 10 Я!, 8 се оплодиха, 5 се развиха, трансфер на 1 и 4 замразени!!!
За сравнение предишното ми успешно инвитро пак там, извадихме 7, трансфер на 2, но не оцеляха за замразяване...

Нямам обяснение за тази разлика Joy


Цитат на: T q
link=topic=1566805.msg47153816#msg47153816 date=1699008027
Благодаря, много а трябва ли да казвам на моята докторка че ще си правя процедура другаде, при положение че мога и при нея? Вие как сте постъпвали в такава ситуация?

Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!
Здравейте,
Прочетете в групата клиники в Истанбул, всеки е доволен там където е успял и препоръчва лекаря при който е успял, моят съвет е четете и се информирайте и ще изберете сама, а пък и там винаги можете да смените клиниката.
Щом сами ще си поемете финансирането, значи сте на възраст в която нямате време за губене, така че ви препоръчвам Турция.
Цветната снимка ще я видят, както и всички изследвания които сте правили, но е почти сигурно че ще поискат да направите и при тях.
Ако ви е трудно с пътуването, пробвайте първо с онлайн консултация, за да сте подготвени максимално когато отидете при тех.
Всички лекари правят онлайн консултация, напишете си въпросите и ги изкоментирайте, за да сте наясно какво предстои.
Като цяло е същото като в България, няма нищо стресиращо, освен че си в друга държава и обслужването и апаратурите им са на светлинни години напред в сравнение с нашите, е има и там изнервени лекари и консултанти, но така или иначе си плащате, изисквайте да се държат на ниво и питайте за всичко, винаги отговарят.
Успех ви пожелавам! 💐🍀
Аз си загубих времето в България, дадох им дори няколко шанса, и много съжалявам.
Изобщо никой не се интересува какво и къде ще правите. За тях сте клиент и ако споделите, ще направят всичко възможно да го направите при тях, парите са основното което ги интересува навсякъде, но го давате вие и решението си е ваше.
Вижте в клиниката на Бахчеджи, мисля че вече имат филиал в София, звъннете там да проверите как стоят нещата и поне да ви дадат основни насоки.
[/quote]
Виж целия пост
# 366
Моля, вижте каква е темата!
Нека не се разсейва със специфични резултати на хормонални изследвания, спермограми, зацапвания и прочие!
Интересуваме се от клиники, доктори, сполучливи или несполучлив резултати!
Също логистика, хотели и др подобни!
Моля!!!
Виж целия пост
# 367
Привет, дами! Пиша този пост както, за да изкажа своето огромно възмущение и  разочарование от човека, когото  не желая вече да нарека „доктор“, така и за да предпазя други жени, които, подведени от суперлативите, изписани по негов адрес от негови бивши пациентки, попадат на един от най-бескрупулните печалбари в Истанбул! Въпросният Емре Тургут може в миналото да е бил добър, всеотдаен и човечен лекар, но днес, повярвайте ми, няма и помен от това. Господинът, лежейки на стари лаври, не се поколебава да приема още и още пациенти, които после биват здраво претупани и качени на поредния конвейр! За него са важни само вашите пари! Няма и помен от уж „индивидуалния подход“, с който той е бил известен някога. Всички жени, с които разговарях и там , в Истанбул, и после в България, независимо от възрастта, хормоналното състояние, специфичните заболявания на всяка една, се оказахме „тертирани“ с едни и същи медикаменти и дози, а именно 150 единици Гонал Ф и 150 мг Мериоферт. Да не говорим, че хормони не се изследват преди началото на стимулацията, нито в нейния ход, а само накрая, 2 дни преди пункцията. Това не е грешка, не е пропуск, а изключително груба немарливост и безхаберие! На човека просто не му пука и си играе най-безочливо със здравето на тези, които са му се доверили. По време на стимулацията единият ми яйчник отказа. Ами случвало се, рече той. И след това не последва никаква промяна в терапията- нито ми смени лекарство, нито добави някое, нито промени единиците. Нищичко. Излишно е да пиша, че не ми се направиха и изследвания на хормоните. Продължихме си така до самата пункция.. Ембриолoгията, с която работи, успешно затрива ембриони, а на въпроса ми защо само 3 от 10 ембриона достигнаха до бластоцист… правилно се досещате, виновна за тях се оказва не ембриологията на Аджъбадем Фулия  и нейните некадърни ембриолози, а моята възраст!! Защото така е най-лесно да си измие ръцете с това клише! Защо тогава на момичета на по 30 години също има остават по 2-3 ембриона от 9-10 яйцеклетки? Пак ли е възрастта им виновна?? И за капак, когато още чаках резултати от ПИД, получих обаждане от докторчето, с което той ми заговори за трети!! опит и какви добавки трябва да пие моя мъж и какви изследвания трабва той да направи. Забележете, чак след 2 проведени стимулации и затрити токова много яйцеклетки, докторът реши, че може и да има нещо с мъжкия фактор! Нали разбирате какъв израз на висок професионализъм и грижа за пациентите представлява това, след 2 обречени и претупани стимулации, потрошени хиляди левове за лекарства, изследвания, пътни, нощувки в хотели и какво ли още не,  свързно с процедурите, да се обади и да се сети, че може би преди третия опит е хубаво да се пуснат еди какви си изследвания, да се пият добавки и да се подготвим за третия опит! При все, че още не беше ясно дали ще има нужда от такъв! Да, за третия!! опит при този невероятно добър печалбар! На тези, които са се насочили и още не е късно да се откажат, ще им кажа да не се подлъгват по мазната му усмивчица, фамилиарниченето и българските думи, които използва в разговорите. Не се подлъгвайте, срещу вас стои човек, който ви разглежда само и единствено като поредната касичка. За него в важно да си получи парите и после - каквото стане.. следващите будали чакат!
При въпросната персона няма турски пациенти. Само български. Това го видях с очите си, понеже 2 дни ми се наложи да прекарам повече време във фоайето пред кабинета му. Защо няма турски пациенти, а само български, предполагам, не е трудно да се досетите. Аз, за съжаление, го разбрах доста късно. И когато прочетох поста на  bannanovolisto, не можех да повярвам как така този уж блестящ доктор, наричан „Златните ръце“ от бившите си пациентки , може така да постъпи.. Съжалявам горчиво, че не се спрях тогава, а отново се доверих на този откровен измамник. Момичета, прочетете постовете на bananovolisto в Клиники в Истанбул – 17 тема. Аз също не получих нито един документ, удостоверяващ извършените плащания, нито епикриза, нито нищо!!
След моите 2 злощастни стимулации се консултирах с друг лекар от Истанбул, на когото разказах всичко, от игла до конец и той ми  посочи къде са, меко казано,  грешките на Емре Тургут.  За мен откровена немарливост, а не грешки или пропуски..
В заключение, ще приканя всяка една жена, пострадала по един или по друг начин от Ниязи Емре Тургут, да сподели тук. Нашите щети са вече налице, но поне да предпазим тези, които още не са се подмамили от суперлативите тук, както и във ФБ групата за Инвитро в Истанбул, да им спестим емоционалната болка, съсипаните нерви и пръснатите на вятъра парични средства. Повярвайте ми, много боли от всичко това. Боли, да разбереш, че едно алчно същество се подиграва със здравето и съдбите на хората!
Който иска да узнае повече подробности за моя случай и има въпроси, съм отворена да разкажа на лични.
Виж целия пост
# 368
Здравейте! Има ли пациенти на доктор Бетюл Калай? Никъде не намерих мнения за нея. Възползвах се от възможността за безплатна консултация и се видях с нея. Даде ми насоки как да овладеем ендометрита. Тук ми казват пробитик, а тя казва, че се лекува с антибиотик. Вижда ми се сериозен човек, но не намерих мнения за нея. Много ще се радвам някой да сподели. Благодаря!

Здравейте,

И ние те запознахме с др Бетюл Калай на безплатните консултации в София. Допадна ни доста. Записахме си час в Истанбул за първичен преглед и заминаваме след няколко дни. Не сме се срещали с други инвитро лекари - четейки форума през годините си мислех, че ще се доверя на др Тургут, ако стигнем до инвитро, но напоследък доста негативни отзиви срещнах и се отказах. Междувременно се запознахме с др Бетюл, мъжът ми доста я хареса и ще опитаме с нея 🥰 пък каквото съдбата ни е подготвила. 

Ако някой друг има впечатление от докторката, ще се радвам да сподели
Виж целия пост
# 369
Ноа_ноа
Момиче, по-спокойно.
Ако нещо не ти харесва, създай си тема. Тук се пише 15 години сигурно вече, има информация за всичко.
Виж целия пост
# 370
noa_noa - не разбирам защо е необходимо поста ти да се повтаря няколко пъти.
Искам да ти кажа, че отиването в Турция не е само избор на лекар. Всяка една от нас има история в борбата да има бебе, някои по кратка, други дълга и продължителна. В един момент стигаме до отчаянието и момента за промяна, не просто на доктор и клиника, а на държава, в която да продължим тази борба. А това е излизане извън зоната ни на комфорт и повярвай, ако не си го изпитала, това е доста неприятно.
Аз например се страхувах ужасно от това, което предстои, защото беше ново и неизвестно. Сега вече минала веднъж по пътя разбрах, че няма нищо страшно. Но ако не бяха момичетата в този форум, които питах за всякакви маловажни според теб неща, щях да съм неподготвена, а ходенето до Истанбул, не е като да идеш до Пловдив, и ако си забравил нещо да се върнеш да го вземеш. Само да вметна, че бях през цялото време /18 дни/ сама в Истанбул /мъжът ми дойде само за пункцията/, пътувах с кола, сама се оправях, сама се напрягах и успокоявах.
За мен важните неща са и избора на доктор; и изследванията включително къде да ги направим; и намирането на хотел/апартамент; и наличието на интернет /някои работим хоум офис, не е само за снимки в инстаграм/; и начина да преведеш пари към болницата /с по-малко такси, че не всички сме с неограничени възможности/; и добра дума и виртуално рамо, на които да поплачем. Мога да изброявам още много, но се съмнявам да ме разбереш. На момичетата, които отговорят на въпроси без да натякват да прочета 17 теми /прочела съм последните, но не съм запомнила всичко/ - Благодаря!
Няма нужда да се напряга обстановката, ние сме изнервени и напрегнати и без това.
Виж целия пост
# 371
Момичета, някой има ли опит с ко-култура в турска клиника? Процедурата ми е ясна, по-скоро ме интересува дали е имало по-добри резултати.
Виж целия пост
# 372
Момичета днес имах онлайн консултация с лекаря ми от Мемориал. Обсъдихме лошите резултати от ПИД и поговорихме какво ще правим от тук нататък. Ще стартирам нова процедура на следващ цикъл.
Изрично попитах дали да променим нещо като добавки, храна, напитки, начин на живот, кафе /цигарите са ясни/.
Отговора беше да изключим цигарите и да намаля теглото преди следващ опит с 3-4 кг. Уточнявам, че в момента съм 84 кг при 164 см ръст.
Интересно ми е на вас какво препоръчват. На други мои познати им препоръчаха да спрат захарта под всякаква форма, а на друга двойка да намалят кафетата до 1 на ден.
Ясно е, че ще се отслабва ударно и дано успея да изненадам и себе си. Просто ми се ще да направя максимума, защото това вероятно ще е финала на опитите за нас /поради изчерпване на финансовия ресурс/.
Освен това ми казаха, че цената за втори опит е по-ниска, но не ми казаха конкретна сума - та някой знае ли колко е?
Виж целия пост
# 373
Има една книга, за която много е писано "Всичко започва с яйцето" има я и на английски в онайлн вариант, а вече я има издадена и на бг. Там има някои съвети относно добавки и хранителен режим за подобряване качеството на яйцеклетките, които могат да ви бъдат полезни. Иначе за цената за втори опит не си спомням колко по-на иска беше 100-200 евро може би. Вие ако нямате трансфер, сумата за трансфера ще се приспадне също от следващия опит, искайте го, ако го забравят координаторите.
Виж целия пост
# 374
Момичета днес имах онлайн консултация с лекаря ми от Мемориал. Обсъдихме лошите резултати от ПИД и поговорихме какво ще правим от тук нататък. Ще стартирам нова процедура на следващ цикъл.
Изрично попитах дали да променим нещо като добавки, храна, напитки, начин на живот, кафе /цигарите са ясни/.
Отговора беше да изключим цигарите и да намаля теглото преди следващ опит с 3-4 кг. Уточнявам, че в момента съм 84 кг при 164 см ръст.
Интересно ми е на вас какво препоръчват. На други мои познати им препоръчаха да спрат захарта под всякаква форма, а на друга двойка да намалят кафетата до 1 на ден.
Ясно е, че ще се отслабва ударно и дано успея да изненадам и себе си. Просто ми се ще да направя максимума, защото това вероятно ще е финала на опитите за нас /поради изчерпване на финансовия ресурс/.
Освен това ми казаха, че цената за втори опит е по-ниска, но не ми казаха конкретна сума - та някой знае ли колко е?
Отслабването ударно не е най-препоръчителния вариант, защото поставя организма под допълнителен стрес. Фокусирайте се върху това да изключите преработени, полуфабрикатни храни, изкуствени подсладители, пълнители консерванти, всякакви газирани и изкуствени напитки, повече свежа прясна храна, зеленчуци, качествено месо/ риба, избягвайте хидрогенираните мазнини. Проверете дали нямате дефицит на някои витамини и минерали, желязо и т.н. Набавете си качествени Омега 3 мастни киселини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия