ДЕКЕМВРИйче първите ритничета раздава, а пък мама все по-бързо наедрява – ТЕМА 8 (2023)

  • 47 886
  • 738
# 450
Rgold и при домашни котки ли всеки месец обезпаразитяване? Че нашия не излиза от вкъщи, никога не е бил навън освен като го водим на профилактични прегледи и ваксини, тоалетната чисти ММ, случва се и аз ако той не е вкъщи и гледам да е с ръкавици.
За домашна котка веднъж на два три месеца е достатъчно, но за котка която излиза навън- всеки месец. Когато има бременна жена лично аз препоръчвам всеки месец ( за всеки случай). Впрочем ние хората също внасяме вкъщи паразити с обувките… имала съм случаи на котки домашни, не са обезпаразитявани повече от шест месеца и след като дам таблетка до 24 ч изкарват глисти. Така че всеки месец е най сигурно.
Виж целия пост
# 451
Devilche,
Много мило ми стана на твоя пост!
Радвам се, че всичките ви усилия ще бъдат ви наградени с две прекрасни принцеси!
Виж целия пост
# 452
И моята не излиза от къщи. За вътрешно обезпаразитяване май се даваше някакъв разтвор подобен на яйрян, нещо като пробиотик. Къде мога да си го закупя в България? Иначе си има редовните ваксини. Тоалетната я чистя само с маска и после си мия ръцете.
Има много препарати вече на пазара- таблетки за вътрешни паразити, както и спот он пипети, които се накапват върху кожата, но действат на вътрешни паразити. При нас всички течни варианти през устата са за бебешки паразити и не покриват тении, така че не е опция за голяма котка…
Виж целия пост
# 453
Девилче, от сърце ти желая голямата ти мечта да се сбъдне, много се радвам за теб
Виж целия пост
# 454
Devilche, страхотна новина. Аз още се мотая и се чудя да пускам ли тест. Вероятно ще пусна, но в понеделник съм на фетална морфология при Чачева и реших да изчакам да мине и тогава.
Това, което си пуснала най-евтиния пакет на Панорама ли е? Чудя се дали е достатъчен или да пускам пълния (от всички тестове този ми се вижда най-изгоден като цена при пълния си вариант). С моята история ми е толкова притеснено дали е здраво бебчето и въпреки това само се мотая с решението. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 455
Много ви благодаря,момичета ❤ да,Господ ми върна загубената дъщеря в двоен размер и вярвам,че ще намеря сили да ги износя до 9ти месец и родя здравички 🙏🏼
Изследвания за токсо, рубеола, цито и херпес зостер при мен бяха бонус към пакета Панорама.
Боби, да-най-малкия пакет пуснах,защото са близнаци и то момичета и нямало смисъл от другите два. Чавеева ми го препоръча,като единствения тест в Бг,който разграничава близнаци от едноплодна бременност. Всички.които ме следят бяха на мнение да не пускам тест,че нямало нужда,но аз,заради предисторията ми и възрастта си пуснах. Облекчение голямо е! Е,има още мноооого проблеми,които могат да изскочат(недай Боже),но поне основните отхвърлихме и не съжалявам-напротив. Ти си при най-добрата фетална морфоложка-питай я за Панорама и й покажи разширените пакети-не вярвам да ги отхвърли въпреки,че в Надежда предлагат само Пренатест.
Виж целия пост
# 456
Здравейте, момичета! Най - редовно си ви чета! Моят хемоглобин също доста падна - 101 и ще видим какво ще ми изпишат. Май ще пусна желязо и феритин допълнително. Тромбоцитите ми са 114, което явно се дължи на клексана и препоръката на имунолога е да мина през ден, което не съм убедена, че е кой знае колко смислено, но ще видим. За ФМ запазих час при Чачева, че при Чавеева се оказа доста сложно да се вреди човек!
Иначе към момента съм доста по - спокойна, ходим на плаж с малчо и се наслаждавам на хубавото време!
Виж целия пост
# 457
Аз също съм чела за теста Панорама и като че ли единствено липсата на достатъчно реклама и достъпност го поставя по-назад в избора. Но доколкото знам е един от първите тестове и с доста направени изследвания и резултати, като и цената му е една идея по-поносима. Но май се пращаше в САЩ и отнема повече време резултата - до 2 седмици. Simple Smile

Всички ще взимаме желязо и почти всички - магнезий Grinning изсмукват всичко от организма тези малки същества Blush но това да е проблемът, ще пием, каквото трябва. Миналия път дъвчех Малтофер. Бях свикнала с вкуса. Но подпомагането на запека си е “уникален бонус” Animal See No Evil

Много ми пада кръвното на мен и направо нищо не чувам сутрин. Опитвам се да отпуша тия уши, прозявам се, вода пия, кафе, сладко -  няма, братче. Максимум 100/70 го докарвам. Толкова излиза и на прегледите ми всеки път….

Исках да ви питам - мисля да си взема Премама Дуо сега ми свършва Неофолик Мета фоллиевата и исках да се ориентирам към някои мултивитамини. Някой да ги пие от тук? И какво мислите за този тип комбинирани витамини? Аз не съм много фен  по принцип, още от преди знам, че не са много ефективни май, ама се зачудих нещо…
Виж целия пост
# 458
Добро утро, момичета!
 Минавам да кажа, че си записах час за ФМ при д-р Карагьозова в МЦ Фемина на 05.08, когато ще съм в 21+4 г.с., защото само тогава имаше свободен час!
Цената е 160лв. за инфо..
Чуденката ми е дали да отида при друг лекар на ФМ преди това, за да не откача до 05.08. или ви се струва тъпо?! 😁
ММ не може да ми помогне в това решение, той не ги разбира нещата хахаха
Разчитам на вас да ме сваляте на земята!
Виж целия пост
# 459
Е защо? 21-ва седмица си е супер. Нямаш ли редовен преглед преди това?
Виж целия пост
# 460
И според мен няма смисъл от 2 ходения на ФМ ? А и това са 2 пъти по 200 лева, не виждам смисъл дори и чисто финансово 😁
Виж целия пост
# 461
Добро утро ,момичета 🌞 И аз си запазих час за втората фетална ,отново при д-р Павлова от Марковс на 03.08(21+4 дни) Вече нямам търпение...
  Вчера ми излезнаха резултатите от микробиология и всичко е чисто няма никакви патогени само лактобацилки🥰Много съм доволна и спокойна ,че преди години имах страшни проблеми с кандидата и винаги ми е било в главата като забременея как ще се оправям с тия гадинки 😁.Докторката която ме излекува беше хомеопат и единственото лечение което ми предписа беше вагинален пробиотик ,ако някой се интересува може да прочете аз и сега си го ползвам (АГ разреши )Дано така да си го поддържам до края ,че ми е голяма истерия 😁 🍀
Виж целия пост
# 462
Такава категорична реакция очаквах! Благодаря! 🌷❤️
В седмицата пред ФМ съм на преглед иначе!
Разбрах, че 21 г.с. е супер, даже жената на регистратурата възкликна "Чудесно!" Хиххи

Тези пробиотици дали са подходящи за превенция докато съм на морето например? Или по-скоро такава няма май?
Виж целия пост
# 463
Фъстъче,да-Панорама е мнооого стар тест,с много направени такива и  постоянно го доразработват американците. Дават го,че излиза м/у 10-14 раб.дни,но при мен беше готов на 7я р.д.,като кръв дадох в Цибалаб  даже привечер. И цената му е съвсем поносима-след този на Синево е най-ниската за Бг.
Виж целия пост
# 464
Tcvetkova аз си слагам по 1 капсула на 1 седмица точно като превенция.Има различни видове (течен, гел ,капсули) Най-доволна съм от гинофилуса,но на последък не го намирам и го смених с вагилалакт.В аптеката си има цял щанд ,важно е само да четеш какво съдържа ,че неща от сорта на вагизан и подобни не са пробиотици(трябва да съдържа бактерии).От него се получава едно течение (около 2 дни) да не се стреснеш ,ако решиш да ползваш.За да си по-спокойна може да попиташ АГ🍀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия