Градинарство - моето хоби 33

  • 46 268
  • 740
# 150
Това с 40 метра сонда…. Финансово нали знаете, че няма изплащане и гаранция, че ще се хванат поне 2-3 дамара на мястото на сондаж … казвам, защото ние сме на същия хал.
Ние и помпа сложихме преди 2 г.
По принцип, ползването на вода от ВиК мрежата е забранено за поливни цели но…
Днес станах в 4.30 да следя пръскачките на поливната.
Аман от тези “градинари”. Викаш са едно развалят друго…
Виж целия пост
# 151
Това с 40 метра сонда…. Финансово нали знаете, че няма изплащане и гаранция, че ще се хванат поне 2-3 дамара на мястото на сондаж … казвам, защото ние сме на същия хал.
Ние и помпа сложихме преди 2 г.
По принцип, ползването на вода от ВиК мрежата е забранено за поливни цели но…
Днес станах в 4.30 да следя пръскачките на поливната.
Аман от тези “градинари”. Викаш са едно развалят друго…
Какво е 2 - 3 дамара?
Виж целия пост
# 152
Нелина, и аз до помоля за линк към обявата за мулча,”. Цената наистина е доста добра… предвид цените във веригите….
За тревата - аз я торя и пръскам с тор за листно подхранване и през лятото .. миналата седмица ще ок, утре при а видя пак
Виж целия пост
# 153
Дамар - подземна водна жила. Представи си как под земята вървят подземните води. За да има достатъчно дебит, трябва сондажът да предни е през няколко такива.
Виж целия пост
# 154
И ние сме с разпръсквач, който се закача за маркуча . В интерес на истината сега взех да поливам райграса . Преди това си беше прекрасен обаче вече не е . Трябва да намеря време да го мина с греблото , а това ми отнема поне 2 3 часа . Излизат сухите листа като се насъбере го хвърлям . Така минат с греблото позволява на да избият нови и хубави листенца , особено сега като се полива ще стане още по - хубав . И не косете райграса много ниско , нека да е по - висок . Това с греблото го знам от брат ми , беше градинар в чужбина и там така поддържали райграса . Това го правя сега 2- 3 пъти и на пролет ако има жълто пак минавам с такова гребло за листа . То е по гъсто и се регулира. Върши чудесна работа .
ПС : Моите градински с цветята за на дупки . Кучо дълбал докато съм на работа почти на всякъде . Ще ги оправям почивните дни .
Виж целия пост
# 155
Много хубав съвет на driada за листното торене на тревата .При мен е много трудоемък ,заради площта ,но при други ще свърши чудесна работа .

  Мариета ,щях да ти кажа да погледнеш филтъра на помпата .При нас се затлачва леко понякога и намаля струята на пръскачките .Но,щом При теб е на голяма дълбочина ,може да нямаш такъв проблем .

Малко самохвално ще прозвучи ,но откакто поех контролера на поливната система в свои ръце ,редом с косенето ,тревата изглежда добре . Може и да задържане по-добре влагата от мулчирането на тревата .



Ето и плевелите ,с които немога да се преборя .Косено е преди 2 дни и са два пъти по-високи от тревата .Малките топчици са  непотънала суха трева от мулчиращата косачка .



Виж целия пост
# 156
Това чистене по тротоарите е задължение на кмета ..
Скрит текст:
Моя тротоар е много голям около 10 метра имаме орех и липа и смятайте кво чистене пада особено като почнат да падат листа . Отнема ми един понякога 2 дни за да го изчистя и измета . Като ви чета май ще взема да сложа чакъл . И нашия е с плочки от ПСВ , но искам да го бетонираме и да се изравни бордюра , че при всеки дъжд помита пръстта от градинките . Отделно отстрани имаме още тротоар около 6 7 метра там са засети борчета и пръстта е хубава кисела от игличките . Та си има много работа .. До нова година има време SmileySmileySmiley

от години има нещо, наречено прилежаща площ Wink може би са го въвели и при вас.
тротоарът е направен доста некачествено - криви плочки, най-вероятно лоша основа, в допълнение е положен направо на непочистен терен...
жалко за парите, които са дадени за него.
Виж целия пост
# 157
Възможно е . Ами ние живеем точно на баира и двора ни е под наклон , съответно и тротоара . Отделно и дъждовете съсипват всичко .
Виж целия пост
# 158
Много благодаря за обяснението на понятието "дамар". Зная какво е подземна водна жила, но не знаех термина.
Може и да го понауча, защото и ние сме в процес на психическа настройка за сондаж. Много скъпа водата на ВиК-то. 😀
Плевела, който показвате тази година расте като полудял. Не съм забелязала до сега да е чак такъв буен.
Ние си облагородяваме тротоара пред имота без да чакаме общината. Минават и косят само на отсрещната страна, където няма частни имоти. Не мога да се разправям с тях чие задължение е. Оправиха тротоара по европ.проект. Но оставиха небутнати две алеи пръст и борчета. Едната между тротоара и оградата, другата - между тротоара и асфалта. Стават бурени по 2 м. Пролетта оправихме алеята към оградата. Насадихме широколистни (лиродендрон) и мулчирахме с чакъл (по-евтино е). На есен - живот и здраве ще засипем чакъл около борчетата в алеята към асфалта. Иначе няма оправия и е страшна хамалогия за поддръжка. А имота е стопански, направен с мерак и треволяците по улицата направо развалят целия изглед.
Разбира се питах писмено Общината преди да предприемем действията и ми отговориха че са съгласни да облагородяваме. (предвид, че и пари не им искаме 😀)
Виж целия пост
# 159
Скрит текст:
Много хубав съвет на driada за листното торене на тревата .При мен е много трудоемък ,заради площта ,но при други ще свърши чудесна работа .

  Мариета ,щях да ти кажа да погледнеш филтъра на помпата .При нас се затлачва леко понякога и намаля струята на пръскачките .Но,щом При теб е на голяма дълбочина ,може да нямаш такъв проблем .

Малко самохвално ще прозвучи ,но откакто поех контролера на поливната система в свои ръце ,редом с косенето ,тревата изглежда добре . Може и да задържане по-добре влагата от мулчирането на тревата .



Ето и плевелите ,с които немога да се преборя .Косено е преди 2 дни и са два пъти по-високи от тревата .Малките топчици са  непотънала суха трева от мулчиращата косачка .



Много хубав тревен килим! Да разбирам , че не събираш тревата а мулчираш? И в преден пост за налягането на пръскалките -дали знаеш какво е необходимото налягане за да работят нормално / някъде ако има манометър в системата/?
Виж целия пост
# 160
Мариета, ние първо ще проверяваме дали изобщо има възможност за сонда, ако има колко дълбоко е водата, ще искаме оферта и ще смятаме дали си заслужава финансово. Знам че е забранено да се ползва водата от ВиК за поливане, но ако няма възможност за алтернатива, ще трябва да е тя.
Нелина, същата гад и при нас и още една подобна. Другото са глухарчета и детелина. Пръскахме три пъти срещу широколистни в трева. Не всички изчезнаха и сега пак са се умножили.
dariVale, това с чакъла е добра идея. Може и ние така да направим пред нас.
За наторяването на тревата, при нас е жега от две седмици и всъщност горе долу с толкова съм пропуснала торенето. То просто няма кога. Докато полеем всичко вечер и то става 12. По-рано от 8 не може да почнем, защото си напича още на места и като местиш разпръсквача, то отнема много време. Нямаме достатъчно налягане за повече от един маркуч. Иначе мъжа ми беше измислил да навърже няколко разпръсквача един след друг.
Виж целия пост
# 161
За поливане е вариант и ония големите бидони , които се заравят в земята . Ние мислим да си вземем, че с тая вода няма да се разберем . Всяка вечер няма налягане или няма да има вода .. пълен ужас е с тая вода .. А сега всичко копнее за вода .
Виж целия пост
# 162
Скрит текст:
Ето как изглежда. Камъка е речна фракция, най-едрата. Под него има геотекстил, както писах.
Виж целия пост
# 163
Благодаря, dariVale! Simple Smile Добре изглежда. Какво количество камък сте използвали? Нашето е значително по-голямо. Ама нещо трябва да се направи там. Така с камък ми харесва.
Виж целия пост
# 164
Благодаря, dariVale! Simple Smile Добре изглежда. Какво количество камък сте използвали? Нашето е значително по-голямо. Ама нещо трябва да се направи там. Така с камък ми харесва.
24 лв/тон. На тази площ около 1 т. Дълго е 20 м, широко около 1 м. Не е много дебело насипано и пак избива трева, но малко и се скубе лесно.
Относно цената на камъка - живея на брега на Дунав и е купен директно от склада на предприятието, което го вади. Но във вътрешността все има някакъв вид камък на сносна цена, който да се купи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия