СЕДМИ КЛАС - седмицата на резултатите - 26.06 - 02.07

  • 159 788
  • 1 838
# 1 665
Като майка на момиче и момче определено има огромна разлика в съзряването.
Да има квоти е добре и зле. Ето например дъщеря ми е в паралелка без квоти и там от 28 деца има САМО едно момче. Не, не е ОК кокошарника, трябва да има и от двата пола.
Виж целия пост
# 1 666
И аз с моите 5 стотинки по темата Sunglasses
Дъщеря ми е в 35СЕУ, съученици, които много искат да останат в училището реват "защо и двете паралелки с френски не са с квоти!?!" и момичета и момчета смятат да не пишат тази паралекка, защото "не ща в женския клас", а обичайно в този диапазон точки на девойките и младежите са изравнени.
Когато кандидатства големия ми син, единствено желание - природен профил  без квоти.
Малкия ми син в паралелка с квоти, той беше с близък до максималния бал за момчета, равностоен на момичешкия, минималния обаче се различаваше с по-висок момичешки...
Девойката в момента се цели само в оаралелки без квоти (природо-математически профил), където обичайно са равностойни или момчетата са повече на брой... В нейна полза би било да има квоти, ама не! Ще видим.
Виж целия пост
# 1 667
Здравейте от рокфеста в Чирпан! И малката, и аз сме супер напрегнати с това кандидатстване и решихме да отпуснем малко.
 И все пак 5ти е скоро  а аз имам цели два тъпи въпроса, извинете ме..Simple Smile
 Първо, когато в паралелката няма квоти, в статистиката от мин.г. все пак са посочени мин и макс бал отделно за момчета и момичета. Мога ли да игнорирам и да гледам само най-ниския бал, независимо от пола?
 И второ, за участие във второ класиране мога ли да подам заявлението онлайн или трябва да идем да училището, където е приета?
 Благодаря на всички тук за търпението! 💐
Виж целия пост
# 1 668
Квотите продължават и за приема в университет. И разликата в баловете на приетите момчета/момичета в една и съща специалност е по няколко единици и там /медицина, право, т.н./.  Изключение са може би математическите специалности. Разликата в половете не е толкова въпрос на възраст, колкото на особености на пола. Момичетата са по-сколнни да влагат усилия и в неща, които не са им интересни.
Моите дъщери категорично не искаха училища без квоти. Не искаха момичешки класове.
Виж целия пост
# 1 669
Ученето на език в ЕГ не изключва следващите 3 и 4 профил, които може да са природни, математически, хуманитарен... Езика се учи като база за последващо развитие.
Аз съм за квотите в ЕГ, за мен е изключително важно да общуват с другия пол ежедневно, неформално и формално.
Виж целия пост
# 1 670
Ама кога те удря пубертетът е индивидуално...не е задължително да е в  6-7ми клас.  Много близко дете, момче, в 7 клас беше  за пример.  И в училище учеше, и на школа ходеше без да  недоволства, и на пробни се явяваше, и отлични резултати изкара, и в желаното високобалово училище влезе, и сертификат по английски взе..Ама  втория срок на 8 клас нещо му прещрака и две години и нещо с изключително тежък пубертет стопи лагерите на родителите си, докато пак влезе в релси.

Но да, супер е  в класа ти да има достатъчно хора и от другия пол, това няма как да го отрека.

Рeve,  не може да се прави паралел със спорта. Как се очаква на който и да е житейски етап жена  в отлична кондиция да вдигне/изхвърли толкова тежка щанга, колкото един мъж (също в отлична спортна форма), който даже е и със същото телесно тегло като нейното, а не доста по-тежък и мощен..И хайде, хоп, в една категория да се състезават..
Виж целия пост
# 1 671
В къщи са две момичета и две момчета! За миг не съм си помислила ,че някой е с привилегия, друг - ощетен.За това пък си предствях как ще се чувства някой от младежите ни с 24-25 девойки и обратното.Приемах конкуренция между момичета и такава между момчета в дадена паралелка - състезават се за 13 места,  не за 26. Не сме писали нито една паралелка без квоти и при четиримата.Нито ми хресва девическа парлелка , та ако ще и да е най-престижната ,нито такава само мъжка.
Виж целия пост
# 1 672
Ако има нещо дълбоко несправедливо, то е, че в различни градове абсолютно еднотипни гимназии в единия град са с квоти, в другия-без. Ето, това не го разбирам. Във Варна няма нито едно училище с квоти или поне до миналата година нямаше, сега предполагам също, но не съм се интересувала. И да, има паралелки не една и две, в езиковите гимназии, в които преобладават момичета.

Откакто аз кандидатствах в ЕГ, няма да казвам преди колко десетилетия, при квоти винаги момчетата са с по-нисък бал. Да, дразнила съм се тогава, а като дойде ред синът ми да кандидатства съвсем Откроврно си казвам, че съжалявах, че вече няма квоти в поне едно училище. Но като се върнем назад, не мога да си представя, че днес от 70годишни мъже(поне доколкото съм чувала и от колеги и близки) до 14 годишни деца все се раждат едни такива не заинтересовани и некъдърни момчета масово.Очевидно е въпрос на физиология в масовия случай.
Виж целия пост
# 1 673
Синът ми тази сутрин: “ не смятах, че ще стигнем до там да се караме в кое училище да вляза”

Мислих че като минат изпитите всичко ще е песен. 😅
Виж целия пост
# 1 674
Хипотетично... Какво става ако не се запишеш след 7 клас никъде и пропуснеш годината? На следващата можеш ли да кандидатстваш пак? Със същите оценки от НВО или няма да важат? Има ли изобщо такива варианти приложими?
До 16 години детето е задължително да учи. Не може да не се запише никъде, защото мисля ще го търсят от социалните.
Виж целия пост
# 1 675
Здравейте! Имам следното питане относно близнаци. Ако едината девойка я приемат в желаното училище, а другата не, дали има възможност приетата да дръпне сестра си? Ако може, кога трябва да я заоишем неприетата? Тя може ли да си участва на всички класирания или трябва да я запишем заедно със сестра й,?
Пипи, може да я запишеш най-късно до 8.09, тоест до 4 класиране включително.
Може да си ползвате близнашкото предимство и още на първо класиране. Втората просто освобождава едно място за друго дете. Ние така ще правим. Ще ползваме по-високия бал на едната, би трябвало да е вътре още на първо класиране и направо записваме и двете. За втората, като не подадем заявление за участие във второ класиране, мястото й ще бъде заето от следващият чакащ. Понеже и тя е с висок бал, ще зарадваме някое дете. Simple Smile
Ако искат различни неща, може да си чакате класирането на втората и ако не стане, пак да я запишете при първата. Близнаците са надпланов прием.
Хипотетично... Какво става ако не се запишеш след 7 клас никъде и пропуснеш годината? На следващата можеш ли да кандидатстваш пак? Със същите оценки от НВО или няма да важат? Има ли изобщо такива варианти приложими?
До 16 години детето е задължително да учи. Не може да не се запише никъде, защото мисля ще го търсят от социалните.
Ще го разпределят служебно. Следят незаписаните и мисля, че се обаждат по телефона или поне така съм чувала.
Виж целия пост
# 1 676
Мислих че като минат изпитите всичко ще е песен. 😅
И аз така си мислех, ама всеки ден по няколко пъти на ден сменя желанието. Добре, че знае какво не иска да учи, та сведе избора до 2 училища, един първи език и остава по другите критерии да избере кое отива на първо място. Е, да ама не. Плюсове се слагат на тотално различни неща и като я питаш защо - ами то и така и иначе ми харесва. Направо не знам на кого се е метнало това дете толкова нерешително.
Виж целия пост
# 1 677
За набор 1980, след вой до небесата на възмутени от квотите родители, се прие децата да влизат в езиковите гимназии според успеха на изпита. Е, за братовчедка ми това бяха най-тъжните години в “кокошарника” на 1АЕГ, както и за единственото момче в класа й.
Мисля, че още следващата година върнаха квотите. Аз имам и момче и момиче и мисля, че няма по-нормално от това класовете да са поравно разпределени. За СМГ има смисъл да няма квоти, защото това е гимназия за деца с изявен талант, афинитет и т.н. към математика. (Има и нещастни такива, натиснати от свръхамбициозни родители да изкарат висок бал и после 5 години да се мъчат). Но езикът не е нещо особено и специално -всеки в днешно време трябва да знае поне един чужд език и борбата е за “елитната гимназия”.
Иначе в ОУ на дъщеря ми имаше вече 2 момичета от класа, които се бяха определили като момчета, ама не знам дали това е идеята, ако в класа останат само девойки.😉
Виж целия пост
# 1 678
За набор 1980, след вой до небесата на възмутени от квотите родители, се прие децата да влизат в езиковите гимназии според успеха на изпита. Е, за братовчедка ми това бяха най-тъжните години в “кокошарника” на 1АЕГ, както и за единственото момче в класа й.

Точно за този випуск се сетих, но не в това училище. Випускът след нас бяха без квоти и беше 'женски'. Много неприятно. Разбира се, това недоразумение беше прекратено незабавно на следващата година.
Винаги съм била благодарна на квотите в училище за това, че сме били по равно. И никога не съм се интересувала, с какъв бал са влезли момчетата. Аз съм се преборила за моето си място - с останалите момичета.
Виж целия пост
# 1 679
В Бургас няма квоти, но поне в първите по бал четири гимназии няма значително превъзходство по брой на момичетата над момчетата. В класа на моето дете момичетата са с 2 повече, в класовете на други близки деца също така варира бройката. Вече за техникумите с типично мъжки или дамски професии естествено се получава разделение на половете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия