Удобството на една връзка

  • 8 601
  • 141
# 15
Откога не е тормоз да ти обясняват, че никой няма да те иска? В превод, това означава, че в неговите очи, тя не заслужава внимание и любов, няма стойност, и трябва да е благодарна, че негова милост изобщо се занимава с нея. И че ако не е той, тя ще си стои сама. Докато, представи си, през това време, той ако имал пари, щял да си хване някоя 20 годишна...
Как това не е тормоз и мачкане?
Виж целия пост
# 16
Тежки думи ти е казал, трудно е за преглъщане. Но да търсиш повишаване на самочувствието баш от някакви ебалници и от загорели емигранти е тъпотия.
Виж целия пост
# 17
Откога не е тормоз да ти обясняват, че никой няма да те иска? В превод, това означава, че в неговите очи, тя не заслужава внимание и любов, няма стойност, и трябва да е благодарна, че негова милост изобщо се занимава с нея. И че ако не е той, тя ще си стои сама. Докато, представи си, през това време, той ако имал пари, щял да си хване някоя 20 годишна...
Как това не е тормоз и мачкане?

Тя твърди, че НЯМА сериозни проблеми. Тормозът е система. Ти като си била гневна, никога ли не си казвала нещо само, за да нараниш другия? Не е красиво, не е правилно, но се случва. Като се успокоят водите идва друг акъл и отношение.

Аз семейство, което не е имало ни един скандал, не познавам. И не всяка обида е тормоз. Ако е системно тормозена авторката, моля да си каже.
Виж целия пост
# 18
Не, никога не съм казвала неща, с които да отнема от стойността и самочувствието на партньорът ми, колкото и да съм била ядосана.
Отделно, за мен отношенията не са на всяка цена, било то и когато има брак. Не е нужно такова поведение да се проявява всяка седмица, или всеки ден, за да се окажеш без грам самочувствие след 10 години. Всички сме чували за капчицата, която дълбае камъка...
Виж целия пост
# 19
Не бих стояла с мъж никога заради удобства,секс или каквото и да е ,дори и заради дете! Още повече.,.ако твърди,че не ме обича и ще ме смени!
Не виждам и ти да имаш чувства към него от описаното, след като гледаш удобствата си.

Това с мълчането и карането с дни никога не съм го разбирала.

Винаги се опитвам да правя компромиси и търся разговори в  спокойна обстановка,което е решение поне за мен ,но за теб може би това не е приоритет да говорите като зрели хора.
Общо взето решението занапред идва от чистите разговори и отношения.
Друг съвет не бих могла да дам.
Виж целия пост
# 20
Вярно, че си е тормоз... ама пък мъжа я издържа. Вместо да си сваля ап за свалки, да си свали за търсене на работа или нещо допълнителна квалификация, образование.
21-ви век сме. Самочувствието на жената е по добре да идва от това какво може и какво ще покаже на децата си. А не от това, кой непознат иска да те... от някой ап.

п.п. Ако ММ го каже това, отговора ми ще е, че няма много 20 годишни да се натискат за мъж 30+ с дете. А на това, кой ще ме вземе, че не искам никой да ме взема. Но пък ако има добър кандидат, може аз да го взема.
Виж целия пост
# 21
Да кажеш такова нещо на 30годишна жена, майка на детето ти е признак за дива селящина.
Да тръгнеш да се зарибяваш в е*алници с изпаднали емигранти е признак за дива комплексарщина.
Не знам.
Виж целия пост
# 22
И двамата не ставате.
Повърхностни сте.
Виж целия пост
# 23
Така, тук съм да отговоря:
 Той така ми говори и без да е скандал - ние и друг път сме си говорили, че връзката ни е леко токсична и в нея проблемът е липсата на уважение от двете страни. Той е на мнение, че всички жени са к**ви и така. Аз принципно не си слагам на сърцето нещата, но този път беше по-сериозно.
 Знам, че това, което аз съм направила не е ок. Само не разбрах за какви емигранти пишете. Наистина е комплексарско, че така съм искала да си вдигна самочувствието, но така го усетих и го направих, докато бяхме в нещо като раздяла. Основно писането е само с един човек обаче, но както казах не знам дори дали бих действала там. Иначе аппа вече е изтрит.
 За поживеенето имам предвид да усетя пак някаква тръпка и емоция, защото то се вижда, че не пиша с любов за този човек. Разбира се, че детето ми е важно и няма да го оставя, за да ходя по мъже. Но мъжът ми е наистина добър баща и това е нещо, което също ме спира от други действия.
  Мъжът ми не ме издържа. Аз работя, имам доходи и от имоти. Не съм притеснена финансово от раздяла, но разбира се, сега ми е по-удобно и с неговите доходи. Жилището е общо и на двамата без кредит и не сме женени, че често се пита в тези теми.
  Просто не знам дали щом осъзнавам, че не го обичам, е удачно да седя във връзка с него, само заради навика и страхът от временното неудобство, което една раздяла ще донесе.
Виж целия пост
# 24
Ако толкова не се харесвате и не се обичате, разделете се културно преди да направите друга простотия. После всеки да си хваща кой каквото го влече, но поне детето да не става свидетел на допълнителни панаири.
Виж целия пост
# 25
Пишем за емигранти, защото в първия пост споменаваш мъж, с когото можело да се виждате като си дойдел в България.

Колко добър е баща, който смята всички жени за курви, е доста спорно. Не знам какъв пол ви е детето, но какъвто и да е какво възпитание ще получи от такъв баща? Ти самата какво правиш с мъж, който те счита за курва? Щото всички жени, нали...
Виж целия пост
# 26
Той е на мнение, че всички жени са к**ви и така.

Еми и на теб къде ти е бил акълът да се събираш с мъж с такова мислене. Но пък  някой като постоянно ти говори глупости, накрая ти писва, и започваш да действаш според очакванията му. И двамата си берете собствените плодове. Така, както описваш нещата, оправия не виждам.
Виж целия пост
# 27
Вместо да мислиш за други мъже първо си оправи живота за теб и детето ти.
Мъже-бол!
Виж целия пост
# 28
Да, разбирам, командировка в чужбина е, или поне така казва.
 Ами за добър баща разбирам отговорен, грижи се за детето, играе, гледа, възпитава.
 Има някои по-особени мнения, като като му кажа - ми защо си с мен като съм к--, отговаря, че той обичал к--те. Принципно ние се запознахме в университета и тогава съм имала по-свободно държание, няма да лъжа, и той се опитва да ми го натяква, но аз си му казвам да е мислил тогава.
 На мен проблемът ми е, че нямам смелост и не знам всъщност грешка ли ще е, ако се разделим.
Виж целия пост
# 29
Ти сама трябва да прецениш кое ти е по-важно - твоят и на детето ти емоционален комфорт и спокойствие, или физическият. Честно казано, аз не виждам как би ми било удобно да съжителствам с толкова елементарен човек, и също да позволя детето ми да попива подобни разбирания за жените и динамиката на връзката между мъж и жена.

Преди 10 години може да си била всякаква, но в наши дни, вече може отдавна да не си, или да се опитваш, но когато има някой, който ти го напомня постоянно, и не ти разрешава да излезеш от тази рамка... за какво ти е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия